reklama

Menopauza ve 41 letech?

Založila: Milada, 14. 03. 2018, 15:53

Vložit nový příspěvek

  • Milada Vloženo 14.03. 2018, 15:53 Reagovat Kotva

    Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jak se u vás projevila menopauza ? A v kolika letech jestli to není moc osobní. Mně je 41 a tento měsíc jenom špiním v intervalech týden ano, dva dny klid a pak zase ano .. Je možné, že by to mohlo být ono ? Na gyndu se dostanu až za 14 dní, ale jestli se to potvrdí, je potřeba nějak zpozornět a brát nějaké doplňky nebo něco ?

  • Daniela Vloženo 15.03. 2018, 12:55 Reagovat Kotva

    Ahoj, myslím, že z jednoho výkyvu (v jednom cyklu během jednoho měsíce) nemůžeš dělat žádné závěry. Neměla jsi třeba nějaké stresy? Nebyla jsi nemocná? To se hned může v mentruačním cyklu projevit. Pokud by se to třeba opakovalo v delším časovém úseku (následující půlrok/rok), tak pak už se možná může jednat o známky blížícího se přechodu. Moje máma mi říká, že po 40 se už běžně stává, že cyklus začne blbnout. Mně je 40 a také menstruuju nepravidelně (někdy 27 dní, někdy 36), ale já v tom měla vždycky chaos, teď jsem dva roky po porodu a navíc ještě někdy kojím,  takže podle sebe soudit nemůžu. Stručně řečeno, po jednom měsíci je  brzy na nějaké závěry, můžeš mít třeba jen nějaký zdravotní výpadek. Asi ti víc řeknou na gyndě.

  • Jitule Vloženo 15.03. 2018, 17:21 Reagovat Kotva

    Mně je 41 a menopausu momentálně mám na cca 9 měsíců :-D Přijde mi to ještě dost brzy, jak píše Daniela, ještě bych z toho nedělala závěry. Zkus kdyžtak pít čaj z kontryhele, případně si koupit kapky Gynex, obojí srovnává cyklus.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist