reklama

Neklidné usíná u 4,5měsíčního dítěte

Založila: Šárka, 08. 01. 2016, 18:34

Vložit nový příspěvek

 • Šárka Vloženo 08.01. 2016, 18:34 Reagovat Kotva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte některá stejný problém. Protože to, co předvádí můj chlapeček u usínání nezná nikdo z rodiny ani žádná z mých kamarádek.

  Jsou mu 4,5 měsíce, narodil se ve 39. týdnu s váhou 3,560 kg. Je plně kojen, přibývá hezky, vyvíjí se dle paní doktorky také dobře, zatím jsem ho nenechala očkovat (chci až v 6. měsíci). Do 3,5 měsíce ho hodně trápilo bříško, často plakal, kopal nohama. Teď už je to ale dobré. Ale máme problém při usínání - jedině v kočárku a ještě venku usíná v klidu, jinak v postýlce, se mnou v posteli, v kočárku doma, na ruce či dokonce v šátku předvádí následující: už se mu chce spát, mne si očíčka, tak ho uložím, začne zavírat očíčka a začne házet hlavou doprava, doleva, každých pár vteřin, zvedá ruce, šmudlá si obličej, vyhazuje tím dudlík, zvedá nožky a přitahuje k bříšku. Všechno v různých kombinacích každých pár vteřin. Vydrží to i 30 min než zabere, častěji se tím ale probudí a pláče, protože potřebuje usnout, ale nejde mu to. Pokud ho zavinu do plenky, tak to pomůže jen na ruce, nožky zvedá dál, hází hlavou. Zkoušela jsem mu udělat těsný prostor z peřin a lehnout si k němu a držet mu ruci i nohy, ale pere se se mnou. Dělá to při denním spánku (kromě toho kočáru venku, jak jsem psala, pokud je v kočárku doma, tak stejný problém), při usínání večer i při usínání v noci po kojení... Máte s tím někdo zkušenosti ev. rady? Nemám s ním zajít na neurologii?

 • setty - Vlasta Příspěvků: 2052
  Oblíbená: 2

  setty - Vlasta Vloženo 09.01. 2016, 22:48 Reagovat Kotva

  Zdravím ...já teda s tímhle zkušenost nemám děti mám ale tohle jsem ještě neviděla...každopádně je malinký aby měl takové trápení a urcitě bych s ním někam zašla přeci jen je lepší jít vícekrát než si pak něco vyčítat....moc držím palce aby se vše ke spokojenosti miminka vyřešilo a klidně spinkal.

 • Maminka Vloženo 10.01. 2016, 07:23 Reagovat Kotva

  Zdravím, mám stejně starého chlapečka, moje první dítko. Při usínání mi něco podobného dělá cca už týden, ale u nás zabere náruč a hopsání na rehabiliračním balonu a nebo v naruči jako s hlavičkou na rameji jako při odříhnutí svislá poloha tělíčka, občas totiž i nějaký ten vzdoušek dodatečně odejde i když po kojení si odříhne jak pivař. Nevím čím to je ale vysvětluji si to že potřebuje přitulit :-)vubec by mě nenapadlo že by bylo potřeba nějakého mudr.

 • Eva Vloženo 10.01. 2016, 11:06 Reagovat Kotva

  A co zkusit dál někam jinam postýlku, třeba mu tam něco vadí?

 • Ema Vloženo 10.01. 2016, 19:34 Reagovat Kotva

  Ahoj Šárko, myslím, že v tomhle věku už miminko projevuje svoje dovednosti, co se pohybu týče. Moje obě děti sebou taky házely než usnuly, hlavně hlavou ze strany na stranu. Postupem času se to uklidnilo. Nevím, jak jste synka ukládali ke spánku předtím, jak je zvyklej. Každopádně bych to neviděla nijak tragicky. Jsou holt děti, který položíš a spí a jsou děti, který můžeš hodinu uspávat a nic.

  Já jsem děti naučila, že jsem si je u postýlky vzala do náruče, pohoupala, řekla nějakou říkanku, položila do postýlky, pohladila po vláskách, řekla, že až se vyspinkají, tak příjdu, ve dveřích zamávala a odešla. jak si to dítě naučíš, tak to máš. Takže ti přeju pevný nervy a kdyžtak se poraď s dětskou. Ale myslím, že nic strašnýho to nebude.

 • Příspěvků: 187
  Oblíbená: 2

  Lucienka Vloženo 10.01. 2016, 22:06 Reagovat Kotva

  Ahoj Šárko, měla jsem pocit, že popisuješ usínání mého synaWinkOn navíc ještě bručí a neustále se snaží otočit na břicho, tak ho xkrát vracím zpátky na záda. Mému synovi je 7,5 měsíce. Většinou ovšem usne do 15 minut. Jak již psala jedna maminka vůbec by mě nenapadlo to řešit s lékaři, protože jinak prospívá výborně, jí dobře, už i leze a krásně si sám sedá, často se směje atd. Je pravda, že od narození byl docela neklidný a pořád pohyboval rukama i nohama a přes den spí vždy jen krátkou chvíli, ale v noci docela spí dobře, párkrát se vzbudí, ale jinak ok. Každé miminko je jiné a i jinak usíná, některé děti mých kamarádek zase např. šmrdlají bavlněnou plenkou přes obličej než usnou atd. Pro svou jistotu to klidně prober se svým pediatrem, ale myslím, že pokud by nedej bože něco nebylo v pořádku, projevovalo by se to i jinak než jen před usnutím.

 • Šárka Vloženo 11.01. 2016, 18:59 Reagovat Kotva

  Děkuji za odpovědi, jsem ráda, že není něco špatného a mají to i jiné děti. Ptala jsem se v rodině a u kamarádek a nikdo to neznal, tak jsem dostala strach, že je něco špatně. Je to boj, ale dneska jsme byli poprvé na plavání a teď tu usnul jak špalek v postýlce bez pláče. Tak třeba potřebuje víc pohybu :-) Děkuji!

 • Příspěvků: 1924
  Oblíbená: 5

  papája Vloženo 18.02. 2016, 21:41 Reagovat Kotva

  Šárko,malému je 5 měsíců a jsme na tom úplně stejně.Někdy držím ručičky třeba i půl hodiny než usne.Někdy ho zavinu a vytuhne okamžitě...taky nevím jak ho to odnaučit
 • Alis Vloženo 06.10. 2020, 05:31 Reagovat Kotva

  Ahoj Šárko, mám 3 měsíční holčičku a dělá úplně to samé. Před usnuti, po každém kojení v noci, u toho zvedá taky nožičky, ale přitom má zavřený oči a spinká. Asi se s tím uspava protoze pak zabere a spí. Akorát já jsem u toho nervózní a místo abych spala tak cucim do postýlky. Myslím že je to normální. Já měla také plno rituálu před spaním Wink

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist