reklama

18měsíční chlapeček skoro nic neumí

Založila: Petra, 19. 04. 2015, 21:13

Vložit nový příspěvek

 • Petra Vloženo 19.04. 2015, 21:13 Reagovat Kotva

  Dobrý večer.Mám 18ti měsičního chlapečka a bojím seže se mi snad nikdy nerozmluví..Neříká v tomto věku žádné slovo,žádnou slabiku,ani si neukáže na něco co by po mě chtěl.Doktorka mi řekla,že je to normální,ale já si myslím,že to normální není..!Sice mi nosí knížky na prohlížení a čtení,ale prostě se ne a ne chytnout..Prosila bych nějaké rady..Moc děkuji..jsem ztoho už zoufaláFrown

 • Příspěvků: 420
  Oblíbená: 0

  Evka_ Vloženo 19.04. 2015, 21:39 Reagovat Kotva

  Každý má svoje tempo a kluci jsou na tom s řečí fakt často hůře a pozadu než holky. Někteří se pořádně rozmluví až ve dvou-třech letech. Pokud ani do tří let ne, tak se to považuje za problém. Ale už teď můžete klidně kontaktovat logopeda a domluvit se, jestli tomu můžete nějak napomoct...

 • ZuzkaR Příspěvků: 360
  Oblíbená: 2

  ZuzkaR Vloženo 19.04. 2015, 22:02 Reagovat Kotva

  Reakce na [730921]:Peťo,fakt se neplaš.Kluci jsou opravdu trošičku pomalejší.Užívej si chvíle klidu,určitě to nebude trvat dlouho a budeš si přát,aby byl chvilku potichu.WinkMůj synovec,ten začal povídat až kolem druhého roku,ale mlel si nějakou svojí hatmatilkou,tak že táta říkal kágn,já jakožto jeho teta jsem byla jeba a tak podobně.A tahle mluva mu vydržela do čtyřech let a opravdu ho přešla ze dne na den.Já mám doma roční princeznu a šestiletého darebu.Dareba je poněkud hlučnější a ta malá můra se mu snaží všemožně vyrovnat,tak že jsem fakt šťastná za chvíle jako je tahle,kdy ti moji tyrané spokojeně chrupou a je v baráku ticho.Počítám,že ten tvůj prcek ještě sourozence nemá,uvidíš,že to druhé dítko bude ve všem o dost rychlejší,proto že se bude chtít vyrovnat bráškovi.

 • kesi Vloženo 20.04. 2015, 07:47 Reagovat Kotva

  Petro, tak tohle znám moc dobře. V 18 měsícich moje holčička uměla snad deset slov a zvuky zvířat. Teď jsou jí dva, každý den se naučí tak 3 až 5 nových slov, která zopakuje buď stejně nebo podobně, jak znějí, ale už je nezopakuje další dny. Takže si zřejmě utváří slovní zásobu, teď by ji měla mít opravdu už hodně velkou. Spojí 2 max 3 slova. 

  Zhruba v 15 měsících jsem s ní začala chodit do kroužku tvoření, kde jsem si myslela, že když bude mezi vrstevníky, tak že se rozmluví. Pak jsem o pár měsíců později začala chodit také na cvičení s maminky a dětmi do pěti let do klasické tělocvičny. Doma se jí poměrně cíleně věnuji. Vyhradím si jen na ni během dne úseky a dělám a tvořím jen s ní. A efekt je, že mluví prostě jak "mimino", za to udělá ve dvou letech kotrmelec a vyleze po žebřinách nebo přejde třímetrovou lavičku svižným tempem bez pomoci druhého.

  V roce a půl jsem s ní byla u psycholožky, říkala, že styl jejího hraní, pohyb, to jak se věnuje činnostem a systematičnost vůbec odpovídá u něčeho na 2 roky, u jiných dovedností na 2 a půl roku a kvůli tomu, že mluví tak jak mluví. Prostě mozek se zaměstnává něčím jiným a na mluvení už nemá kapacitu. Říkala, že se mám hodit do klidu, že se ten mozek rozvíjí a prostě začne mluvit později, že je to dostačující.

 • Příspěvků: 1174
  Oblíbená: 4

  vercisa Vloženo 20.04. 2015, 08:45 Reagovat Kotva

  mě dcera začala mluvit až ve třech letech, kdy začala chodit do školky. do té doby si vystačila s "eeeee", protože my doma jsme jí rozumněli, tak  měla potřebu nic víc. její maximum bylo "ajsibů" a to znamenalo, že chce čůrat venku na travičku. až když měla začít chodit do školky, tak jediné, co se mi podařilo jí naučit bylo slovo "curat". měla jsem strach, že jí učitělky nebudou rozumnět a že se bude pak ve školce počůrávat. a i pak po půl roce mi učitelka říkala, že je na ní vidět obrovský posun a že jí školka opravdu v tomhle prospěla. ale zase na druhou stranu, sice nemluvila, ale dokázala jít a uklidit mi umyté nádobí, prostřít stůl k večeři.... prostě každé dítě má v různých věcech různý vývoj. a když ti doktorka řekla, že je to v pořádku, tak se tím opravdu netrap, však ono to povídání přijde

   

 • Příspěvků: 8253
  Oblíbená: 2

  zorach Vloženo 20.04. 2015, 13:13 Reagovat Kotva

  Hele mam 21 mesicniho kluka...je to moje treti ditko a taky me dost stve, ze nic moc neumi. Druhej kluk v roce umel 100 slov a v roce a pul skladal dvouslovny a trislovny jednoduchy vety. Pravda, bude ukecanej a showmen po tatinkovi a Honzik je klidas a proste si vystaci s minimem. Jinak je cilej, beha jak fik, na hristi si hraje.... neda se nic delat nez vydrzet, oni se rozmluvi neboj.!!!

 • Misa24 Vloženo 20.04. 2015, 13:59 Reagovat Kotva

  Ahoj,neboj,ono to přijde. Hmm,na druhou stranu,dokud mlčel, taky mi to nevadilo. Já jsem teda sama dost ukecaná, měl po kom dědit, tak jsem mu celý den něco povídala, i když mi říkali, žemi stejně nerozumí, ale já byla nevymluvená, začal docela brzy mluvit, teď ve 2,5 letech vede proslovy jak politik a přehrává scénky,kdo co řekl do telefonu před dvěma dny slovo od slova. Na druhou stranu není moc samostanej a prostě všechno okecá. Dokáže výborně úkolovat a ano občas má světlé chvilky, kdy řekne něco milého.:-) Ještě pak budeš vzpomínat, jak hezky mlčel.:-)

 • Nika Vloženo 20.04. 2015, 14:56 Reagovat Kotva

  Ahoj. Tak já mám podobnou zkušenost jako Míša. Moje holčička (dva a čtvrt roku) je malá komentátorka. Všechno popíše, co vidí, kdo co dělá, kdo co řekl, pamatováka má obrovského a my už si musíme dávat bacha, co před ní říkáme :o) Na druhou stranu není moc pohybově zdatná a samostatná. Sama se neobleče, lžičkou nenají, nevyleze na skluzavku, bojí se odrazit ze skluzavky a sjet dolů, nepřejde lavičku bez mé pomoci, nepřekročí překážku, nevyjde do kopce, neumí vyskočit, neumí jezdit na odrážedle. Moc ji podporuji a snažím se s ní pohyb trénovat, ale ona je neobratná a prkenná. Takže opravdu platí, že každé dítko je talentované na něco jiného a že každý potřebuje svůj čas. Stejně jako já věřím, že moje dítě bude jednou skákat přes švihadlo, i ty věř, že tvoje dítě se jednoho dne rozmluví a budete si povídat a povídat od rána do večera :o))

 • Misa24 Vloženo 20.04. 2015, 15:15 Reagovat Kotva

  Ahoj Niko,

  ano,skoro jako bys mluvila o našem klukovi.:-) Sám se neobleče, naopak ještě zdrhá přes celý byt a řve v dlouhých větách :Já nechci oblíkat, já nechci ven. Zápor procvičuje každý den již od rána. Nají se sám, ale jen díky tomu, že má rád jídlo jako většina chlapů, na hřišti to taky není žádná sláva, ale já měla vždycky z tělocviku za 2 a uvažovali o 3, takže všude je něco.:-)

 • Lucka Vloženo 21.04. 2015, 09:57 Reagovat Kotva

  Tak můj syn v Květnu nam bude 23 měsíců také nemluví. Umí jen mama,táta,ne,papá,pápá a ted se naučil kaka jako kakat. Když slyší vidí pejska reaguje haha,jako haf haf a když vidí kočičku tak na ni vola cici. Ukazuje na veci co jsou moje odpoví máma,když na tatky odpoví táta. Rozumí všemu co mu povídám,aby přinesl nebo odnesl. Je šikovný na nočníku umí od roka a půl. Je cilej neposedí,ale má zatím jen tu svoji hatmatilku a ta mu asi stačí. Já mu rozumím co po me chce,když ne tak dokáže předvést i pěkný hysterak. Taky čekám kdy to prijde a něco nam řekne. Starší holka v jeho veku už uměla písničky a básničky. Opravdu je každé dítko jiné a na něco víc či min šikovnější.

1 2 3 4 5

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist