reklama

Zápis otce do rodného listu

Založila: Anetka95, 12. 02. 2019, 12:14

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 1
  Oblíbená: 0

  Anetka95 Vloženo 12.02. 2019, 12:14 Reagovat Kotva

  Ahoj, jsem v 6.měsíci těhotenství, s biologickým otcem dítěte nežiji. Je to člověk, závislý na marihuaně a těžkých drogách, nemá žádné příjmy, kromě peněz z prodeje drog, nemá ani žádné zázemí, kde by mohl žít, přespává u své tety, která je též uživatelkou drog. On i jeho teta mi vyhrožují, že mi malou vemou, že si zažádá o péči a že by teta šla dokonce na mateřskou. On mě psychicky vydírá a píše nevhodné zprávy, vůlgární. A z těchto důvodů jsem se rozhodla, že ho jako otce do rodného listu nezapíši. nyní žiji s přítelem, který je ochotný se nechat zapsat do rodného listu jako otec, má pak biologický otec nějaké nároky na svěření do péče, či přepsání v rodném listě? Děkuji moc za odpovědi, hezký den.

 • Lucka Vloženo 12.02. 2019, 15:57 Reagovat Kotva

  Anet, to teda nemáš jednoduché.. tam je myslím, jediná možnost.. že by požádal biologický otec o určení otcovství pomocí testu DNA a tak své otcovství dokázal, nicméně v jeho situaci si nedovedu představit, že by mu dítě bylo svěřeno, byť třeba částečně, do péče.. Ale už je to pár let, co jsem podobný příběh slyšela, snad ti poradí holky, co s tím mají čerstvé nebo vlastní zkušenosti. Přeji hodně štěstí, ať to dobře dopadne, pro Tebe i miminko.

 • LenkaX Vloženo 12.02. 2019, 16:13 Reagovat Kotva

  Toho, že si veme dítě bych se nebála. Žijeme v zemi kde je chlap pro všechny úřady až na druhém místě. Tj. soud by musel tebe určit za nesvéprávnou, aby jsi nemohla rozhodovat o svém dítěti. Jinak napsat za otce do rodního listu za jeho zády můžeš kohokoli kdo bude mít zájem. Biologický otec pak může vyžadovat soudně otcovský test DNA, ale na své náklady, což pokud nic nemá těžko udělá. A i když se otcovství prokáže to nevadí. Soud mu vyměří maximálně výši výživného, kterou bude hradit. V případě, že by byl úplně čistý (tj. projde drogovými testy což takhle asi těžko), možná mu povolí i nějaké návštěvy v řáhu hodin, ale rozhodně mu bez tvého souhlasu nikdo dítě nesvěří.

  Co se ale může stát je, že pokud by ses v rozhodné době pro otcovství (myslím že teď to je asi do 2 let dítěte?) rozešla s terajším přítelem a byl by napsaný v rodném listě. Může požádat o test DNA a nechat se z RD odepsat a nemusel by ti pak platit výživné.

  V ČR totiž podpora otců vůbec neexistuje. Kolega takhle potřeboval přepsat dceru na sebe od nesvéprávné drogující psychicky nemocné manželky a trvalo to 7 let než to soudy dotáhly do konce a to se o ni od narození řádně staral pouze on.

  Tak hlavně klid a užívej si posledné měsíce těhotenství.

 • Irča Vloženo 12.02. 2019, 22:02 Reagovat Kotva

  Tohle je teda těžké rozhodování, dítě by asi mělo znát svůj biologický původ, i když za nic nestojí, ale asi bych taky nechala uvést do rodného listu toho současného přítele a určitě by bylo dobré v budoucnu se třeba i poradit s odborníkem, zda dítěti pravdu sdělit, jak a kdy.

 • Týna Vloženo 01.06. 2019, 23:52 Reagovat Kotva

  Pěkný den. Tak nějak nevím kdo je otcem mého syna a chtěla bych nějaký spolehlivý test otcovství. Co říkáte na (smazáno)?

 • Viola Vloženo 20.06. 2019, 20:55 Reagovat Kotva

  Za mě můžu doporučit. S tímto centrem mám moc dobrou zkušenost

 • Týna Vloženo 27.06. 2019, 23:54 Reagovat Kotva

  Vážně? A jak ty testy probíhají?

 • Týna Vloženo 20.07. 2019, 22:27 Reagovat Kotva

  Já jsem čekala tak týden než mi přišly výsledky

Téma je uzamčené, nelze do něj vkládat příspěvky.

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist