reklama

Co můžu dát 5měsíčnímu miminku, kdy zavést lepek a bílek?

Založila: Monika, 21. 09. 2018, 08:52

Vložit nový příspěvek

 • Monika Vloženo 21.09. 2018, 08:52 Reagovat Kotva

  Mám takovej dotaz , co vše můžu dát 5.měsíčnímu miminku ji zeleninu ,ovoce,brambory a pridala jsem maso. Mužu už pridat bilek a lepek např.krupicovou kaši a jiné suroviny ? Malej je na UM  ..dekuji

 • XLenka Vloženo 21.09. 2018, 10:32 Reagovat Kotva

  v alergenovém okně cca 4-6 měsíc se v malém množství zkusí vše co by mohlo vyvolat alergie, tedy i lepek a vejce (většinou pro začátek jeden piškot/den, kaši až když si budeš jistá že to prošlo bez úhony) nebo taky ryby

 • XLenka Vloženo 21.09. 2018, 10:33 Reagovat Kotva

  ještě jsem zapoměla úplně mleté oříšky (mlít až na mléko) je to pouze o tom aby se s tím to dítě seznámilo

 • Monika Vloženo 21.09. 2018, 11:58 Reagovat Kotva

  Reakce na [1099578]:

  Děkuji, piškot zkusím do presnidavky

 • Irča Vloženo 22.09. 2018, 00:00 Reagovat Kotva

  Asi tak jak píše XLenka, ještě se doporučuje po zavedení nové potraviny počkat tři dny. Ten lepek jsem zaváděla pomocí kaše. Ten bílek jsem ale dávala až později, jak mi doporučila lékařka. Prý je to až moc velký alergen a taky kvůli velkému množství bílkovin.

 • Monika Vloženo 22.09. 2018, 09:15 Reagovat Kotva

  Takže radši bilek až,když mu bude skoro půl roku a dát mu piškot a kaši mě právě říkala DR.že krupicovou kaši udělat v UM ,že je tam dost lepku

   

  Reakce na [1099666]:

 • Irča Vloženo 23.09. 2018, 21:42 Reagovat Kotva

  No bílek až v roce dokonce, aspoň v roce 2016 tomu tak bylo. Klidně se zeptej na to pediatričky, ta by měla mít nejaktuálnější infromace.

 • XLenka Vloženo 24.09. 2018, 09:22 Reagovat Kotva

  Ten piškot dáváš právě i jako vejce, obsahuje i bílek, jenom je to malé množství tak si na to tělo lépe zvykne. Vejce jako pouze vařené jsem bílek dávala až kolem 8 měsíce, aby se s tím nedávila a žluotek mi i teď ve 2 letech většinou nejí kvůli konzistenci. Jinak v polévce na zahuštění měla vejce dřív klidně již jak bude zavedenej víc zeleniny a půjde udělat rozumně polévka 6-7 měsíc.

  Ono co doktor to názor, na mě (rok 2016/2017) se koukal divně když jsem se ptala na vejce, že jako normálně se dává vše již od začátku. Jediné co nedoporučil je syrové vejce (prý se to dříve podávaloSurprised), kravské mléko neošetřené pro děti - bez úpravy na UM, max jako jogurt a to až od 8 měsíce a houby (mimo hlivu a žampiony ty klidně hned) nejlépe až od školního věku. Pak samozřejmě koření a sůl v malým množství a až od roka.

  Jediné na co upozornil byla konzistence tak aby se s tím dítě nedávilo nebo to nevdechovalo.

 • Hana Vloženo 24.09. 2018, 09:42 Reagovat Kotva

  Ahoj, chtěla jsem teď napsat co XLenka. Protože by jsi zaváděla lepek a vajíčko dohromady, tak bych to osobně nedoporučila. Je lepší, zavádět alergeny postupně, jak píše Irča, počkat 3 dny. Tak poznáš, na co byla případná reakce.... Takže zkus např. kousek rohlíku rozmočit v přesnídávce. Já jsem do dělala tak, že jsem do rýžové kaše přidala malou lžičku krupice. A bylo Laughing Jinak s vajíčkama pozor ještě na to, že jsou hůře stravitelná a dítě po nich může zvracet a nebude to alergie (ale v piškotu ta trocha vadit nebude - klidně si to potom zaveď tím piškotem). Náš syn v roce vajíčko nesnesl, ale od 2 let bez problémů. Vajíčka miluje a baští celá uvařená....Laughing

  Jinak potom jak budeš zavádět normální stravu s alergeny, tak by to mělo být postupně, ne hned krupičku apod. Třeba kousek rohlíku nebo kůrky z chleba, to mají děti rády a masírují si tím dásně.

 • XLenka Vloženo 24.09. 2018, 10:20 Reagovat Kotva

  Hano nevím opravdu co doktor to názor, ale u nás opravdu vnucoval piškot i těm co chtěli pouze kojit do konce 6 měsíce bez příkrmů. Prostě přesně v 5 měsíci chtěl nutně podat jeden piškot dva dny za sebou a pak dva piškoty další tři dny a odsledovat případné zněny stolice a kůže, jinak mohli dále pouze kojit a s jídlem začít až později. Mám pocit že jsem dokonce někde četla i tu studiji, ze které to vychází a dávalo to docela zmysl, ale to již nenajdu.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist