reklama

Nástup do školky

Založila: michaela r, 22. 05. 2013, 10:46

Vložit nový příspěvek

 • michaela r Vloženo 22.05. 2013, 10:46 Reagovat Kotva

  Zdravím maminkymá otázka se týká nástupu do školky.Jak to vaše děti zvládly? připravovaly jste je na to nějak předem?a nechávaly jste je tam hned od začátku 5 dní v týdnu?

  děkuju za reakce

 • IJanča Vloženo 22.05. 2013, 18:42 Reagovat Kotva

  Se školkou jsme neměly vůbec žádné problémy, jelikož dcerka chodila už jakoby do jeslí, takže přechod do školky ani nezaregistrovala

 • Prosinka Příspěvků: 61
  Oblíbená: 0

  Prosinka Vloženo 23.05. 2013, 12:31 Reagovat Kotva

  Zdravím, já u obou kluků problémy se školkou neměla. Tady třeba byla možnost dávat dítě první týden jen třeba na hodinku - dvě aby si zvyklo .. ale já toho nevyužila. Upřímně asi by si na to zvykli a bylo by to o to horší. My tedy nastoupili první týden chodili po obědě a pak hned ten další týden spinkat aby si zvykli na ten režim. Jinak než nastoupili tak jsme si o školce akorát povídali jaké to tam je a podobně, ale stejně pak děti pláčou. Takže to bude  psychický nápor i pro tebe. Hlavně když tě bude držet a brečet. Nesmíš povolit, jen pusu, dát učitelce říct kdy příjdeš a odejít. Já kolikrát měla slzy v očích. Tak držím pěsti :-)

 • Katulka Vloženo 25.05. 2013, 11:39 Reagovat Kotva

  Zdravím já jsem měla tu výhodu, že syn chodil už jakoby do jeslí od 2 let na 3 dny v týdnu.Takže přechod na 5 dní byl v pohodě.

 • HELLLENKA Vloženo 16.03. 2014, 20:44 Reagovat Kotva

  AHojky, já to měla podobně jako Katulka, sice syn začal chodit až ve 3 letech většinou na 3 dny v týdnu a to do soukromého centra Honzík....nevzali ho nikam jinam a musím říct, že s nástupem pak vůbec neměl potíže....ale kdyby šel rovnou do školky, taky bych se obávala...

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Kachidlo Vloženo 28.07. 2014, 00:32 Reagovat Kotva

  Mně by teda taky zajímalo, zda nechávat dítě ve školce rovnou na celý den hned od začátku, nebo jak.Září a nástup do školky se blíží a občas už se objevuje nervozita :-)))

 • Jana.H Příspěvků: 4915
  Oblíbená: 3

  Jana.H Vloženo 28.07. 2014, 01:10 Reagovat Kotva

  Syn nastupoval do školky vloni, ve 3,5 letech. Není nijak oražený a vždycky se všude drží "mámi za sukni". Chodil jen od 8 - 12. Po 14ti dnech si zvyknul, ale stejně se mu tam teď od září nechce. Připravuju ho, že tam bude už i spinkat, ale zrovna dnes mi řekl, že se tam vůbec netěší. Popravdě ani já se na to netěším. Hlavně od mala neměl nikdy problém si doběhnout na záchod a tam nechce chodit na společné záchody. Takže když jsou venku, tak se utíká vyčůrat a když ven nejdou, tak se to snaží vydržet Yell Dokonce se tam i počůral.. Takže třeba i připravovat, že tam budou malé záchody pro dětičky a bude jich tam hodně a děti chodí čůrat najednou atd.. Když ono to je těžké, každé dítě to zvládá jinak. Je to velká změna, to každopádně.

 • Příspěvků: 58
  Oblíbená: 0

  Limpapony Vloženo 23.08. 2014, 23:06 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, naše holky šly do školky, když jim bylo 4,5 a 3. Předtím také chodily do takových dětských skupinek. Starší byla v pohodě, mladší byla ze začatku smutná, pak se těšila, ale stejně mi čas od času vysekla takové to divadlo "pro maminku". Je to mezi dětmi velmi oblíbené a představení končí téměř vždy, jakmile se za maminkou zavřou dveře:-). Jinak bývaly tam kromě prvního dne, to šly poo, až do odpoledne, protože jsem se čerstvě vrátila do práce a tam to nešlo chodit "na zkoušku" :-)) Jinak o dvojjazyčných školkách si myslím, že je to tahání peněz z rodičů, snad se na mě nebude nikdo zlobit. A co potom, až dítě nastoupí do školy? Pokud nebude i ZŠ dvojjaz., nebo tak nebude mluvit doma, tak to za chvíli zapomene.
 • Werča Příspěvků: 1721
  Oblíbená: 3

  Werča Vloženo 04.09. 2014, 08:01 Reagovat Kotva

  Ahoj,mám  3,5 kluka a nastoupil letos do školky..nikdy nikam nechodil,babičky máme strašně daleko a je zvyklí na nás...nevím jak mu pomoci,aby to zvládal lépe. Ráno říká,že se mu tam nechce, v šatně pak začne plakat,ale trpně se nechá odvést, pak tam vůbec nic nejí ( není vybíraví,jí všechno - doma),nepije,a počůrá se tam - drží to třeba až do 13 hod...učitelka s ním i šla na záchod,tvrdil jí,že nechce a za 2 min se počůrá...doma čůrá i venku normálně..i v noci si řekne...snažíme se ho různě motivovat a školku mu idealizovat,ale má v tom jasno : papat a čůrat tam nebudu a nevíme proč!po školce řekne,že se mu tam líbilo a že se těší zítra...máte někdo nějakou radu? děkuji,jsem z toho hrozně smutná :(

 • Příspěvků: 3978
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 04.09. 2014, 08:07 Reagovat Kotva

  Werčo a nebylo by dobré nechat ho tam kratší dobu? Na 1-2 hodiny a pak to prodlužovat. Že by si tam ze začátku jen pohrál s dětmi.

1 2 3

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist