reklama

Císařský řez - prosím o vaše zkušenosti

Založila: Bibina, 01. 03. 2017, 07:26

Vložit nový příspěvek

 • Bibina Vloženo 01.03. 2017, 07:26 Reagovat Kotva

  Milé maminky, měla jsem 2 porody normální a nyní jsem těhotná 25 tt a podle UTZ mám placenu sice na přední stěně, ale přesto mi zasahuje do porodních cest a tedy mi bylo řečeno, že pokud se to nezmění, musím rodit císařským řezem. Zajímaly by mne Vaše postřehy a zkušenosti, pokud by jste měly jít na CŘ na co si dát pozor a zda rodit raději v okresní nemocnici, nebo u Apolináře, vaše postřehy ohledně narkózy a případně i jiné zkušenosti, která mě nyní nenapadají, ale mohou být důležité. Moc děkuji.

 • Marcela1 Příspěvků: 1375
  Oblíbená: 3

  Marcela1 Vloženo 01.03. 2017, 08:05 Reagovat Kotva

  Ahoj Bibino, obě moje děti, 3 roky a 7 měsíců, šly císařem. U obou jsem zvolila spinální anestezii, má to sice svoje nevýhody, ale chtěla jsem být "u toho" aspoň takhle. Nevýhodou je hlavně to, že potom musíš 24 hodin ležet ani se nehnout, když ti přinesou miminko, nemůžeš ani zvednout hlavu, aby ses podívala. Nicméně ten jeden den se to dá vydržet, to, že slyšíš a vidíš miminko hned jak ho vytáhnou, za to stojí. Malou mi dokonce dali chvilku na prsa, bylo to úžasný. Malýho už ne, toho zabalili a dali mi ho jenom na chvilku k hlavě. U nás dělají bonding i po císaři, prostě než tě zašijí a dovezou na pokoj, zastoupí tvou úlohu partner, sundal triko a měl děti na nahým těle on Wink Chce to pozjišťovat, jestli to tebou zvolená porodnice umožňuje. U pražských porodnic neporadím, já jsem rodila v Kroměříži a naprostá spokojenost, chválím kudy chodím.

  S celkovou anestezií zkušenosti nemám, ale předpokládám, že ti svoje zkušenosti ještě někdo napíše Wink

  Do porodnice si rozhodně přibal poporodní kalhotky, jsou vyšší a gumička ti nebude tlačit na jizvu. Taky na cestu domů doporučuji něco, co se jizvy nebude dotýkat, to znamená šaty, těhotenské legíny nebo tak něco. Rozhodně ne džíny, ani ty těhotenské Wink

 • Příspěvků: 4189
  Oblíbená: 7

  Luca* Vloženo 01.03. 2017, 08:22 Reagovat Kotva

  Ahoj Bibino, já mám obě dcery (2 a 4 r) rozené císařem ve velké porodnici s částečným umrtvením. Přišlo mi, že na podruhé mi to píchli i líp. U prvního porodu jsem měla pocit, že mě strašně bolí nohy, i když jsem je vlastně necítila. V téhle porodnici bonding nedělají, jeden den jsem byla na JIP, pak na šestinedělí. Tam sestry i ženám po císaři navrhují, že třeba první dvě noci na šestinedělí si vezmou mimčo k sobě, aby jsi se mohla vyspat a trochu zregenerovat. Protože to břicho prostě bolí, ale není to nepřekonatelné.

  Co se týče jako anestezii si vybrat, tak chodí před porodem anestezioložka a vysvětluje výhody a nevýhody.

  Výběr porodnice, ono hodně záleží na personálu. Může být fakt dobrý doktor v malé, jako felčar ve velké. To by asi chtělo kouknou na recenze na konkrétní porodnici a personál. Třeba za mě doktoři u obou porodů a poporodní péče fajn, sestry celkem ok, jen u druhé tam byla na šestinedělí jedna, co zbytečně prudila, ale dalo se to přežít. Po prvním porodu třeba ani nedávali děti na pokoj a jen vozily na kojení, u druhé už jsme měla dcera na pokoji.

 • zuzka v Vloženo 01.03. 2017, 08:40 Reagovat Kotva

  Ahoj, já mám za sebou 2 císaře (jeden akutní, druhý plánovaný s dvojčaty). Rozdíly asi rozebírat nebudu. Oba jsem měla s částečnou narkózou a tu si chválím (jen napíchnutí u druhého byl trochu problém, protože udělat kočičí hřbet přes dvojčecí břicho prostě problém je ?). Můžu ale srovnat rekonvalescenci po obou porodech - po prvním mě břicho bolelo asi 3 měsíce (nijak strašně, asi jako hodně namožené břicho po sportu, ale je to otrava). Po druhém mi kamarádka ještě do porodnice přinesla homeopatika Arniku (asi 30 ch, ale to už si nejsem jistá). Stačily 3 kuličky a já o ničem nevěděla. Sestřičky se divily, jaká jsem čiperka. Nejsem žádný alternativec, ale fakt to pomohlo. Být tebou našla bych si homeopata, ať poradí. Každopádně držím palce, ať na toho císaře nemusíš.

 • zuzka v Vloženo 01.03. 2017, 08:42 Reagovat Kotva

  Ještě jsem zapomněla dodat, že jsem rodila v Hořovicích a nemůžu si vůbec stěžovat Cool

 • Maculinka Příspěvků: 2268
  Oblíbená: 9

  Maculinka Vloženo 01.03. 2017, 10:50 Reagovat Kotva

  Ahoj ja rodila akutnim cisarem v celkove anestezii, protoze mi bylo řečeno, ze mi dceru nebudou moci ukazat, mela nizkou porodni vahu a vrozenou srdecni vadu, musela hned do inkubatoru. Takze jsem se probudila az na pokoji s docela velkymi bolestmi, uz po 6ti hodinach od cisare me sestricka donutila vstat a dojit si k umyvadlu na ranni hygienu( rodila jsem v noci) to teda bolelo hodne, dopoledne me za malou odvezli jeste na vozicku ale odpoledne uz jsem si za ni pomalinku dosla sama. Druhy den uz jsem chodila v ramci moznosti dobre, ta jizva sice bolela docela dlouho, ale nebylo to nic nezvládnutého, za me to bylo nejhorsi asi prvnich 12hodin od porodu. Rodila jsem v Brne na obilnaku a narazila jsem jen na jednu neprijemnou sestricku, ale myslim si ze to se muze stat v jakekoliv porodnici ;-)
 • katka Vloženo 01.03. 2017, 12:12 Reagovat Kotva

  Já rodila plánovaným císařem druhého syna před pěti lety. Ostrava - Víítovice. Důvod - neotočil se, zůstal sedět.

  Píšete, že jste teprvé 25 tt. Placenta se může, tím jjak se děloha zvětšuje, klidně ještě posunout výše, takže možná ani císař nebude nutný. Nedávno jsme se o tom s maminkami na fb bavili a psaly, že měly placentu 2-3cm nad čípkem a dovolili jim rodit normálně vaginálně. A prý bez problému. Pokud to jen je možné, vyhněte se sekci. Není o co stát. Přeci jen je to velká břišní operace. Ty bolesti jizvy jsou hodně nepříjmené a člověk se musí hodně přemáhat, aby se mohl o své dítě postarat a nemusel ho nechávat někde cizím sestrám na sesterně. Pokud však nebude jiná možnost, doporučuji poloviční narkózu. Ze své zkušenosti bych si určitě, kdybych někdy rodila znovu císařem, domluvila ihned po vyjmutí dítěte (bude-li v pořádku) bonding tzn. dítě nikam neodnášet, ale nechat, by ho položili na váš hrudník, mezitím než vás zašijí. Dopřát dítěti se zadaptovat na vašem těle, dopřát mu, aby se mohlo samo přisát (základ úspěšného kojení). Pak ho např. podrží partner (tatínek miminka) mezitím co sepřesunete (přvezou vás) na pokoj, kde jste pak všichni spolu. Už bych po vlstní zkušenosti nedovolila, aby mé dítě leželo někde na sesterně a a já čekala a koukala na pokoji sama do zdi s prázdnou náručí. Stýskalo se mi. Bylo hrozné nevědět, kde syn je. Chtěla jsem ho vidět. Nosili mi ho jen na kojení co 3 hodiny.... měli jsme pak strašné problémy s kojením... kojit se má mnohem častěji než jen co 3 hodiny, aby najela laktace a bylo dost mléka. Byl to hrozný pocit mí břicho prázdné a náruč taky a syn plakal a volal mě. Ono, když má žena své miminko u sebe, nemyslí prý tolik na bolest jizvy a má mnohem větší motivaci co nejdříve vstát a pečovat o něj.

 • Příspěvků: 2800
  Oblíbená: 3

  Petra ** Vloženo 01.03. 2017, 13:32 Reagovat Kotva

  Ahoj, i já přidám své zkušenosti , mam 3 syny 7, 5 a 2 roky a všechny císařem. U prvního pro vyvolávaný nepostupujíci porod byl akutní císař, navrhli mi celkovou anestezii, protože prý po dvou dnech porodu si u ní odpočinu a jelikož jsem už blouznila a nevěděla pořádně co se se mnou děje bylo mi to jedno, je fakt že jsem se vzbudila a konečně mě nic nebolelo, jen ta jizva samozřejmě, ale nebylo to tak hrozné. U druhého těhotenství to vypadalo že porod dopadne stejně, tak mi rovnou naplánovali císaře, a neměla jsem odvahu na spinální anestezii tak jsem zvolila celkovou. Po dvou císařech už může být vždy jen císař, a vsichni mě přesvědčovali o spinální anestezii, doktoři, anesteziolog, kamaradky, prý je to lepší pro mě i pro mimi, tak jsem do toho šla a musím říct ze to bylo něco strašného, uz nikdy, celou dobu co mě operovali jsem kolabovala, bylo mi hrozně zle, miminko jsem sice hned slyšela, ale ukázali mi ho jen na pár vteřin už zabalené a hned ho odnesly manželovi, bonding v Olomouci asi nedelaji, teda nikdy jsem ho nezažila. Byla jsem úplně vyřízena, unavená, bolelo mě úplně všechno, zvracela sem i břicho daleko dyl bolelo, ale to mohlo být i tím třetím císařem. Druhý den jsem nemohla ani vstát z postele , nic z toho jsem u celkové anestezie neměla, takže za mě rozhodně celková anestezie , byla 100 krát lepší, a vždy když jsem se vzbudila manžel mi hned hlasil podrobnosti o miminku. Co se týče rozkrojení, s tím nikdy problem nebyl, taky ho nosili co 3 hodiny. Jo a ty síťované vysoké kalhotky taky doporučuji, jizva krásně luftuje, musí se větrat aby se pěkně hojila.No když to schrnu, tak lokalni anestezie jen když se na to maminka cítí, a je o tom přesvědčena já o tom přesvědčena nebyla a taky to potom tak vypadalo.

 • Monika Vloženo 01.03. 2017, 13:39 Reagovat Kotva

  Ahoj, já rodila v září plánovaným císařem v Praže Krči. Chtěla jsem spinalni anestezii, ta ale i přes údajně správné napichnuti vůbec nezabrala, takže se nakonec na sále rozhodlo dat celkovou. Dcerku po dobu šití měl u sebe celou dobu tatínek. Mě ještě na sále probudili a miminko mi cestou na jipku na pár minut dali do náruče a zároveň jsme se viděli s partnerem a udělali první společné fotky.

  Na jipce jsem byla asi 24 hodin, malou mi nosili cca po 4 hodinach na kojení. Další den už jsem byla normálně na šestinedělí, ale první noc byla částečně ještě u sester, na stalo jsem si ji nechala u sebe až k ránu. Kojení jsme nakonec zvládli, ale byl to ze začátku boj, ale to bývá i u přirozených porodů.

  Břicho mě bolelo bezprostředně po převozu na jipku, než nabehly léky proti bolesti. Co byl ale u mě problém, ze druhý den mě začala opravdu silene bolet hlava z té spinalni anestezie. Břicho od té chvíle bylo úplně v pohodě a to jsem s tou jizvou hned druhý den několikrát běžela na záchod zvracet. Hlava nakonec bolela 14 dni, celou dobu jsem musela jist paralen, jinak bych vůbec nemohla fungovat. O břichu jsem ale vůbec nevěděla.

  Ještě mě napadá, že největší strach jsem vlastně měla z cevky, ale to nakonec bylo v pohodě, jen bych si ji příště nechala vyndat hned druhý den. Standardně ji totiž nechávají ještě jeden den na šestinedělí a to už mě jen obtezovalo, protože jsem normálně vstavala k malý a ještě běhala na záchod zvracet a několikrát jsem ten pytlicek zapomněla málem u postele.

  Na základě mé zkušenosti rozhodne doporucuju celkovou anestezii, ja sama už se pro lokální určitě napodruhé nerozhodnu. Těch 14 dni bezmoci za tech 30 minut při šití, kdy se může navíc postarat o malou partner, nestojí. Taky bych příště ocenila mít malou dřív nebo alespoň častěji u sebe. Člověk na té jipce stejně jen celou dobu sleduje hodiny a čeká až ji znovu přivezou.

  Držím palce, aby vše proběhlo hladce.

 • Příspěvků: 2259
  Oblíbená: 4

  Severka Vloženo 01.03. 2017, 14:00 Reagovat Kotva

  Mila Bibi;-)

  Mám stejnou zkušenost. 2 normální porody a u třetího mi také zjistili placentu v porodních cestách. Tusim ze to začali resit az po druhém velkém uz (netuším kolikátý tt),jak roste bříško tak se placenta vytahuje nahoru. I me se posunula, jenomže mimi bylo pořád na příč. Ke konci byl i hlavou dolů. Ale na poslední kontrole opět napric tak me hnali na císaře. Ten den se chudák malý točil a hledal Kudy ven.tesne před císařem byl hlavou dolů, na sále zase napříc.

  Mela jsem spinal -při operaci mi bylo strasne zle, nemohla jsem se nadechnout, chtělo se mi zvracet. Malého mi ukázali na 5 vteřin. Pak jsem byla 2 hodina na jip a pak na klasický pokoj, kde už čekal manžel s miminkem. Dávali mi nejake analgetika do zily. Pouze den po porodu, pak nejake tabletky. Hlava me nebolela, jen jizva. A postavit a jít do sprchy jsem musela (za asistence sestry ) 7 hodin po operaci.

  Nechej tomu volny průběh. Já se připravovala na císaře, pak na klasický a nakonec jsem to obrečela. Ale hlavni je zdrave miminko. A jizvy na duši i na tele se zahojí.

1 2 3 4

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist