reklama

Dobro vs. zlo v pohádkách

Založila: Sabina, 12. 11. 2020, 09:41

Vložit nový příspěvek

 • Sabina Vloženo 12.11. 2020, 09:41 Reagovat Kotva

  Zdravím všechny čtenáře a čtenářky, ale zejména maminky, na které bych se zde ráda obrátila. Jsem studentkou vysoké školy ráda bych se zeptala, jak nahlížíte na sociálně patologické jevy v pohádkách (krádeže, lhaní, záškoláctví, násilí, alkohol atd…). Například v pohádce Obušku z pytle ven, kde krčmář ukradne muzikantovi kouzelné předměty a následně je pak zbit obuškem, nebo Pinocio, který lže, jde za školu, kouří doutník. Co třeba tolik populární Ledové království – Hans, který se pokusí zabít jak Annu, tak Elsu a lže o svém životě; nebo Spongebob v kalhotách (popravdě nad tím mi kolikrát zůstává rozum stát :D). A seriál Simpsonovi? (sexuálních narážek je zde požehnaně, přehnané pití alkoholu, atd.)  Samozřejmě všude najdeme něco. Z mého pohledu jsou všechny špatnosti následně potrestány, tedy „dobro vítězí nad zlem“ a postavy si uvědomují, že se chovaly špatně. Ale jak to vidíte vy? Pouštíte dětem všechny pohádky nebo se zaměřujete na jejich obsah, aby dítě v různých směrech neovlivnily? :)

 • Irča Vloženo 13.11. 2020, 15:02 Reagovat Kotva

  Zatím jsem žádné pohádky necenzurovala, tedy na Simpsonovi a Spongeboba ještě malá nekouká, ale jinak myslím, že jsou pohádky velmi výchovné. Každý špatný skutek je potrestán nebo alespoň je v nich poučení.  Třeba o Kůzlátkách, Červená Karkula, tam je celkem jasné, že pokud nebudeš poslouchat maminku, něco ošklivého se ti přihodí. Jediná pohádka, kde jsem zvažovala, jestli je to dobré pro mé dítě (čtyřleté) byla Chytrá kmotra liška, protože tam ta liška celkem dost krade a trvá dost dlouho než liška své činy napraví, ale i to nakonec dítě pochopilo, že se sice liška dala nazcestí, ale nakonec vedla řádný život a všechny své činy napravila a hlavně jí mrzely.

 • https://cistiaceprostriedky.sk/ Vloženo 15.03. 2021, 21:29 Reagovat Kotva

  Čo sa dá, treba mať pod kontrolou. Ale žiaľ, nie je možné všetko podchytiť, je tých rozprávok veľa, kde je to dosť zlé.

   

  Pozrite pekné vône: https://cistiaceprostriedky.sk/k/vone-a-osviezovace/

 • Barrakuda Příspěvků: 1
  Oblíbená: 0

  Barrakuda Vloženo 02.02. 2022, 08:26 Reagovat Kotva

  Ve skutečnosti váha závisí na dítěti a obecně na tom, jak budete trávit dovolenou, protože může být lepší nechat dítě na svých rodičích, například pokud je dítě dostatečně staré. Ale úplně jsem se vzdala leteckých zájezdů, dokud mé dceři není sedm let, a zatím se jen procházíme po krásných místech našeho města společně a díváme se na divoká zvířata. Já si dokonce koupil dalekohled s tohoto webu https://www.atneu.com/cz, aby lépe vychutnat si krásy přírody, je pravda, že moje dcera je ještě příliš malá, pochopit, jak ji používat.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist