reklama

Jsou kupované příkrmy dobré nebo je lepší je vařit?

Založila: Kristýna, 25. 04. 2019, 23:02

Vložit nový příspěvek

 • Kristýna Vloženo 25.04. 2019, 23:02 Reagovat Kotva

  Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně příkrmů, zda jsou dobré i ty kupované nebo je lepší  komplet ty jídla pro mimča připravovat doma ? Ptám se z toho důvodu, že musím zase chodit do práce a nevím jak to třeba bude zvládat manžel připravovat a jestli se ty jídla dají třeba zamrazit ?
 • LenkaX Vloženo 26.04. 2019, 08:45 Reagovat Kotva

  Mrazit se dá téměř vše mimo brambor/batáty. Pokud začínáte s příkrmi před ukončeným 6 měsícem upřednostnila bych kupované, mají podstatně menší obsah dusíkatíých látek a ty jsou do 6 měsíce hodně nebezpečné. A tady taky pozor na bio, to má nižší obsah všeho možného, ale dusíku má posdstatně víc než obyč zelenina. Po 6 měsíci by již dusíkaté sloučeniny vadit neměli.

  Jinak je to na tobě. Já chodila do práce a tak nějak to střídala. To co bylo v kupovaných jsem nechávala tak, ostatní jsem připravovala večer předem a donesla k chůvě do lednice. Ta tam měla víc dětí, takže každý donesl vše připravené a popsané, kdy je třeba co a fungovalo to perfektně.

  Ono spíše jde o kombinace které seženeš ve skleničkách. Né vždy je tam vše, tak kdyby to mělo mít dítko denně, asi nepokryješ celý týden nutričně dostatečně. Jinak ty obávané a zatracované skleničky mají potraviny v úplně jiné kvalitě jako se prodává běžně pro dospělé. Platí jiné limity dle norem. Procházejí častěji testováním (každá šarže) což se u dospělé stravy nevede. Takže bych si s tím moc nelámala hlavu a když ti daná kombinace vyhovuje, klidně bych podala skleničku.

 • Renča Vloženo 14.05. 2019, 14:03 Reagovat Kotva

  No já za ty kupované teda nejsem a rozhodně je lepší pro miminko uvařit z čerstvých potravin, naví vždycky víš, co do té přesnídávky použiješ, kdežto u těch kupovaných bohužel ne a já osobně bych to dítěti nikdy nedala.

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist