reklama

3. dítě - proč ano / ne?

Založila: vero-nika, 01. 06. 2016, 09:46

Vložit nový příspěvek

 • vero-nika Příspěvků: 506
  Oblíbená: 4

  vero-nika Vloženo 01.06. 2016, 09:46 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

  předem se omlouvám, že můj příspěvek bude nejspíš rozsáhlý. Ráda bych věděla podle čeho jste se s partnerem rozhodli pořídit či nepořídit třetí dítě.

  Abych popsala svou situaci - je mi 31 let a mám dva syny - starší 3 roky, mladší 10 měsíců a teď váhám(e) nad třetím dítětem. Manžel nechal toto rozhodnutí na mně, protože hlavně já se o děti starám. S finanční stránkou není problém, prostor k bydlení je velký, tato oblast mi vrásky nedělá. Spíš se bojím jak starost o tři děti zvládnu (muž hodně pracuje, občas odjíždí na služební cesty) a možná se ve mně ozývá i hlásek pohodlnosti. Když se rozhodneme pro dalšího potomka, "zpomalí" to náš aktivní a kulturní život o další rok či dva. Pokud se ale rozhodneme pro, plánujeme opět rozdíl cca dvou let.

  Moc bych si přála dceru, kdybych věděla, že nám tohle vyjde, jdu do třetího bez váhání Laughing Ale tři kluci mě celkem děsí. Samozřejmě vím, že kdo se rozhodnul třetí dítě mít, nelituje, miluje ho nadevše stejně jako první dvě ať je to holka nebo kluk, už ví, že to zvládnout jde...spíš mě zajímá hlavní důvod, díky kterému jste své rozhodnutí proměnili ve skutečnost.

  Proč ano nebo proč ne?

 • Adulajda Příspěvků: 249
  Oblíbená: 1

  Adulajda Vloženo 01.06. 2016, 09:54 Reagovat Kotva

  Tak já odpovím jen na Proč ano...

  Proč ano...vždy jsem chtěla mít velkou rodinu,na začátku vztahu jsme se oba shodly..Máme 3 krásné a zdravé holčičky,nelituji a nikdy nebudu.

  To že si neužívám mě nevadí,vše dám dcerám..jezdíme na výlety ,ke kadeřnici taky chodím,co potřebuji koupím si to :-)U nás jsou zase problém finance,ale nějak to zvládáme.Chceme 4 miminko,doufáme v holčičku LaughingLaughingale ted musím shodit protože mám skoro 40kg nadváhu :-(.V plánu je i ambmo...ted nevím jak se to píše,potřebuji uříznout převis...Bude mi 25 a tak chci poslední dítko stihnout co nejdříve...

  Mít dítě je v dnešní době velký zázrak,i když my nepatříme mezi ty co mají stím problém...jsem štastná za ně Laughing

 • vero-nika Příspěvků: 506
  Oblíbená: 4

  vero-nika Vloženo 01.06. 2016, 10:08 Reagovat Kotva

  Navrhuju v tomto vlákně tykaní, snad to nebude nikomu vadit Laughing

  Adulajdo, děkuji za příspěvek a názor, souhlasím, že dítě je zázrak a jsem vděčná za to, že nemám s reprodukcí problém. Držím pěsti s hubnutím a vysněnou 4.holčičkou! Ještě by mě zajímalo jak to jde zvládnout při tak malém věkovém rozdílu?

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 01.06. 2016, 10:19 Reagovat Kotva

  Za mě proč ANO: Rozdíl mezi péčí o dvě a o tři děti není takový (ne moje zkušenosti, ale několika známých), budeš mít pak velkou rodinu a jestli nejsi patologicky nemožná, budeš mít ve stáří veselo, děti si užijí víc legrace, když to bude holka, tak kluci budou mít svou malou sestřičku, do auta se taková rodinka ještě pořád vejde.

  Proč NE: Už zmíněný kulturní život, čtyřicet kilo nadváha se mi v tak mladém věku zdá jako opravdu hodně, na tvém místě bych se možná chvíli věnovala péči o své zdraví, aby ses úplně nezničila. Pětadvacet let není čtyřicet, a pokud jsi neměla v těhotenství předtím problémy, tak máš i tak slušnou šanci.

  Nicméně je to tvoje rozhodnutí a svoje tělo vnímáš nejlépe ty sama, my ti můžeme maximálně meditovat nad tím, co bychom dělaly na tvém místě. :-)

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 01.06. 2016, 10:20 Reagovat Kotva

  Jo aha, já jsem přiřadila dva příspěvky jedné osobě. :D Tak to sorry... Asi blbnu z hormonů a nekouká mi to.

 • vero-nika Příspěvků: 506
  Oblíbená: 4

  vero-nika Vloženo 01.06. 2016, 10:36 Reagovat Kotva

  Elderflower, díky i Tobě. Já naštěstí zdravotní problémy neřeším. Jen jsem teď pár nocí po sobě příliš nespala a nějak se ve mně pere dilema komfort vs. miminko Laughing Vím, že tohle si musím rozhodnout já a manžel, jen chci znát i názor jiných a třeba získat ještě další pohled na věc.

  Ten rozdíl mít dvě a tři děti už jsem taky slyšela, maminka mi říkala, že největší šok je druhé dítě, pak už to jde samo.

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 01.06. 2016, 10:46 Reagovat Kotva

  Známí mají pět dětí od dvanáci do pětadvaceti let a prý to už tak nějak ani nevnímají, navíc postupně odchází z domu, tak tam aspoň někdo je.

 • Adulajda Vloženo 01.06. 2016, 10:49 Reagovat Kotva

  Reakce na [906648]: Ahoj,jde to :-)Miminko je hodné,mladší dcerka je taková klidas a starší no ,v každém věku je něco...jak chodí do školky je jiná,umí víe věcí.je klidnější...no a Sofí nastupuje v Říjnu(to bude mít 2,5r)do školky :-)Ano někdy je to mazec,ale co mi ženy nezvládneme??Wink

 • Adulajda Vloženo 01.06. 2016, 10:52 Reagovat Kotva

  Reakce na [906659]:ano mám to v plánu :-)začala jsem s hubnutím včera po xkráté tak snad to dotáhnu do konce...výživ.-poradce je drahý a obeziolog nemá zájem to řešit,když kojím...Nic mi neuteče,ALE manželovi bude 43...

 • Příspěvků: 170
  Oblíbená: 0

  Vlaďka* Vloženo 01.06. 2016, 10:52 Reagovat Kotva

  Tak nám se po dvou chlapcích ta holka povedla a i známým. Opravdu to nebude takový rozdíl, protože než se malé narodí,budou tví kluci zase starší. Pokud ti nedělají starosti bydlení a finance a doteď to v klidu zvládáš nebála bych se toho. Jsi mladá a riziko vad je ještě minimální. Pro představu je mi 36 a čekám 4.

1 2 3 4

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist