Dobro vs. zlo v pohádkách

Autor: Sabina   12.11.2020 v 09:41

Zdravím všechny čtenáře a čtenářky, ale zejména maminky, na které bych se zde ráda obrátila. Jsem studentkou vysoké školy ráda bych se zeptala, jak nahlížíte na sociálně patologické jevy v pohádkách (krádeže, lhaní, záškoláctví, násilí, alkohol atd…). Například v pohádce Obušku z pytle ven, kde krčmář ukradne muzikantovi kouzelné předměty a následně je pak zbit obuškem, nebo Pinocio, který lže, jde za školu, kouří doutník. Co třeba tolik populární Ledové království – Hans, který se pokusí zabít jak Annu, tak Elsu a lže o svém životě; nebo Spongebob v kalhotách (popravdě nad tím mi kolikrát zůstává rozum stát :D). A seriál Simpsonovi? (sexuálních narážek je zde požehnaně, přehnané pití alkoholu, atd.)  Samozřejmě všude najdeme něco. Z mého pohledu jsou všechny špatnosti následně potrestány, tedy „dobro vítězí nad zlem“ a postavy si uvědomují, že se chovaly špatně. Ale jak to vidíte vy? Pouštíte dětem všechny pohádky nebo se zaměřujete na jejich obsah, aby dítě v různých směrech neovlivnily? :)

Autor: Irča   13.11.2020 v 15:02

Zatím jsem žádné pohádky necenzurovala, tedy na Simpsonovi a Spongeboba ještě malá nekouká, ale jinak myslím, že jsou pohádky velmi výchovné. Každý špatný skutek je potrestán nebo alespoň je v nich poučení.  Třeba o Kůzlátkách, Červená Karkula, tam je celkem jasné, že pokud nebudeš poslouchat maminku, něco ošklivého se ti přihodí. Jediná pohádka, kde jsem zvažovala, jestli je to dobré pro mé dítě (čtyřleté) byla Chytrá kmotra liška, protože tam ta liška celkem dost krade a trvá dost dlouho než liška své činy napraví, ale i to nakonec dítě pochopilo, že se sice liška dala nazcestí, ale nakonec vedla řádný život a všechny své činy napravila a hlavně jí mrzely.

Autor: https://cistiaceprostriedky.sk/   15.3.2021 v 21:29

Čo sa dá, treba mať pod kontrolou. Ale žiaľ, nie je možné všetko podchytiť, je tých rozprávok veľa, kde je to dosť zlé.

 

Pozrite pekné vône: https://cistiaceprostriedky.sk/k/vone-a-osviezovace/

Autor: Barrakuda   2.2.2022 v 08:26

Ve skutečnosti váha závisí na dítěti a obecně na tom, jak budete trávit dovolenou, protože může být lepší nechat dítě na svých rodičích, například pokud je dítě dostatečně staré. Ale úplně jsem se vzdala leteckých zájezdů, dokud mé dceři není sedm let, a zatím se jen procházíme po krásných místech našeho města společně a díváme se na divoká zvířata. Já si dokonce koupil dalekohled s tohoto webu https://www.atneu.com/cz, aby lépe vychutnat si krásy přírody, je pravda, že moje dcera je ještě příliš malá, pochopit, jak ji používat.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Mám nárok na OZZ?

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 21.2.2024 v 00:40

Přítel odešel

Těhotenství

Poslední příspěvek: 19.2.2024 v 15:56

IVF stimulace, synarel

Otěhotnění

Poslední příspěvek: 30.1.2024 v 20:16

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.