reklama

Usínání 8měsíčního miminka

Založila: roura, 16. 11. 2016, 12:29

Vložit nový příspěvek

 • roura Vloženo 16.11. 2016, 12:29 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jak u vás probíhá usínání zhruba osmiměsíčního miminka. Mám holčičku, která již téměř nepláče, pokud nenastane pro ni nějaká např. stresová situace (cizí lidi apod). Ale při usínání vysloveně ječí jako o život, dokud se neunaví, pak chvíli odevzdaně leží a nakonec usíná. Má to tak od narození, myslela jsem, že časem pochopí, že se jde spinkat a nebude to tak dramatické. Zatím ale nepozoruju žádnou změnu. Nejhorší na tom je, že tomu jejímu jekotu nerozumím. Nechápu proč to tak je. Mají to tak všechna miminka?

 • Irča Příspěvků: 3250
  Oblíbená: 4

  Irča Vloženo 16.11. 2016, 18:32 Reagovat Kotva

  Ahoj, co třeba "nemůžu sama usnout, pomož mi"? Rozumím dobře, že ječí v postýlce kde jí necháš? Všechna miminka to tak nemají, některá opravdu usnou, ale některá potřebují k usínání mámu a potřebují pomoci....

 • monika k Příspěvků: 891
  Oblíbená: 5

  monika k Vloženo 16.11. 2016, 20:47 Reagovat Kotva

  Ahoj, moje 8měsíční holčička usíná u mě při kojení.Přes den usíná v kočárku nebo zase se mnou, to jí hladím. Starší dcerku jsem uspávala na rukách, obě usínaly se mnou. Starší dcerka cca v roce začínala usínat sama v postýlce.

  Není třeba moc unavená? To pláče při usínání i ta moje.

 • roura Vloženo 17.11. 2016, 13:15 Reagovat Kotva

  Irčo ne, nevrazím jí do postýlky a neodejdu. Jsem tam samozřejmě s ní, hladím jí, pouštím jí usínací písničku, zkouším zpívat, ale zvuky v 99% případů prostě překřičí. Zkoušela jsem se vrátit k zavinování, pořídila spací pytel, to usínání trochu urychlilo. Za 8 měsíců jsem ale nepřišla na to, co by zabíralo, aby usínala v klidu. Jsem z toho zoufalá, potřebovala bych s tím poradit, ale zatím se všechny rady minuly účinkem. Odsuzování jsem tedy rozhodně nečekala.

 • Iva Vloženo 17.11. 2016, 13:32 Reagovat Kotva

  Ahoj, mě napadla teď jedná věc. Moje kolegyně měla taky problém s usínáním synka. Řešila to s laktační poradkyně a ta ji poradila ať dá do postýlky ještě péřový polštář a na ten ať dává miminko a pomohlo ji to. Ještě jsem někde viděla že se dělá pro děti závěs do postýlky tak že ty děti jsou napůl v klubíčku a jen lehce se dotýkají matrace. Tak ještě zkusit toto. Pak to může být tím že je buď předražené a nebo ještě není ten pravý čas na spánek. Ale když to dělá pořád tak nevim. Zkusím najít ten závěs do postýlky aby sis to mohla představit. My s usínáním nemáme problém. Tak jsem to nemusela řešit. Držím palce ať najdeš něco co ti pomůže.

 • kesi Vloženo 17.11. 2016, 13:51 Reagovat Kotva

  znamená to, že usíná sama ve své postýlce, jestli to dobře chápu. Zkoušeli jste usínat spolu, tj. vedle sebe? Je možné, že holčička potřebuje cítit mámu u sebe. Každé dítě potřebuje k usínání něco jiného.

  Mám dvě holčičky, první začala sama usínat beze mě v posteli až někdy kolem druhého roku, do té doby jsem musela být těsně u ní, dokud neusnula. Zhruba do půl roku měla rituál, že během dne usínala kolem deváté ráno a taky usínala sama v postýlce a vždy tak tři minuty plakala a pak usnula, jakmile takhle začala poplakávat, věděla jsem, že usne. Jindy to nedělala, třeba při odpoledním usínání, kdy často usínala také sama. Večer jsem musela být u ní, jinak by asi neusnula (vyčerpáním asi ano, ale to jsem opravdu nechtěla).

  Druhá přímo vřískala každý večer, než jsem přišla na to, že potřebuje moje pevné obejmutí a usínání na mém hrudníku u srdce (a dost často takhle usíná ještě teď ve dvou letech). Trvalo to cca 2-3 měsíce, než jsem na to přišla. Nestačilo jí ležet u mě. Každé dítě to má jinak. Zkusila bych ležet u ní, než usne a pak jí přendat do postýlky.

 • roura Vloženo 17.11. 2016, 14:26 Reagovat Kotva

  Moniko, děkuji za příspěvek. Usínání u prsu je net nejláskyplnější způsob, já kojit bohužel nemohla, tak malá je o hodně ochuzená. Spinkat jí dávám hned, jak se projeví první známky (tře si očka, zívne) a většinou hned po krmení a přebalení. Ale vždycky hodně pláče a vzpíná se. A je úplně jedno, jestli je v kočárku, v mém či jiném náručí, se mnou v posteli nebo ve své postýlce. Když jí dám do postýlky, tak jí pak už nemusím po usnutí přenášet a neriskuju probuzení, takže dávám už převážně jen do postýlky. Přála bych si, aby se při usínání cítila příjemně, klidně koukala, začala zavírat očička a sladce usínala. Doufala jsem, že ještě existují nějaké způsoby, které jsem nezkoušela, takže moc děkuju za radu Ivě i kesi. Na srdci jsem jí ještě uspávat nezkoušela a ten péřový polštář mi také připadá jako dobrý nápad. Třeba některý z těchto způsobů konečně bude to pravé, co malá potřebuje. Kdyby ještě někoho napadla nějaká specialita, byla bych vděčná za zkušenosti.

 • monika k Příspěvků: 891
  Oblíbená: 5

  monika k Vloženo 17.11. 2016, 14:51 Reagovat Kotva

  První dceru jsem taky nekojila, bohužel, vzdala jsem to moc rychle :( Z počátku to byl taky boj,ale vsadila jsem na rituál a dávala ji po koupání, nakrmení a potulení spinkat. Snažila jsem se ve stejný čas. Ze začátku vyžadovala moji přítomnost, hrála si s mými vlasy a já jí zpívala a bouchala po zadečku než usnula. Později v postýlce, ale to jsem s ná musela jezdit.

  Ještě mě napadlo, co matrace? Nezkoušela jsi jí třeba otočit? Já s tím u první dcery měla problém.Nejdřív v postýlce pořád křičela a budila se, ale jakmile jsem jí matraci obrátila byl klid. Pak jsem na to zapoměla a když jsme byly v nemocnici, tak jí manžel převlékal postel a dal tu matraci zase naopak. Malá zase nechtěla spinkat a v noci se budila. Po 14dnech jsem na to přišla a od té doby je klid.

  Držím pěsti.

 • Janči Příspěvků: 4116
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 17.11. 2016, 15:01 Reagovat Kotva

  Když si tak čtu příspěvky, napadla mě ještě jedna věc - co když má postýlku v "blbém místě"? Jestli by nepomohlo dát jí jinam. Dcerka hrozně ráda usíná hlavou ke dveřím, ač jí dávám opačně. A nebo je to také dítětem, které se potřebuje před spaním pořádně unavit. Okamžitě jsi mi tímto příspěvkem Reakce na [954134]: připomněla mého syna. Ten prostě spát nechtěl. Ať jsem dělala, co jsem dělala. V Manduce jsem uspávala kolikrát i půl hodiny, aby se 20 minut vyspal. Nejlépe spal v kočárku, to zvládl i 3,5h, ale muselo se pořád jezdit, nezastavovat, nevolat, nemluvit, nepodívat, nebýt v hluku. Bylo to fakt šílený. V noci se budil velmi často, dokud jsme ho nepřestěhovali do pokojíčku. Budili jsme ho my, když jsme si šli lehnout a to jsme chodili fakt potichu... Vzbudilo ho i klapnutí vypínače SurprisedSealed

 • roura Vloženo 18.11. 2016, 11:22 Reagovat Kotva

  Moniko, děkuji za podporu. Problém v matraci jsme už vyloučili. Původně jsme měli použitou z druhé ruky a zkusili jsme pořídit novou. Nebyla žádná změna. Zkusili jsme i malou otáčet hlavičkou na jednu stranu a pak na druhou. Včera večer jsem zkusila uspávat na polštáři, jak mi radila Iva, což je vlastně také změna podložky na které spí. Ale spíš byla vyjukaná, co to je a v usínání nám to nepomohlo. Nechci ten nápad zavrhnout po prvním nezdaru, zkusím jí na to zvykat, třeba se jí to ještě zalíbí.

  Zkusila jsem i nápad kesi a přitiskla si jí k srdci. Následoval docela zápas. Jako by si myslela, že jí usiluji o život. Tak jsem si jí zase po nějaké době položila vedle sebe do postele a usínala podle obvyklého scénáře. Propínala se, plakala co jí síly stačily a pak unavená usínala. Když jsem jí přenesla do postýlky, tak už spala celou noc.

  Janči taky děkuju za příspěvek. V noci mi spí dobře, přes den 2x třičtvrtě hodiny. To jsme se právě taky chtěla zeptat, jestli jsou miminka, která to takhle prostě mají. Jestli už si třeba taky nevytvořila takový rituál, jak psala kesi, že jí miminko před usnutím 3min. plakalo. U nás je to tedy 15-20 min. a pláče opravdu s vypětím všech sil. Dočetla jsem se na netu, že při pláči se vyplavují nějaké škodlivé hormony, které mohou ovlivnit vývoj mozku u miminka. Takže každé usínání teď beru jako hodně velký problém. Budu ještě zkoušet ten péřový polštář.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist