ABKM

Autor: Emily   30.12.2023 v 17:17

Zdravím. Dcera 18 měsíců s ABKM Poprosím o inspirace na svačiny večeře a klidně i snídaně.Na svačinky jsem hodně dávala ovoce, které už vůbec nechce.Večeře volím polévky nebo nemléčnou kaši.Snidaně ochucenou nemléčnou/ovesnou kaši. Vyjímečně chleba suchý že šunkou..Přijde mi, že jí to samé. Že nemá pestrou stravu.A že jí strava ani nic nedá. Jinak ráno a po večeři dostává mléko neocate 210ml(máme 5ks na měsíc).
Děkuji

Autor: Lia   8.1.2024 v 20:52

Ahoj,
moje dvojčata (18m) mají také abkm, mléko máme na předpis nutrilon allergy care syneo, ale po konzultaci s pediatrou už postupně ředím vodou - snažím se je na mléko ,,odnaučit”, jelikož za den toho sní docela dost a mají to spíše jakou součást večerní rutiny. Každopádně do jídelníčku už pomalu zařazujeme i mléčné výrobky. Mám vysledováno, že trochu mléčného za den už jim nedělá problémy. Např. když dám ráno chleba s kouskem sýru, tak odpoledne třeba nedám bílý jogurt apod. Ale možná zrovna my máme štěstí a abkm vymizí do 3 let úplně.
Jinak teda z nemléčného mě teď napadá kvalitní šunka, domácí pomazánky, hodně zeleniny, pečivo, klidně sem tam vařené vajíčko, domácí muffiny, banánový chlebíček, různé bábovky apod. bez mléka nebo z rostlinného mléka, pokud dcerka nechce čerstvé ovoce, tak mě napadá ještě smoothie - také s rostlinným mlékem. V DM sem tam kupujeme i sójové dezerty pro děti jako alternativu jogurtu, ale ty stojí docela dost 😔Na večeři mají dvojčata kromě polévek rády i rýži nebo těstoviny. Jinak už spíše dávám to, co jíme doma všichni, jen méně solené. Snad jsem trochu pomohla, je to na hlavu pořád vymýšlet něco nového 🙈

Autor: Eva   18.1.2024 v 10:31

Ahoj, náš syn (15 měsíců) má sice nepotvrzenou ABKM, ale jediné mléko, které snesl, aniž by ho bolelo bříško je Nutrilon Allergy digestive care (mléko na předpis při ABKM). Zkusila jsem mléčné výrobky z kozího mléka (jogurt a máslo), které děti při ABKM snáší lépe. Výrobky z kozího mléka se nám osvědčily. Syn po nich nemá žádné alergické reakce. Ke svačině kromě ovoce, nebo kaše, dávám bílý jogurt z kozího mléka s ovocem, nebo jen samotný jogurt. Syn také dobře snáší chleba s máslem z kozího mléka. Také se nám osvědčily pomazánky, ve kterých je základ avokádo a k tomu připadám např. lososa ovařeného v páře, nebo uvařenou rozmixovanou zeleninu. Avokádo se hodí v kombinaci s uvařeným vajíčkem. Z kozího mléka se pak dají sehnat i další výrobky mléko, lučina, trvdý sýr a narazila jsem již i na tvaroh.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Mám nárok na OZZ?

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 21.2.2024 v 00:40

Přítel odešel

Těhotenství

Poslední příspěvek: 19.2.2024 v 15:56

IVF stimulace, synarel

Otěhotnění

Poslední příspěvek: 30.1.2024 v 20:16

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.