reklama

Chřipka před otěhotněním

Založila: Bibi, 16. 02. 2011, 08:59

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 18
  Oblíbená: 2

  Bibi Vloženo 16.02. 2011, 08:59 Reagovat Kotva

  ahoj holky, můžete mi říct jak je to s chřipkou před otěhotněním? Doktorka mi řekla že nesmím onemocnět

 • Mitti Příspěvků: 3245
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 16.02. 2011, 09:15 Reagovat Kotva

  Ahoj Bibi, to jsem si taky říkala, že nesmím onemocnět aspoň v 1. trimestru a stejně jsem onemocněla...

  U chřipky v těhotenství vadí vysoké teploty, takže pokud plánuješ otěhotnět nebo jsi krátce těhotná, tak je dobré teploty srážet. V těhotenství se může užívat paralen (panadol), nesmí se užívat aspirin a ibuprofen a jim příbuzné léky. Podle většiny doktorů v počátcích těhotenství platí, že pokud dojde kvůli nemoci k nějaké chybě ve vývoji, tak těhotenství samo skončí, jinak se zachová.

  Přeju hlavně ať rychle otěhotníš, chřipkou bych se netrápila.

 • Příspěvků: 18
  Oblíbená: 2

  Bibi Vloženo 16.02. 2011, 09:26 Reagovat Kotva

  Mitti moc děkuju,to jsi mě uklidnila. já vysoké horečky nemívám. taky doufám že se nám to brzy povede Smile

 • Pavla Vloženo 19.02. 2011, 19:08 Reagovat Kotva

  Chci se zkusit zde zeptat na zkušenosti - každý říká něco jiného a já nehodlám být hystericky opatrná, ale zároveň nechci zbytečně sobě či potenciálnímu miminku škodit.

  Takže: asi jsem na začátku těhotenství, test pozitivní, ale u doktora jsem zatím nebyla, tedy takto nepotvrzeno - a vím, že být těhotná nemusím, již jsem po jednom zamlklém těhotenství hned v počátku ...

  Jsem po nějakém nachlazení či chřipce - teplotu 38 jsem měla jeden večer, jinak od té doby kolem 37 nebo žádná...mimo to byla rýmy, kašel, zahlenění, bolel krk, a tak. To už v podstatě není! Jenže teplota stále přetrvává. Prostě se cítím fajn, jen ta teplota mě mate!

  Zkoušela jsem volat pro info na lékařskou pohotovost, tam mi řekli, že to může prý být i těhotenství, ta teplota - a tak se ptám: máte s tím některá zkušenost?

  Říkali, že ani ležet nemá, že to není teplota - jenže maminka mi vždycky říkávala, že si mám lehnout :-o. Normálně bych se na to vykašlala a fungovala jako normálně, a když by o něco šlo, tak by se to přece zhoršilo, většinou ale tento stav brzy odezněl. Jenže teď nevím...

  Díky za reakce.

  Vlastně už jinak je mi dobře...tak nevím, ležet, neležet...

 • Mitti Příspěvků: 3245
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 19.02. 2011, 20:35 Reagovat Kotva

  Ahoj Pavlo, v těhotenství je opravdu zvýšená teplota kolem 37 °C úplně normální. Záleží spíš na tom, jak se cítíš. Myslím, že pokud je ti dobře, tak není důvod ležet.

 • Pavla Vloženo 20.02. 2011, 10:04 Reagovat Kotva

  Díky za odpověď.

 • Eva Vloženo 08.03. 2011, 16:06 Reagovat Kotva

  Dobrý den,

  postihl mě podobný problém-jsem asi v 5TT, k doktorce jdu za dva dny. Od včera mám zvýšenou teplotu, kolem 37 a jsem strašně unavená, tak pořád přemýšlím, jestli jsem nemocná, nebo "jen" těhotná :-). A další otázka se týká rizikového těhotenství a toho, jak je doktor posuzuje. Pracuji ve velice infekčním prostředí (ve školce v dětském domově) a chtěla bych odtud raději pryč-hlavně proto, že sama jsem v dětství neprodělala neštovice, ani zarděnky, které jsou v prvním trimestru nebezpečné. Mám tedy právo zůstat doma?

  Díky za odpověď.

  Eva

 • Mitti Příspěvků: 3245
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 08.03. 2011, 16:20 Reagovat Kotva

  Ahoj Evo, únava i teplota mohou být způsobené i jen těhotenstvím, uvidíš, jestli se ti přidají další příznaky nemoci, kašel, rýma atd. Nemocenská v těhotenství závisí na lékaři, musíš se s ním domluvit. Někteří jsou v tomhle dost drsní, to je pak lepší lékaře změnit. Jiní, třeba moje doktorka, to nechávají úplně na rozhodnutí ženy. Ve tvojí situaci bych taky raději šla na nemocenskou.

 • Eva Vloženo 10.03. 2011, 11:01 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  tak se zvýšené teploty se vyklubala angína jak hrom :-(. včera se mi teplota dostala až koro na 39, naštěstí se mi povedlo ji srazit. Doktorka mi předepsala Penbene 150000, ketrý v těhotenství nevadí. Mám ale strach, jestli jsme to ustália jaké hrozí nebezpečí, když jsem teprve asi v 5tt? K doktorce jdu poprvé kvůli angíně až příští týden, bude mi moci říci víc? A pokud došlo k poškození, tak plod odejde sám?

  Moc děkuji za odpověď.

 • Mitti Příspěvků: 3245
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 10.03. 2011, 11:34 Reagovat Kotva

  Ahoj, vysoká horečka i samotná nemoc může ovlivnit vývoj plodu, ale v naprosté většině případů se nic nestane. Ty jsi začala angínu léčit včas, tak to bude určitě dobré. Držím palce, hlavně ať se brzy uzdravíš!

1 2 3

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist