reklama

ASCUS a změny na čípku

Založila: Evii, 13. 03. 2013, 11:14

Vložit nový příspěvek

 • Evii Vloženo 13.03. 2013, 11:14 Reagovat Kotva

  Hezký den,

  chtěla bych se zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že cytologie vyjde nějak zvýšená. Mně našli ASCUS, už jsem ho jednou měla, potom to bylo nějaký čas (cca rok) ok a nyní zase. Bohužel jsou ale viditelné změny na čípku (metaplazie). Z CGOPu mě před rokem ale vyšly výsledky cyto úplně ok, tak mě zase poslali ke své gynekoložce. Ale nyní (po 8 měsích) mně zase vyšel ASCUS, tak mi byla po 4 měsících byla doporučená nová cyto a možná biopsie. Máte, prosím, některá s podobným problémem zkušenost? Nezkoušel jste někdo přípravek INDONAL?

 • Klarisa Příspěvků: 1312
  Oblíbená: 3

  Klarisa Vloženo 13.03. 2013, 16:10 Reagovat Kotva

  Ahoj Evii, já mám nějaké změny na čípku už asi 6 let (první nález v 17ti letech), nevím přesně jejich název, doktoři mi vždycky jen řeknou, že za půl roku mám zase přijít. Tak chodím jednou za půl roku na svoji gyndu na stěry a jednou za rok jezdím na cytologii. Biopsii mi zatím nedělali a teď po kontrole poslední (před měsícem) mi řekli, že se to lepší (taky jsem teď půl roku po porodu)-takže aspoň nějaké pozitivum. Doporučuji hodně vysoké dávky vitamínu C buď 2g denně nebo alespoň 2 citrony denně, změna je znát, někde jsem četla, že je to na to dobré (spojitosti bych ti asi dost dobře nevysvětlila), ale na mně to zřejmě funguje.

 • Evii Vloženo 14.03. 2013, 08:34 Reagovat Kotva

  Klariso, jsem moc ráda, že jsi odpovědělaEmbarassed. A moc děkuji za doporučení. Určitě to zkusím. Mně změny také říkají cca 6 let. A slyšela jsem, že porod a těhotenství může opravdu pomoci! Ale já už mám 2 dětinky. Jsem teď smutná, protože včera jsem se dozvěděla, že (protože se čípek vyšetřujícímu dr. nezdál), tak že půjdu na biopsii už příští týdenFrown. sestřičky to popletly, řekly mi totiž, že se mám objednat až za 4-6 měsíců (to asi bylo doporučení z cytologie). Úplnou náhodou jsem ale dnes mluvila s mudr, který mi ji měl dělat (ohledně úplně jiné záležitosti) a koukala jsem jako blázen, že chce abych přišla už nyní. Frown

  Klarisko mám strach. ASC-US není závažný nález, je to ta nejlehčí atypie buněk, ale protože gynekolog při prohlídce vždy něco vidí, tak je problém. Přitom v CGOPu v červnu byla v pořádku i cyto a nález z externí kolpo byl jakési bělavé metaplazie a asi se mu to nezdálo tak hrozné, neboť mě poslal zase ke svému gynekolog a nejsem už v jejich péči.

  Mám z toho divný pocit :-(

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist