reklama

Bolesti na začátku těhotenství

Založila: Kamila, 03. 08. 2016, 22:09

Vložit nový příspěvek

 • Kamila Vloženo 03.08. 2016, 22:09 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky, Jsem tu nová a neprojížděla jsem všechny diskuze, a tak se omlouvám, pokud se dotaz opakuje. Dnes jsem 5 den vynechání MS, udělala jsem si 2 různé testy a oba jsou pozitivní. Vím, že je brzy na nějaké závěry, ale už několik dní mám bolesti v podbřišku, něco jako před menstruací, ale kolikrát to chvilkama tak zabolí, že se to sotva dá vydržet. Dá se to považovat za normální příznaky nebo to svědčí o nějakých náznacích potíží? Děkuji za odpověď. :-)


  926182-image.jpg

 • Marcela1 Příspěvků: 1375
  Oblíbená: 3

  Marcela1 Vloženo 03.08. 2016, 22:44 Reagovat Kotva

  Čau, jo, to je normální :-) Je to tím, jak se zárodek zavrtává a uhnizďuje. Potom začnou bolet úpony dělohy jak se začne zvětšovat, potom budou bolet kopance do močáku, potom záda kvůli velkému břichu a nemožnosti zaujmout ve spánku rozumnou polohu, potom porodní bolesti, potom poporodní rány, potom záda z nošení prcka,... Teď už tě vlastně bude bolet furt něco :-) Přeju ti hlavně, aby to dobře dopadlo a kdybys měla jakékoliv pochybnosti nebo pocit, že je něco špatně, tak val k doktorovi :-)

 • Oki Příspěvků: 495
  Oblíbená: 3

  Oki Vloženo 03.08. 2016, 23:26 Reagovat Kotva

  No, já bych nad tím zas tak rychle nemávla rukou. Normální to samozřejmě může být, zvlášť jestli i projevy kolem menstruace či ovulace jsi měla výraznější a bolestivé. Bolesti v podbřišku přicházející večer mohou být známkou přetažení, signálem, že máš odpočívat.... Kdyby to bylo ale častěji a i ráno, navíc k tomu třeba krvácení tak to bych už někam jela, může jít třeba i o drobné poranění uvnitř, na které ti doktor nasadí udržovací léky a lecčemus se tím může předejít... Jinak špinění zvlášť po ránu může být v intervalech menstruace či ovulace i několik měsíců.

 • Marcela1 Příspěvků: 1375
  Oblíbená: 3

  Marcela1 Vloženo 04.08. 2016, 08:47 Reagovat Kotva

  Jasně, právě proto taky píšu, kdyby se jí cokoliv nezdálo, tak šupajdy k doktorovi. Bolesti na začátku a občas lehké špinění jsou prý normální, ale jakmile máš pocit, že už je to moc, nechat se zkontrolovat. Pokud můžu přidat svoji zkušenost, tak u prvního jsem tyhle bolesti měla snad celý první trimestr, potom to přešlo. Takže jsem si právě taky zjišťovala a googlila, co ještě je a co už není v pořádku. Můj mudr mně taky na každé kontrole připomínal, že pokud se mi cokoliv nebude zdát, okamžitě přijít.

 • Kamila Vloženo 04.08. 2016, 17:33 Reagovat Kotva

  Reakce na [926194]: No jo, s těmi všemi bolestmi počítám :-D ale uhnizďování má právě být kolem 5-12 dne cca a tohle už je pomalu 2 týden od teoretického uhnízdění :-)
 • Kamila Vloženo 04.08. 2016, 17:40 Reagovat Kotva

  Reakce na [926206]: Před každou menstruací jsem měla pokaždé silné křeče a na ně i čípky a všechno možné, ale nic nezabíralo. A i silné krvácení, že jsem bývala o první 2 dny kolikrát doma, a to nejsem žádná citlivka :-) proto jsem nevěděla, jestli tuto bolest přisuzovat zahnizďování nebo něčemu jinému. Doktorce budu volat v pondělí, má teď dovolenou a žádného zastupujícího, tak uvidím co mi řekne.:-)
 • kesi Vloženo 04.08. 2016, 18:01 Reagovat Kotva

  taky jsem mívala opravdu extrémně bolestivou menstruaci a taky obě těhotenství provázely stejné bolesti zhruba první tři měsíce, v podstatě ta bolest byla celodenní. A je taky pravda, že ne každá těhotná tyhle bolesti zná. A na konci těhotenství znamenají stejné bolesti kontrakce.

 • Kamila Vloženo 04.08. 2016, 21:22 Reagovat Kotva

  Reakce na [926462]: To mě trošku uklidnilo :-) teda ne, že budu mít bolesti třeba celý 1 trimestr :-D ale že to ne vždy znamená něco špatného. Kamarádka mě dost vystrašila s tím, že bolesti znamenají mimoděložní.. Ale to je jedna ze šťastlivek, co mají MS 4 dny a ani o ní neví a těhu měla i skoro bez nevolnostech. Víc toho budu vědět asi v pondělí od doktorky :-)

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist