reklama

Tyčinky a brambůrky ve stravě 2,5letého dítěte

Založila: Tomáš, 04. 05. 2014, 20:12

Vložit nový příspěvek

 • Tomáš Vloženo 04.05. 2014, 20:12 Reagovat Kotva

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o tom, že 2,5letý syn každý večer něco mlsá-brambůrky, tyčinky atd. Během dne jí normálně. Bohužel maminka nemá srdce ho odmítnout a tak to vždy dostane. Jak ji přesvědčit, aby myslela na jeho zdraví. Díky starostlivý otec a zoufalý přítel :(

 • Marketta Příspěvků: 1733
  Oblíbená: 10

  Marketta Vloženo 04.05. 2014, 20:27 Reagovat Kotva

  To se nedivim, že si delate starost. Ta sul v techto vecech a je to nezdravý pro dospělé natož ditě. Mám doma dceru stejně starou a tyčinky jedla snad je na návštěve a to samé bramburky. Vůbec bych to nekupovala, když to doma nebude , tak bude jednoduší mu nedát.

 • Příspěvků: 1163
  Oblíbená: 3

  Petranda Vloženo 04.05. 2014, 21:08 Reagovat Kotva

  Dobrý večer, asi by chtělo zmiňované ňaminky vyměnit za něco zdravějšího, můj syn ve 2 a půl letech sice tyčinky občas jedl, ale nebyl z toho zvyk. Zkuste nabídnout třeba jablíčko nebo na špalíčky nakrájený tvrdý sýr. A jak radila Marketta nade mnou nemít nezdravé pochutiny vůbec doma. Synka určitě časem přeučíte, tedy za předpokladu, že si dá říct jeho maminka,tam bych spíše viděla zakopaného psa!Smile

 • Monika4 Příspěvků: 4970
  Oblíbená: 19

  Monika4 Vloženo 04.05. 2014, 21:25 Reagovat Kotva

  Starostlivý tatínku koukej na maminku udeřit, že tohle by dítě opravdu jíst nemělo natož na noc:-o mám děti ve věku 12,10 4 a rok a rozhodně tyto věci nedostávají. Ano jednou za čas když je oslava narozenin nebo něco takového tak si dají samo s chutí ale doma to porstě jinak není. Ať maminka mlsá taky zdravě ovoce, zeleninu, salát nebo sýr jak psala Petranda nebo aspoň sezamové tyčinky a ne ty slné nebo sušené ovoce. Přeci nechce mít maminka obézní dítě se špatnými návyky?

  Čím dříve to malého odnaučíte tím líp později to půjde hůř a hůř krom toho s nástupem do školy se už vás moc ptát nebude a koupí si to sám pokud bude mít kapesné.

  Velmi se omlouvám pokud jsem to napsala zle nebo rozhořčeně, ale denně vidím kam takové stravování vede. Pokud máte vliv na maminku proberte to s ní. Jde o vašeho syna.

 • kesi Vloženo 05.05. 2014, 09:46 Reagovat Kotva

  Tomáši přece každý ví že tohle je nezdravé i pro dospělé. Odrovnate mu ledviny stejně jako sobě. Bude mít nadváhu a vysoký tlak. Nejlíp když to mít doma nebudete.
 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 05.05. 2014, 11:12 Reagovat Kotva

  starostlivý otče, tady a asi na naprosto libovolném fóru nenajdete snad nikoho, kdo by tvrdil, že to je zdravé. Ale problém tam vidím jinde - doma se asi neshodnete, že? Protože to, že tyhle pamlsky nejsou pro děti, víte vy zdravím rozumem, pravděpodobně to ví i ta maminka, ale není schopná odolat dětskému nátlaku. Takže by možná stálo za to zapracovat doma na tom, aby jste oba rodiče byli ve výchově jednotní, a že maminku posílit v tom, že hysterický vynucující si záchvat se dá ze strany rodiče přežít, a dětským slzičkám se dá odolat. Hodně sil 

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 05.05. 2014, 11:15 Reagovat Kotva

  zdravým rozumem Wink 

 • Vloženo 05.05. 2014, 15:11 Reagovat Kotva

  Reakce na [532504]: Pouze bych doplnila, záchvat se přežít určitě dá, ale odrovnané ledviny ne :) A každé dítko se nechá ukecat nějakým kompromisem, pokud rodič vyloženě nneumí být důsledný a říci "ne", tak prostě najděte společně zdravější variantu večerního mlsání Wink 

  Stačí nahradit .....třeba corn-fleaky, nebo náš malý třeba miluje KNUSPi chlebíky, nalámu mu to na kousky a on to ďobe s velkou  chutí, sýr to stejné, to samé s nějakými jinými cereáliemi a nebo zajímavým ovocem... :)  

   

 • Iva Vloženo 05.05. 2014, 21:39 Reagovat Kotva

  A nedava to synovi jen aby mela maminka trochu klidu vecer, kdyz pres den ji normalne?

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist