reklama

Alergie na jídlo - za jak dlouho se projeví?

Založila: Kim, 03. 09. 2014, 16:13

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 03.09. 2014, 16:13 Reagovat Kotva

  Roční dcerce se objevili dva červené flíčky (asi 1,5cm) jsou trochu poseté krupičkou a časem jsou strašně suché. Doktorka nám na to dala mastičku a zrovna dneska ráno jsem se radovala, že je to skoro pryč. Ale ejhle, teď odpoledne je to najednou zničehonic zpátky jako před 14 dny. Asi to bude reakce na nějaké jídlo. Včera měla odpoledne broskve, ale přijde mi divné, že se osypala až za 24 hodin. Je to možné? (A nebo pak večer mléčnou kaši) Jakou máte zkušenost s vyrážkami po jídle.

 • Ivča Příspěvků: 3840
  Oblíbená: 12

  Ivča Vloženo 03.09. 2014, 16:45 Reagovat Kotva

  alergie na některé jídlo se může projevit do třech dnů,musíte to vychytat co jí vadí.

 • Jana Vloženo 03.09. 2014, 17:28 Reagovat Kotva

  U prcka se to, co vím, projevilo do 3 hodin. Ale je ještě něco, co vychytané nemám- to budou ty pozdnější reakce. Jinak nejčastější jsou rajčata, celer,kakao,citrusy. Zkus si psát, co jí, hlídej složení, protože i v některých kukuřičných křupkách je může obsahovat stopy celeru- no a prcek osypal. Jak píše Ivča, může to být i do těch 3 dnů. To se pak blbě pátrá. Já už s tím bojuju skoro 2 roky.

 • Příspěvků: 120
  Oblíbená: 0

  Kim Vloženo 03.09. 2014, 18:01 Reagovat Kotva

  Já to asi tipuju na ty broskve. Ve skleničkách jí nevadí, ale po čerstvých se jednou trochu osypala kolem pusy. Pak byl 2 měsíce klid a nevadily jí, ale včera spořádala dvě na posezení, takže jsem si dost jistá. Ale minule se po nich osypala hned, tak mě teď překvapilo, že to trvalo tak dlouho. Asi jí na nich vadí nějaká kdovíjaká chemie, bůh ví, čím to stříkaj. Ani oloupaní tentokrát nepomohlo. Díky moc za rady.

  Jinak naštěstí většinu jídel vařím, tak je to pátrání trochu jednodušší,. A zatím se osypala jen dvakrát.

 • Příspěvků: 2496
  Oblíbená: 5

  LidaZ Vloženo 05.09. 2014, 08:31 Reagovat Kotva

  Kolem pusy se osypala hned, protože to je kontaktní reakce na potřísnění pokožky a ta je okamžitá. Když se osype někde jinde, jde o složitější imunitní reakci a ta může právě mít zpoždění. Zvlášť, pokud není reakce příliš silná (podle mých zkušeností čím silnější reakce, tím rychleji přijde). O to hůř se pak identifikuje viník. Pak je ještě samozřejmě atopický ekzém, který nemusí přímo reagovat na konkrétní alergen, i když s alergiemi souvisí. Ten se po zaléčení (zvláště po zaléčení kortikoidy) rád vrací. U mne to mělo přesně čtrnáctidenní periodu. Opravdu to na chvíli může vypadat jako úplně zdravá kůže a pak to začne znovu od začátku. Takže pokud se to bude vracet přesně co 14 dní, je třeba pátrat hlouběji, ne jen mezi tím, co bezprostředně předcházelo. Dokud je to pár malých flíčků, není to tak strašné, ale přesto bych doporučovala najít co vadí. Jestli je to jen reakce na konkrétní nepravidelně zařazovanou potravinu, je to ten nejjednodušší a nejlepší případ.

 • Nika Vloženo 06.09. 2014, 15:15 Reagovat Kotva

  Ahoj. Moje malá naštěstí moc alergie na jídlo nemívala, ale po broskvích se taky osypala. Vynechala jsem je na dva měsíce úplně. Pak zkusila znovu. Jak byla starší, tak už se neosypávala. Jak vám dítka porostou, tak se vyrážek budete postupně zbavovat :o) Ale také se nám minulé léto (to měla 6 měsíců) objevil ekzém a léčba trvala několik měsíců, než jsme se toho zbavili úplně. Toto léto je naštěstí v pohodě. Nakonec nám na to zabral krém Blue Cap. Podívej se do příbalové informace tvé mastičky, jestli píšou, že je potřeba mazat pro úplné doléčení i nějakou dobu (zpravidla 14 dní) po zmizení vyrážky - raději to dodržuj, nebo se ti to bude rychle vracet. Držím pěsti, ať na vyrážky vyzrajete.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist