reklama

Bolest zad

Založila: Klaryska, 01. 06. 2019, 12:12

Vložit nový příspěvek

 • Klaryska Vloženo 01.06. 2019, 12:12 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, začínám na sobě pozorovat, že mě poslední dobou nějak více pobolívají záda. Vůbec nevím, co s tím. Myslíte, že postačí masáž nebo mám zkusit nějaké cvičení? Ta masáž asi sportovní nebo regenerační, že? A pokud cvičení, tak jaké? Dokážete doporučit?

 • Irča Vloženo 01.06. 2019, 15:21 Reagovat Kotva

  Určitě nejen masáš, ale je dobré i nějaké cvičení. Možná bys mohla zajít i za obvodním lékařem, který by ti napsal rehabilitaci a tam by tě cviky naučili. Dobré bylo cvičení na míči, nebo spinální cviky (název přesně nevím), ale byli to právě cviky z rehabilitace. Obvykle bolesti zad souvicí i s ochablým břišním svalstvem, tak na to je dobré cvičit i "core". Je dobré se vyvarovat různým poskokům a skákání celkově. Člověk nemusí cvičit ani nějak hodně a dělá to zázraky. Tedy pokud správně cvičí, proto je lepší než si cvičit doma sám, když někdo dohlédne, jestli ty cviky cvičíš správně, ať už sestra na rehabilitici nebo nějaký kondiční trenér.

 • LenkaX Vloženo 04.06. 2019, 08:07 Reagovat Kotva

  Spinálky na záda se v těhotenství nedoporučují, jinak je to asi nejlepší věc na uvolnění bolavých zad.

  Zkusila bych obvodní a fizioterapeuta. Pomůže - uvolní to co tam je a ještě doporučí cviky přesně na tělo. Nedáš za to ani korunu a výsledek bude určitě lepší než když budeš pátrat na vlastní pěst.

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 0

  Jaroslava Veselá Vloženo 21.07. 2019, 13:42 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  cvičení nebo masáže podomácku moc nedoporučuji. Spíš bych zašla k fyzioterapeutovi, jako psali nahoře, to mi přijde bezpečnější. Pokud to bolí nějak hodně tak bych pak zašla k doktorovi se poradit.

  Manžel, když měl bolesti svalů na zádech pak zkoušel různé masti. To taky docela pomohlo tak bych se doporučila kouknout klidně..

  (smazáno)

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist