reklama

18měsíční dcera bojkotuje odpolední spánek v kočárku

Založila: lenka87, 11. 07. 2013, 18:56

Vložit nový příspěvek

 • lenka87 Vloženo 11.07. 2013, 18:56 Reagovat Kotva

  Dobrý den, dcera z ničeho nic nechce spát po obědě v kočárku(chodíme tak denně ven od jejího narození). Už když jdeme ven tak se ujišťuje, že nedám lehátko do lehu. Ihned spustí hysterák..až mi vytrhla kšírySurprisedNechala jsem ji být a usla až po hodině v sedě a to ještě musím počkat až zabere a pak lehátko sklopit,ale jen do pololehu jinak je hned vzhůru. Vydrží tak spát 20-40min a budí se ukňápaná.Když je ošklivo spíme po obědě doma cca 2hod bez scén atd. Mám odpolední spánek v kočárku vzdát? Poradíte, máte někdo podobnou zkušenost??

 • kika Vloženo 11.07. 2013, 19:46 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  mám úplně stejnou zkušenost s vlastní dcerou i dětmi kamarádek. Venku je to prostě příliš ZAJÍMAVÉ (i když je tam třeba jen les bez lidí) na to, aby tam malý zvědavec od určitého věku spinkal. Vzdala jsem spaní na čerstvém vzduchu a dcera spokojeně chrní doma. Pobyt venku doháníme v bdělém stavu.

 • luko Vloženo 11.07. 2013, 20:38 Reagovat Kotva

  máme to také tak v kočáru nechce spát od té doby co sedí. je to venku příliš zajímavé je vystižně napsané. takže také chodíme ven před spaním a po spaní

 • Maru Příspěvků: 1051
  Oblíbená: 4

  Maru Vloženo 11.07. 2013, 21:08 Reagovat Kotva

  Já musím říct, že už mi malej (skoro 16 m) taky venku neusne, ale já to teda beru spíš jako plus než jako mínus:) a jsem ráda, že spinká doma v postýlce 2-3 hodiny:) a já si můžu dělat, co chci:) kdybych s nim chodila venku, tak to bych musela jezdit, jinak by se vzbudil:) když už náhodou venku usne, tak je to většinou jen v autobuse nebo v tramvaji a to už musí být opravdu unavený...ven chodíme dopoledne a odpoledne:) a když jsme někde na návstěvě, půjčíme si jejich postýlku nebo si vezmeme svojí cestovní:)

 • stirinka Vloženo 11.07. 2013, 21:43 Reagovat Kotva

  Mám jinou zkušenost...můj první syn jako malé miminečko v kočárku spát nechtěl, zato od roka ve sporťáku spal jak mimino :D

 • Peta Vloženo 11.07. 2013, 23:57 Reagovat Kotva

  Přijde mi to docela normální, prostě chce koukat a ne spát. Nechala bych ji sedět a ať si usne vsedě v jakékoliv fázi procházky, ne? Myslím, že není dobré nutit dítě spát v jednu konkrétní chvíli. Mně rodiče nechali usnout přes den kdy a kde jsem chtěla a odmalička spím dobře a velmi brzo jsem měla svůj pravidelný režim. Radši bych malou nestresovala s tím, že se jde ven a musí se spát. Roste, takže se mění. A velké holky přece nebudou vyspávat, když je venku tolik zajímavých věcí:)

 • Stáňa Vloženo 17.07. 2013, 21:00 Reagovat Kotva

  Reakce na [338806]:Dobrý den, já mám 15ti měsíční dceru a spí pouze dopoledne /doma v postýlce/ a délka spánku je vždy různá - někdy spí 20 minut, někdy 40 minut, někdy hodinu a půl, nejdéle však 2 hodinky. Jdeme-li ven, nespí vůbec - kočárek jsme odbouraly. Malá v kočárku již nechce být a chůzi miluje. Sama zvládá v pohodě ujít 4 km. A musím dodat, že po tak dlouhé procházce, když přijdeme domů, tak není vůbec unavená, ba naopak - skáče, běhá, honí se s naším pejskem. Již od narození je velmi hyperaktivní. :o) Nikdy jsem jí nenutila ke spánku, sama si dokáže říci.

 • Eva Vloženo 27.07. 2013, 09:22 Reagovat Kotva

  Taky si myslím že je to spíš výhoda, že nechce spát v kočárku ale doma. V postýlce je to určitě pohodlnější než v kočárku a maminka si mezitím může taky odpočinout. Chodit ven se dá přece jindy než když má dítě spát, aspoň si venku pohraje a má nové zážitky. Já jsem dceru od malička dávala spát do postýlky, venku usnula jenom vyjímečně když byla unavená.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist