Graf bazální teploty - proběhla ovulace? | Maminkám.cz
reklama

Graf bazální teploty - proběhla ovulace?

Založila: El nino, 22. 01. 2018, 16:46

Vložit nový příspěvek

 • El nino Vloženo 22.01. 2018, 16:46 Reagovat Kotva

  Ahojte holky, doufám , že tu ukáže některá, která má dobré zkušenosti s měřením bazální teploty. Zajímá mě jestli proběhla ovulace popřípadě jestli je normální, že se teplota nevyzdvihla k 37 stupňům. Teplotu jsem se snažila měřit ráno po minimálně 5hodinach spánku, ale malá mi to kolikrát nabourala, merila jsem někdy v 4 někdy v 7 hod. no prostě jak se zadařilo.budu ráda za jakékoliv rady, i připomínkyLaughingl

 • El nino Vloženo 22.01. 2018, 16:47 Reagovat Kotva

  Ještě přikládám můj graf, úplně jsem na něj zapomnělaLaughingLaughing


  1056124-screenshot2018-01-22-16-42-06.png

 • jj Vloženo 22.01. 2018, 22:20 Reagovat Kotva

  Ahoj, tak dle těchto záznamů to vypadá, že ovulace neproběhla, aspoň podle toho, co o tom znám. Jak dlouho jsi od porodu dcery? Kojíš ještě? Jsou ženy, které při kojení ovulaci nemají nebo občas nemají... Co znamenají zelené a modré čáry? Menstruaci už jsi měla? Vyznačenou jsem ji nenašla, tak třeba ještě přijde i ovulace.

  Co se týká měření. Vždycky jsem se měřila podobně, jak popisuješ ty. Dohromady jsem teda asi naspala víc, většinou okolo těch osmi hodin, ale dítko mě budilo třeba několikrát za noc. Snažila jsem se ale, abych půl hodiny před měřením nevylezla z postele. Obecně se doporučuje, aspoň 6 hodin spánku (nemusí být bez probuzení, můžeš v rámci toho i vyběhnout s dítkem na nočník, pro pití atd, ale pak se zase vrátit do postele a pokračovat ve spánku) a měřit po minimálně půlhodině klidu, tzn. že když vyběhneš pro to pití, tak se změříš až půl hodiny po té, co sis zase lehla.

  A poslední věc, co mě napadá, je, jaký používáš teploměr. Digitální teploměry jsou v naprosté většině případů pouze přibližné. U bazální teploty záleží i na desetinkách. Doporučuje se proto radši klasický skleněný lékařský teploměr - buď starý rtuťový nebo běžně v lékárně dostupné lihové či galiové teploměry, které měří stejně přesně i stejně vypadají. Ale slyšela jsem i o tom, že někomu funguje i digitální, mně se ale neosvědčil, i když jsem prý měla tu nejlepší značku...

 • El nino Vloženo 23.01. 2018, 07:35 Reagovat Kotva

  Děkuji za odpověď. Ms jsou modré čáry, merila jsem až od jejího konce a na druhou ms stále čekám. Zeleně mi aplikace vyhodnotila plodné dny, ale moc se mi to právě nezdáUndecided Jsem 2 roky od porodu a rok nekojim.

  Není možné, že ovulace proběhla v těch zelených dnech? Ale to by mě měla i vyskočit teplota k 37, že?

  To už je druhý měsíc co jsem bez ovuCry

  Fakt můžu vyběhnout z postele? Fungovalo ti to?Já všude četla že musím ležet a měřit každý den ve stejnou dobu. Ale popravdě když malá brečí a já měřím teplotu a čekám až pipne teploměr tak mi vyletí nejen teplota ale i tlakYell

  Mam klasivky digitalni. Ale uz jsem si rekla, ze si  poridim  lepsi.Urtuťového teploměru se bojím, že neodhadnu čas jak dlouho se měřím. Ještě si stopovat 2minutyCry

 • jj Vloženo 23.01. 2018, 21:50 Reagovat Kotva

  Teplota určitě nemusí vyskočit na 37 stupňů. Každá jsme jiná, záleží, jakou teplotu máš v té fázi s nižší teplotou. Fáze s vyšší teplotou by měla být minimálně o 0,2 stupně vyšší (v tomto případě bych řekla, že tak 36,5). U téhle křivky - pokud se dá naměřeným hodnotám věřit - mi přijde, že k žádnému zvednutí teploty nedošlo. Pokud by ale teploty z 13.1. a 16.1. byly nějaké chyby měření, tak bych třeba řekla, že ke zvýšení teploty došlo 18.1. Ale fakt nevím.

  Ano během noci můžeš vyběhnout z postele, pokud se do ní zase vrátíš. Běžně jsem v noci vstávala, třeba i několikrát. Důležité ale je, abys dodržela aspoň půl hodiny klidu - nevstávání těsně před měřením. (To se mi taky někdy nedařilo, i když jsem se to snažila hodně omezovat, protože to ovlivňuje docela dost. Když už jsem ale musela vstát a přejít třeba do vedlejšího pokoje a bylo jasné, že prostě už půl hodiny ležet nebudeme, tak jsem se snažila hýbat pomalu, klidně, prostě co nejmíň "rozproudit krev", aby to stále byla co nejvíce klidová teplota.)

  Měřit by se mělo každý den ve stejnou hodinu + - půl hodiny, takže třeba mezi šestou a sedmou ranní apod. Na druhou stranu každé měření je lepší než žádné měření. Taky jsem s tímhle měla trochu problém a nakonec jsem došla k systému, že jsem si každý den k té teplotě dopsala čas, kdy jsem se měřila, a taky případně poznámku, jestli jsem se moc v té poslední půlhodince nemusela hýbat. Takže pokud by tam byla nějaká teplota úplně mimo a já viděla, že jsem se zrovna měřila o dvě hodiny později a ještě předtím běhala po bytě, tak ji prostě nepočítám.

  Rtuťový/lihový/galiový teploměr potřebuje na naměření 5 minut (teoreticky možná i jen 3, ale to už není jisté, což zrovna u bazální teploty nestačí). Chápu, že to je velká nevýhoda oproti digitálu. Na druhou stranu ale nikde není omezeno zhora, jak dlouho se můžeš měřit, takže mě se třeba běžně stávalo, že jsem se začala měřit, usnula jsem a probudila se třeba až za půl hodiny, kdy jsem teprve vytáhla teploměr. Takže já jsem nic nestopovala, jen jsem v bdělé fázi koukla na budík, jestli už to je aspoń těch 5 minut. Někdy člověk do pěti minut neusne, jindy prostě prospí půl hodiny než ho vzbudí něco jiného.

  A mě teda digitál fakt nikdy nezměřil tak, abych z toho mohla dát křivku dohromady. Na druhou stranu mi to nikdy nevadilo, protože už mnoho let používím rtuťový a teď lihový teploměr a umím s tím žít, i když mám děti, ke kterým se vstává.

  Jelikož mě děti budily v noci několikrát a k ránu o to častěji, tak já jsem se měřila vždycky kolem páté, kdy většinou děti ještě byly schopné znovu usnout. Takže jsem měla budík zpravidla zajištěný, nemusela jsem se budit navíc a ráno, když se opravdu vstávalo, tak už jsem byla třeba jednu - dvě hodiny po měření.

  Třeba máš jen dlouhý cyklus a ovulace teprve přijde. Třeba měření nejsou přesná (osobně bych se přikláněla k tomu, že za to může ten digitální teploměr) a ovulaci neodhalíš. Třeba máš anovulační cykly, a to bych zašla za doktorem, ten dokáže docela jistě potvrdit, zda ovulace proběhla či ne.

   

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist