Menopauza ve 41 letech? | Maminkám.cz
reklama

Menopauza ve 41 letech?

Založila: Milada, 14. 03. 2018, 15:53

Vložit nový příspěvek

 • Milada Vloženo 14.03. 2018, 15:53 Reagovat Kotva

  Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jak se u vás projevila menopauza ? A v kolika letech jestli to není moc osobní. Mně je 41 a tento měsíc jenom špiním v intervalech týden ano, dva dny klid a pak zase ano .. Je možné, že by to mohlo být ono ? Na gyndu se dostanu až za 14 dní, ale jestli se to potvrdí, je potřeba nějak zpozornět a brát nějaké doplňky nebo něco ?

 • Daniela Vloženo 15.03. 2018, 12:55 Reagovat Kotva

  Ahoj, myslím, že z jednoho výkyvu (v jednom cyklu během jednoho měsíce) nemůžeš dělat žádné závěry. Neměla jsi třeba nějaké stresy? Nebyla jsi nemocná? To se hned může v mentruačním cyklu projevit. Pokud by se to třeba opakovalo v delším časovém úseku (následující půlrok/rok), tak pak už se možná může jednat o známky blížícího se přechodu. Moje máma mi říká, že po 40 se už běžně stává, že cyklus začne blbnout. Mně je 40 a také menstruuju nepravidelně (někdy 27 dní, někdy 36), ale já v tom měla vždycky chaos, teď jsem dva roky po porodu a navíc ještě někdy kojím,  takže podle sebe soudit nemůžu. Stručně řečeno, po jednom měsíci je  brzy na nějaké závěry, můžeš mít třeba jen nějaký zdravotní výpadek. Asi ti víc řeknou na gyndě.

 • Jitule Vloženo 15.03. 2018, 17:21 Reagovat Kotva

  Mně je 41 a menopausu momentálně mám na cca 9 měsíců :-D Přijde mi to ještě dost brzy, jak píše Daniela, ještě bych z toho nedělala závěry. Zkus kdyžtak pít čaj z kontryhele, případně si koupit kapky Gynex, obojí srovnává cyklus.

 • Hanka Vloženo 22.03. 2018, 14:31 Reagovat Kotva

  Jé, Jitce gratuluju ;D já už bych si to nedovedla představit, mám dvě velké děti a i tak je to kolikrát záhul .. jinak u mě se menopauza dostavila ve 46 letech a musím říct, že mi je dobře, žádné ženské problémy mě netrápí akorát si musím hlídat váhu, abych nekynula, protože už nespaluju tuky tak jak předtím no .. Jestli ti to na gyndě potvtdí, tak si ku vitamín D. Nejlpší je na to tohle http://www.vigantolvit.cz. Mně na něj doktorka odkázala přímo doktorka.

 • Jana Vloženo 29.03. 2018, 10:27 Reagovat Kotva

  Řeším teď něco podobného. Trvá to asi tři týdny, tak ještě počkám. Asi to může být jen nějaký "výpadek", ale kamarádka začala opravdu po čtyřicítce. Je to hodně individuální. Záleží pak asi, jak to snášíš. Doplňky stravy, které nejsou hormonální, by mohly být jen ku prospěchu, když obsahují vitamíny, bylinky atd. Ona zas dostala doporučený GS Merilin a je spokojená.

 • Jitule Vloženo 29.03. 2018, 10:38 Reagovat Kotva

  Hanka: A to já si to představit dokážu :-D Mám patnáctiměsíční holčičku a neskutečně si to užívám, prckové budou od sebe necelý rok a půl. Jinak máme ještě tři větší děti, jen ne společně s manželem :-) Na menopauzu se fakt ještě necítím :-)

 • Milada Vloženo 05.04. 2018, 20:55 Reagovat Kotva

  No rozhodně do sebe necpěte žádné hormony ! Už tak tělo dostává zabrat díky menopauze a tělo začíná fungovat úplně jinak. Vitamíny bych tolerovala jako je třeba vigantolvit, ale rozhodně ne nic s hormonem :/ to by se vám moc neulevilo ani po přechodu, když už by se u vás něco projevilo.

 • Vendy Vloženo 06.04. 2018, 10:51 Reagovat Kotva

  A nějaký tip na něco osvědčeného ? Nemám ráda ty novinky, co pomalu nikdo nevyzkoušel.

 • Milada Vloženo 25.04. 2018, 14:27 Reagovat Kotva

  Hodně známá je firma Merck, protože ta je na trhu X let a ti dělají vigantolvit, což je vitamín D. Nechám ti tu odkaz ať se můžeš podívat, co to  přesně je http://www.vigantolvit.cz

 • Zuzana Vloženo 30.04. 2018, 23:56 Reagovat Kotva

  Já slyšela zase chválu na Merilin, jak píše Jana. Déčko je tam taky, to mi doporučoval hlavně lékař a pak další bylinky, co by měly zklidnit příznaky. Je to čistě přírodní, takže bez hormonů. Ty bych do sebe taky necpala.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist