reklama

dopolední spaní batolete

Založila: Nina, 03. 05. 2011, 19:51

Vložit nový příspěvek

 • Nina Vloženo 03.05. 2011, 19:51 Reagovat Kotva

  Dobrý den, mám 15ti měsíčního syna, který chodí spát večer v 8 hodin, vstává v 6 hodin - noc bez problémů, kolem 9 ráno ho dávám spát a vydrží někdy i 2 hodiny, odpoledne to samé...

  Chci se jen optat, kdy asi tak odbourávat dopolední spaní, zatím mi nepřijde, že by to bylo nutné? Díky moc za jakoukoliv reakci :-)

 • Monika Vloženo 03.05. 2011, 22:10 Reagovat Kotva

  Dobrý den, já už mám 20-ti měsíčního klučinu a nechala jsem to tak nějak na něm. Přibližně v 18-ti měsících jsem začala zjišťovat, že už vydrží být dopoledne déle vzhůru (někde jsme většinou byli a on nešel spát ve svůj čas) a tak nějak jsme to posunovali, až jsme někde okolo 11-té hodiny Cool Ale už nechodí spát odpoledne, protože máme doma spáče a vydrží spát tři hodiny, někdy i čtyři. Chodí spát v 19.30 hod. a občas se nám povede také až ve 20.00 hod. Není to tak často, ale občas ano. Vstává po sedmé hodině ranní, ale minulý týden dvakrát po sobě až v půl deváté Smile Dneska jsme byli ve městě na úřadech a šel spát až v jednu hodinu a vůbec nevypadal, že by mu to vadilo. Takže už se asi posuneme na spaní po obědě. Poznám na něm, že je protiva a je mi jasné, že chce jít spinkat, takže uvidíme.

 • Lida Vloženo 04.05. 2011, 15:51 Reagovat Kotva

  Já to v podstatě nechala na něm (mám dvouletého synka), ale on spal dost málo ve dne i v noci. Ale to období, kdy se to měnilo ze spaní dvakrát na jednou, to bylo krušné. On nechtěl spát dopoledne, ale běžně mi usnul těsně před obědem. Většinou během vaření. Nakonec jsem posunula oběd už na jedenáctou a to nakonec nějak fungovalo. Musela jsem prostě včas uvařit a nakrmit, tím se trochu probudil a šel spát až potom. Hlavně si nemyslete, že jeden den bude spát dvakrát a pak najednou jen jednou, budete se pravděpodobně nějaký čas trápit s tím, že to nebude fungovat po staru ani po novu. S tím obědem v jedenáct se to pak taky srovnalo, dneska mu nevadí oběd ani v jednu, prostě si počká (akorát potřebuje vydatnější svačinu). A pokud se něco děje, tak prostě spát nejde, ale odpadne pak třeba ve tři, nebo ve čtyři. Jenže násilím jaksi uspat nejde ... Jediné co je spolehvivé, je usnutí v autě, pokud ho naložíme někdy kolem spací doby, ale pokud je cesta kratší než 3/4 hodiny, tak je to spíš k vzteku.

 • Nina Vloženo 04.05. 2011, 19:49 Reagovat Kotva

  Moc díky za příspěvky Wink, snad se nám zadaří, zatím ho do ničeho nutit nebudu, uvidíme časem Laughing

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist