reklama

Dětské náušnice

Založila: Hana, 07. 10. 2019, 21:27

Vložit nový příspěvek

 • Hana Vloženo 07.10. 2019, 21:27 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky, řešila jsem teď náušnice pro miminko a dost mě překvapil velký rozdíl cen stejných náušnic na internetu a obchodě. Nevím proč, ale myslela jsem si, že na internetu budou ceny levnější či stejné jako v obchodě, no není to pravda. V obchodě se dají ty stejné náušnice pořídit o 800-1000 kč levněji, což je opravdu rozdíl. Sice v obchodě není takový výběr, ale můžou objednat od výrobce. Takže doporučuji kouknout na internet a vybrat co se líbí a potom vyrazit do důvěryhodného zlatnictví a koupit ty samé, případně velmi podobné náušnice daleko levněji. Laughing

  Jinak když jsem už založila téma, jaké máte zkušenosti se sroubovacim /balonovym uzaverem náušnic? Já jsem tento uzávěr původně chtěla pro miminko, ale zkusila náušnice s takovým uzaverem na sobě a po dvou dnech a nocích mám zraněné ucho. To se mi nikdy nestalo. Takže koupím náušnice s brizetou Innocent

 • LenkaX Vloženo 08.10. 2019, 14:23 Reagovat Kotva

  Ahoj

  já pořizovala dceři z eshopu cutie a drahý mi rozhodně nepřišli. Můžeš seskládat co se ti líbí, barevně jak se ti líbí.

  Jinak já dala malé balónek poté co nejdříve ztratila jednu z nastřelených, ty jsem vyměnila za obyč s dětskou brizurou a z těch jsme asi za měsíc ve školce hledali druhou náušničku další dva dny než se našla. I z těch balónkových již jeden balónek ztratila a to jsou jí tři. Ten šroubek ale v oušku sedí docela dobře, tak nám naštěstí náušnička zůstala. Tak na ztrácení je zapínaní asi jedno. Spíš co se týče bezpečnosti tak s brizurou lze snadno o něco zavadit a případně natrhnout ouško. Toho jsem se dost bála, ale dcerka dostala starší náušničky k narození a ty byly s brizurou tak jsme je alespoň zkusili.

  Jinak dcerka s balónkem nemá žádný problém a má je v ouškách od loňksých vánoc. Jenom cca dva krát týdně dotáhnu šroubek. Bolest nebo zanícení nevidět.

 • Irča Vloženo 08.10. 2019, 17:18 Reagovat Kotva

  U nás provádí nastřelení přímo pediatrička, tak jsem už ani neřešila, co kde mají a koupila naušnice u ní a nechala nastřelit a určitě extra drahé nebyly.

 • Hana Vloženo 08.10. 2019, 19:23 Reagovat Kotva

  Ahoj Leni, díky za zkušenosti s náušnicemi.Toho zranění ucha s brizurou jsem se taky u miminka bála. Proto jsem chtěla ten sroubek.Mě se ucho zranilo při užití balonoveho uzávěru, protože mám asi tlustý ušní boltec, a jak jsem to utahla na doraz,tak jsem si ucho odrela. Asi to není pro mě vhodné .Na cutie jsem se právě dívala taky a přišlo mi to v pohodě. Proto mě překvapilo, že v obchodě stály srovnatelné náušnice o několik stovek méně. Ještě jsem se koukala na goldstore eshop, a některé ty stejné náušnice co jsou na cutie tam mají o několik set zlevněné. Jinak ty v obchodě myslím z kvalitního 14ti karatoveho zlata s puncem vyrobené v ČR, žádné nekvalitní produkty.

  Jinak brizuru můžeš zamknout, sice se potom neztratí, ale může být horší zranění kdyby se náušnici trhlo a co u doktora na RTG nebo při operaci, to je problém,pokud by to bylo akutní. Já jsem ji teda teda měla zamknutou a to až do 15ti let a v pohodě,ale svému miminku to raději nechám odemcene...

 • Hana Vloženo 08.10. 2019, 19:25 Reagovat Kotva

  Irco, u nás nastreluje doktorka jen plastové . Není to nic moc.

 • Hana Vloženo 08.10. 2019, 20:09 Reagovat Kotva

  Jinak přesně tyto náušnice (smazáno) jsem koupila v kamenném obchodě přesně o 700kč levněji. Na cutie přesně stejné nemají, akorát dva podobné typy, z toho jedny stojí přes 1800kč a druhé kolem 2100kč. Já je mám za 1430kč. Takže pozor na to. A ještě vám ve zlatnictví poradí, můžete je přiložit k miminku apod.

 • Hana Vloženo 08.10. 2019, 20:37 Reagovat Kotva

  Tak oprava, na cutie jsou nejpodobnejsi náušnice za 2300kč, hmotnost stejná a mají 7 zirkonu místo 6. Ty levnější jsou malinké, o 0.33g menší (0.85g místo 1.18g) a mají o jeden zirkon méně. Takže v porovnání s cutie jsem ušetřila skoro 900kč.

  Jinak pozor na velikost náušnic. Paní ve zlatnictví mi radila koupit nad 1g, protože ty menší vydrží často třeba jen do 1.roku miminka. Prý čím menší hmotnost, tím jsou celkově menší a ukázala mi to na těch jejích, mají celkově menší zapínání a potom to tlačí na ousko. U sroubku nevím, jestli se to nějak liší? Asi to není tak dramatické. A ty kruhy pro miminka doporučují od 2-3let, cutie se k tomu u zapínání nevyjadřuje. Vyzkoušeno přímo výrobcem, že to u menších dětí dělá problémy díky charakteru toho zapínání.

 • LenkaX Vloženo 10.10. 2019, 09:01 Reagovat Kotva

  Ano velokosti všech zapínání v cutie jsou menší než pro dospělé, ne jenom u brizury. Délka trnu, velikost balónku, délka šroubku a brizuru mají myslím ve dvou velikostech a ta menší je max do 3let.

  Já právě byla ve třech zlatnictvých v okolí a všude měli jenom ty větší a tím pádem i dražší (cena od cca 3000kč a víše) a vždy jenom brizuru a takové jsem již měla, tak jsem další kupovat nechtěla.  Možná záleží na tom odkud jste, ceny ve zlatnictvých se hodně liší. A dcerka je takový drobek (ještě ve třech letech nosí čepičky na 18 měsíců) a vypadalo to na ní fakt divně.

  Ale mě teda ve zlatnictví až nepříjemě tlačili do brizury, že nic lepšího není, a na malé že se nic jiného nedělá a divila se jak to někdo může ztratit. A když jsem se ptala na balónek tak tvrdila že se dělá jenom v té dospělácké variantě a ten byl proti tomu co máme teď skoro dvojnásobný a tlačil ji za ouškem do hlavičky.

  Mě přijde že tím balónkem se dá zranit jenom když to dotáhneš až úplně na doraz, ale to ani výroci nedoporučují. Ono se to sice postupně odšroubovává, je to volně, ale ten šroubek z ouška nevyklouzne, ten je tam dost napevno a to možná někomu moc nevyhovuje a čerstvě po nastřelení asi může způsobovat problémy. Já to dávala až cca v roce a půl a nastřelovali jsme po 3 měsíci, tak to již bylo zhojené.

 • Hana Vloženo 10.10. 2019, 11:01 Reagovat Kotva

  Leni, tak to jsi měla smůlu na zlatnictví, mě právě ukazovaly všechno možné pro děti. Byli to staří manželé vyloučení v oboru, ne jen nějací prodejci. Ale je mi jasné, že moc takových už není. Ještě znám jeden obchod, kam jsem chodila od mala, mají to rodinný podnik, těm věřím. Jinam bych teda nešla a to je tu zlatnictví požehnaně. To je potom samozřejmě cutie lepší, o tom žádná.

  To s tím sroubkem je dobré vědět, díky. Já mám lalucek dost tlustý, včera jsem se ptala manžela a říkal, že to mám zařazené v uchu i když jsem to měla dotažené jen z 50%. Očividně to musím dotahovat jen trochu. Že je něco špatně, tak to necítím Undecided

 • Jana Vloženo 14.11. 2019, 15:45 Reagovat Kotva

  Já jsem malé nechala nastřelit naušnice a pak jsem jí koupila zlaté, ale jednu ztratila. A asi před měsícem jsem jí koupila nové stříbrné :-)

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist