reklama

Cestování vlakem s kočárkem

Založila: Kim, 14. 10. 2014, 13:04

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 14.10. 2014, 13:04 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  potřebovala bych radu ohledně cestování vlakem s kočárkem. Pojedeme rychlíkem, který má zařazený vagon pro cestující s dětmi. Máte zkušenost, jak velký kočár prorvu dveřma, uličkou a případně nacpu do kupé? Máme kočár široký cca 62 cm. Představa skládání mě trochu děsí, protože cestujeme ráno, kdy má moje dítě ještě půlnoc.

  Pojedeme tři dospělí a dvě cca roční děti, takže pomocné ruce budou, ale stejně to asi bude masakr.

  Díky za zkušenosti

 • Vloženo 14.10. 2014, 13:26 Reagovat Kotva

  Ahoj, cestuji vlakem poměrně dost, ale upřednostňuju soukromé dopravce, protože vím, co mě tam čeká. Pokud cestuješ ČD a budeš mít "štěstí" na starší vozovou flotilu, tak kočár do kupé prorveš jen stěží. Ty novější vlaky mají poměrně dost velkej prostor na kočár u dveří v tom vagonu pro cestující s dětmi a občas je tam i sedačka u toho. U ČD to dost záleží tzv. "na štěstí".

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 14.10. 2014, 13:53 Reagovat Kotva

  Bohužel musíme jet ČD, protože do Ždáru nic soukromého nejede Frown Co jsem zjištovala, tak vagon pro cestujícími s dětmi by měl být. Uvidím jaký. A pak by tam měl být snad vagon, kde jsou taková ta vetší kupé cca pro 10 lidí. Měla jsem dojem, že tam šly i sklopit sedačky a pak by se tam kočár vešel.Ale už je to dost let, co jsem tím jela a vážně si to nepamatuju.Frown

 • lucuš83 Vloženo 14.10. 2014, 14:14 Reagovat Kotva

  Ahoj, poprvé jsem se synem jela vlakem, když mu bylo 6 měsíců, a to sama, až na východ Slovenska :) Vagon pro matky s dětmi je většinou (jinak jsem to vlastně zatím nezažila) spojený s oddílem pro přepravu zavazadel, tudíž jsou zde velké dveře uprostřed vagonu, kterými se kočár v pohodě naloží. I ulička v  tom oddílu je širší, tudy projede kočár v pohodě. V každé stanici se ty dveře otevíraj (příp. určitě jde poprosit průvodčího, co vyleze z vlaku). I ty starší vagony mají zde kupé pro vozíčkáře, je širší, se sklapovacími sedadly, zažila jsem, že se tam vlezly i tři kočáry (i když jsme se mačkali :)) Nebo bývá v těch vagonech aji oddíl, kde nejsou kupéčka, a tam se kočár taky dá vmačkat..Těma vnitřníma prosklenýma dvířkama jsem s kočárem prošla tak, že jsem oddělala jen ty zadní kolečka, pak vešel v pohodě. Píšeš, že vás pojede víc, toho bych se pak vůbec nebála. A mám i dobrou zkušenost, ža jak průvodčí, tak třeba aji cestující pomůžou, když je třeba.

  Štastnou cestu ;)

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 15.10. 2014, 09:16 Reagovat Kotva

  Reakce na [650515]:

  Diky za info, to je přesně to, co jsem potřebovala vědět SmileTak snad budeme mít štěstí a nějak se tam v pohodě naskládáme.

 • Jana Vloženo 31.07. 2018, 13:20 Reagovat Kotva

  Reakce na [650490]: Já v ČD neměla nidky problém. Pěkně jsem tuto problematiku viděla rozpracovanou na (smazáno)

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist