reklama

3měsíční miminko nesleduje hračky

Založila: Tezeza, 21. 03. 2013, 11:55

Vložit nový příspěvek

 • Tezeza Vloženo 21.03. 2013, 11:55 Reagovat Kotva

  Chtěla bych se zeptat.Dcera má dnes 3měsíce a nechce moc porozovat hračky ze strany na stranu. Pediatr nás poslal na neurologii není to zbytečné. Kdy Vaše děti intenzivně sledovali hračku?, Děkuji

 • Ajka Vloženo 21.03. 2013, 13:27 Reagovat Kotva

  Pediatr se nemýlí, zajděte k neurologovi, ať nic nepodceníte.Cool

 • Petula3383 Vloženo 21.03. 2013, 13:34 Reagovat Kotva

  Ahoj Terezo, náš malý taky nechtěl sledovat hračky - bylo mu cca 10 týdnů, na neurologii jsem s ním pro jistotu zašla, protože jsem v tomhle strašný plašan. Nic tam neshledali a výsledek - za tři dny od návštěvy doktorka začal hračky nejen sledovat, ale v jeden den po nich dokonce i chňapal - teda, zkoušel se strefovat. On má ten vývoj celkově takový skokový, dlouho se zdá, že se nic neděje, a potom nás hodně překvapí. Každopádně na neurologii bych určitě pro klid duše zašla, ale myslím si, že to bude v pořádku. Zkrátka si dává na čas, určitě to bude dobré. Třeba je zase napřed pohybově. Držím palečky.

 • Ivana Příspěvků: 998
  Oblíbená: 14

  Ivana Vloženo 21.03. 2013, 15:41 Reagovat Kotva

  Terezko, taky mohu potvrdit, že některé děti se vyvíjejí víc skokově, dokonce i tak, že nějakou novou aktivitu objeví, ukáže, že o ní ví, a pak se zase měsíc i déle nic neděje, než ji začne jakoby samozřejmě používat.

  Na neurologii určitě zajděte pro svůj klid, že jste nic nepodcenili a nezanedbali, ale věřím, že malá bude v pořádku a brzy bude sledovat všechno kolem sebe.

  Dej potom prosím vědět, jak jste dopadli ( i když určitě dobřeWink).

 • Jana Vloženo 21.03. 2013, 16:05 Reagovat Kotva

  Pediatr vás pošle ke specialistovi a ty si myslíš, že je to zbytečné? A kdyby vás tam neposlal a později se ukázalo, že s dcerkou něco je, nebyla bys naštvaná, že vás pediatr neposlal na další vyšetření? Pardon, ale opravdu se mi protiví, když se lidé snaží být chytřejší než doktoři, zvlášť v případech, kdy se doktor opravdu stará. Takhle to přece má fungovat - pokud ti všeobecný lékař nedokáže dát stoprocentní odpověď, má tě poslat ke specialistovi.

 • vločka Vloženo 22.03. 2013, 12:31 Reagovat Kotva

  Reakce na [292045]: já v tomhle terku chápu, protože i já musím se synem na neurologii, protože nedělal v určitým měsíci, co měl dělat....já zkrátka vím, že můj syn je v pořádku, prostě je jen na některý věci lenošnější a něco mu zase naopak jde velice rychle. Dost věcí uměl napřed, ale protože jednu nezvládal, tak už byl podle doktorů zaostalej a matce se přirozeně příčí poslouchat, že dítě má opožděný. Takže jistě máš Jano pravdu, ale je to sporné..pač mě honí po neurologii kvůli pitomosti a švagrové syna trápilo do třech let zúžené střevo a doktoři stále odkládli operaci, že je malej..až pak šli jinam a tam byli zděšení, že ho nezoperovali už jako mimčo, když se o tom vědělo...

 • Blanka24 Příspěvků: 1691
  Oblíbená: 7

  Blanka24 Vloženo 22.03. 2013, 12:51 Reagovat Kotva

  Myslím, že žádné vyšetření, na které vás pošle dr. není zbytečné a buďte holky rády, když máte doktora, co se stará.

  Naše holčička je o 6 týdnů dříve narozená, tak nás dr. taky posílala po všech možných vyšetřeních a jsem za to ráda. I když kardio vyšetření bylo jen kvůli namodralé pusince, která se pediatrini nezdála a na kardiu vyšlo vše v naprostém pořádku. Nicméně i přehlédnutí takové banality může mít dalško horší následky. Lépe jít 10x na zbytečné vyšetření, než jednou nejít a pak dopadnout blbě :-/

  Nicméně i přes doporučení lékaře se můžete rozhodnout na vyšetření nejít.

   

 • Klára Vloženo 22.05. 2015, 09:21 Reagovat Kotva

  Hezký den, řešila jsem to samé. Nyní koukám po nějakých hezkých hračkách. Čtu si i různé články - třeba toto pro mě byla novinka: http://ekonomika.idnes.cz/podnikatel-homolka-koupil-hrackarstvi-bambule-fl1-/ekoakcie.aspx?c=A150427_090938_ekoakcie_fih. Zajímalo by mě, jaké hračky mají vaši nejmenší nejraději. Co říkáte na maňásky (http://www.modadeti.cz/hracky/plysove-hracky/krtek-20cm-manasek.html)? 

 • Petra Vloženo 30.12. 2021, 15:30 Reagovat Kotva

  Zdravím Terezo, určitě bych nějakou kontrolu nepodceňovala. Lepší jít na kontrolu a vědět, že to byl jen "planý poplach", než nevědět, že je vaše dítě nějak handicapované. Naše lékařka byla taky takto pohotová a poslala nás na další vyšetření, díky čemu zjistili, že náš Honzík trpí autismem s lehkou formou mentální retardace. Následoval koloběh dalších vyšetření, z naší strany googlení, co to je, jak bude Honzík limitovaný v životě a co to znamená i pro nás jako rodiče. Upřímně v tu chvíli jsme byli zoufalí a cítili naprostou bezmoc. Obrátí se vám v tu ránu totiž život úplně naruby a jediný, kdo nám tenkrát byl oporou s tím, jak k Honzíkovi přistupovat, byla organizace https://www.imypomahame.cz/ . Takže pokud tu jsou další rodiče, kterým by to mohlo pomoci a žijete v Jihočeském kraji, tak zkuste pomoc tam ;-)

 • Nina Vloženo 03.01. 2022, 13:13 Reagovat Kotva

  Zdravím, každé dízě je už od malička jiné. Řešila jsem podobný problém, to co mi pomohlo byli hračky od Hračkotéky https://www.hrackoteka.cz/pro-miminka.html

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist