Čištění zoubků v 10 měsících

Autor: Hanka   23.1.2013 v 08:50

Ahoj Maminky,chtěla bych vás poprosit o radu jak na čištění zoubků.Mám 10měsíčního chlapečka a nevím jak mu je mám čistit..někdy mu je čistím vatičkou namočenou ve vodě..ale taky ho často uspávám kojením a pak se mu do pusinky nedostanu.nechci mu je zanedbat,aby měl kazíky.když vidím některé děti že ve dvou-třech letech mají černé zoubky je to spíš vyzitka rodičů..si myslím..ale asi to nejde uplně ohlídat.Jak jste na tom vy? :) předem díky Hanka.

Autor: Jana   23.1.2013 v 09:11

Ahoj. Můj zubař mi říkal,  že by se zoubky měly u takhle malých prcků čistit aspoň 1x denně- i během dne, nejlíp po jídle, aby pak byla  chvilku pauza bez jídla.  Taky uspávám prcka s flaškou  a ještě si něco pocucá v noci. Větší zlo jsou sladkosti v pozdějším věku. Malé čistíme zuby pravidelně a poctivě od malinka a stejně u ní  zubař našel počínající kaz. Moje mamka a brácha mají zuby dost kakzové a to jsou poctiví, já s taťkou čištění občas flákám a nic. Je to nespravedlivé :-)

Autor: Simka   23.1.2013 v 20:51

Ahoj Hani v drogerce prodávaj tuhle sadu na čištění prvních zoubků http://www.lekarna.cz/mam-oral-care-set-0-m-2ks-zubni-kart-zinka/, v modré a růžové barvě, pak můžeš používat tenhle kartáček http://www.abc-baby.cz/farlin-kartacek-na-zoubky-silikonovy , nebo už přímo od curoproxu pro děti a nebo maj třeba v DM ku trojsadu kartáčků, kde je takové silikonové kopýtko na kousání při prořezávání zoubků, pak tam je silikonový kartáček a ještě štětinový. Zubní pasta se dle některých dr. doporučuje od prvního zubu a od některých až od 1 roka, kdy je již dítě schopno ji vyplivnout. Dle mého názoru jsou zuby převážně genetika. Třeba já po druhém těhotenství nemám skoro už v žádném zubu ani nerv a kromě přímo předních mám ve všech zubech plomby a to mi i moje zubařka tvrdí, že se starám o zuby velice pečlivě. Mám 3 letou dcerku a ač do druhého roku netušila pořádně co jsou sladkosti a nedávala jsem ani žádné granulové čaje nic a zuby jsme čistili 2 x denně, tak i přesto všechno měla už ve dvou letech kazy a museli jí vrtat. Byla pouze kojená do 13 měsíců, kdy se sama odstavila a jiné mléko nepije do teď. Druhé dceři je 10 měsíců a už má 7 zoubků, takže taky řešíme čištění. Třeba můj táta si začal pravidelně čistit zuby v 18 letech až když začal chodit s mojí mamkou a do teď má všechny zuby je mu 58 let a má pouze 2 kazy. Mamka čistila poctivě od mala a už vršek zubů má můstek. Takže tím čištěním to asi přímo nebude, určo to trochu ovlivní, ale asi ne úplně. Ty černé zoubky bývaj hodně od těch dětských granulových čajů.

Autor: Mat   23.1.2013 v 22:01

Ahoj Hanko,

také mám 10 měsíční holčičku, ptala jsem se 3 zubařů. Jeden řekl čistit od začátku tím silikonovým kartáčkem, který navlékáš na prs, bez pasty. Druhý řekl, že omývat vatičkou namočenou ve vodě, až bude větší přejít na kartáček. A třetí řekl, nedělat vůbec nic, tak ve 2 letech začít zuby čistit. Takže se snažím 2x denně čistit tím silikonovým kartáčkem, jen vodou, ale ani ne tak čistit jako spíš ji naučit, že ji něco do té pusinky strkám kvůli zoubkům.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Jak delat papání s foodprocessorem?

Výživa a recepty

Poslední příspěvek: 25.6.2025 v 13:46

darování vajíček

Otěhotnění

Poslední příspěvek: 30.6.2025 v 00:26

Dovolená

Starší děti

Poslední příspěvek: 9.1.2025 v 18:37

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.