reklama

6měsíční dcera se neotáčí na bříško

Založila: Lenka gladysova, 05. 02. 2019, 18:05

Vložit nový příspěvek

 • Lenka gladysova Vloženo 05.02. 2019, 18:05 Reagovat Kotva

  Dobry chcela by som sa spytat mala bude mat 6 mesiacov este sa nevie otocit na brusko je to opzdeny vyvoj dietata mam strach mam jedno dieta co ma opozdeny vyvoj

 • LenkaX Vloženo 07.02. 2019, 10:48 Reagovat Kotva

  Co konzultace s pediatrem, ten je schopný poznat, zda je vývoj ok. Nemusí být vše tabulkově. Jinak se dá navštívit i fyziotrapeut, neurolog.... ale to asi víš když již jedno dítě s pozdějším vývojem máš. Nevím jak moc je první opožděný a zda se srovnal časem s vrstevníky, ale každé dítě je jiné, chce to čas.

  Většina dětí se časem k vrstevníkům zapojí. Dokonce i hodně těch o kterých to lékaři již nepředpokládají (třeba s downem) a vedou normální život jako většina populace. Inkluze totiž i přes hrozný humbuk teď, funguje docela dobře již hooodně dlouho.

  Jinak zrovna sestře se třetí dcera začala pokoušet otáčet teprve kolem 9 měsíce a v 10 měsících se ji to poprvé povedlo. A teď měla zrovna rok a již chodí kolem nábytku.. Co dodat

 • Irča Vloženo 07.02. 2019, 21:47 Reagovat Kotva

  Tak moje dcera na tom bylo podobně a v okamžiku, kdy jsem si začala dělat fakt starosti, co s tím mám dělat, tak to začala dělat sama. Nejvíc jí podle mě pomáhalo povalování na manželské posteli, tam mi udělala nejvíc věcí poprvé, asi tam měla největší pocit jistoty. Pak na zemi na pěnovém puzzleti, dala jsem jí zajímavé hračky kolem ní a ono jí to pak donutilo, se za nima otáčet.

 • kikus Vloženo 11.02. 2019, 14:42 Reagovat Kotva

  Mne se zacala otacet kolem 5. mesice, takze to snad jeste muze prijit...

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist