reklama

Dvouleté dítě a školka

Založila: Lída, 01. 10. 2020, 16:21

Vložit nový příspěvek

 • Lída Vloženo 01.10. 2020, 16:21 Reagovat Kotva

  Dala tu prosím nějaká maminka dítko do školičky už ve dvou letech ? Jestli ano, tak jak si prosím zvyklo a jaký byl postup ?

 • Irča Vloženo 02.10. 2020, 05:09 Reagovat Kotva

  Podle mě je to dost individuální, já sice měla nahlášenou dceru už od dvou a třičtvrtě let, ale nakonec šla jako tříletá. Ve třídě však hodně dvouletých bylo a prostě u těch prcků je každý měsíc dost znát. Taky záleží jak je samostatné, jak hodně s dítětem jsi nebo jestli je zvyklé na časté hlídaní. Slzičky jsou ze začátku skoro vždy, ale byly i děti ,které i jako dvouleté to zvládly v pohodě. Záleží hodně i na paní učitelce, některé to s těmi dětmi tak umí, že ty děti to zvládají většinou hodně dobře. Co nám radily učitelky a co je asi fakt, moc to loučení neprotahovat, ale taky říct dítěti pravdu, nejhorší je, když jim řekneš, že se zachvíli vrátíš. Jsou školky, které umožňují dítě mít i třeba ve školce jen dvě hodiny, aby si zvykalo postupně, ale nezkoušela jsem, jestli to fakt funguje.

 • XLenka Vloženo 02.10. 2020, 10:23 Reagovat Kotva

  Já dávala srpňátko po 2.narozeninách hned od září do školky a nebyl sebemenší problém. Procházela z malé jesličkové skupinky (2-5dětí) kam chodila na 2 dny v týdnu a jediné co se jí nelíbilo, že tam děti ráno a před spinkáním pláčou. Nedokázala to pochopit.

  Ten kdo nejlépe zná tvé dítě jseš ty a ty by jsi měla vědět, zda to zvládne. Některé děti nedají školku ani v 5 letech.

  Stejně individuální je i postup zácviku. Já ji tam jen ráno přivedla a večer vyzvedla, hned od prvního dne. Ve školce nikdy neplakala, tedy mimo nějaké rozbyté kolínko.

  Jediné co bych si pohlídala aby nebylo samo takhle malinké, ale byla to školka co má opravdu mix dětí od 2let. Ať se necítí osamoceně. Přeci jenom ty 2 a 3 roky jsou obrovský rozdíl.

 • Lída Vloženo 05.10. 2020, 05:43 Reagovat Kotva

  A bývají tam pro ty dvouleťáky nějaké podmínky pro přijetí ?

 • Irča Vloženo 05.10. 2020, 10:55 Reagovat Kotva

  Já bych řekla, že to nejzásadnější je, že nesmí mít už plínku, aspoň ve státních školkách to požadují. Pak určitá samostatnost u jídla. Většinou mají popis na webových stránkách školky, ale někdy to může být zavádějící. Třeba je tam často uváděno, že se mají umět obléknout, ale které dítě to umí stoprocentně ve dvou letech, paní učitelky pomáhají, ale asi tepláčky by už mělo umět si natáhnout sami.

 • Eli Vloženo 06.10. 2020, 09:28 Reagovat Kotva

  Jako učitelka MS poradím zvykat dítě na školku postupně my to máme tak že dítě může jít jenom dopoledne chodí tak třeba měsíc a až si zvykne tak jde na celý den, hodně záleží na dítěti některé zvládne celý den hned některé ne, školky vyžadují určitou samostatnost je to kvůli tomu když je dvouletých víc tak paní učitelka nestíhá, hlavní je aby bylo dítko bez plen a u mělo si říct že chce na záchod, umelo se najíst samo stačí lžíci (samozřejmě učitelky pomůžou) aspoň trochu se samo obléklo a poznalo si svoje věci v tomhle se dá učitelce usnadnit aspoň u nás to tak je

 • Lady Vloženo 07.10. 2020, 14:57 Reagovat Kotva

  Některé školky neberou děti mladší 3 let, tak je dobré si zjistit, jak to u té vaší je. Jiné naopak třeba nemají problém ani s plínkama, ale to jsou spíš výjimky někde na vesnici, kde mají málo dětí.

 • Irča Vloženo 08.10. 2020, 12:58 Reagovat Kotva

  Ono hlavně záleží kolik se hlásí dětí. U nás se bere podle věku, takže pokud je hodně tříletých, tak se dvouleté prostě neberou. Když jsem hlásila dceru já, tak měla mít v lednu tři a ředitelka říkala, že jí určitě vezmou, že to nebude problém a vzali ji jen tak tak a následující rok se nedostali ani ti, co měli mít tři v listopadu. Prostě podle toho jak jsou silné ročníky.

 • Karolína Vloženo 17.10. 2020, 19:33 Reagovat Kotva

  Můžu se zeptat jak jsou u vás ve školkách děti rozdělené ? Mají ty třídy podle věků nebo mají třídy smíšené ? Co je podle vás lepší ? Mám to zařadit mezi kritéria při výběru školky ?

 • Irča Vloženo 17.10. 2020, 20:36 Reagovat Kotva

  Tak jednu chvíli bylo moderní mít děti ve smíšených třídách, výhodou bylo, že ti větší pomáhali těm menším, ale už se od toho dost upouští, protože pak ti větší nemohli na akce, kam se nehodilo jít s těmi malýma. A co vím zas já z úhlu těch malých dětí, tak si někdy hledali těžko kamarády, protože ti velcí si s nima už nechtěli moc hrát. Osobně bych preferovala nesmíšenou třídu dětí odpovívajících sobě věku navzájem.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist