reklama

HA a vitamíny

Založila: Ajax, 06. 11. 2010, 08:31

Vložit nový příspěvek

 • Ajax Příspěvků: 24
  Oblíbená: 2

  Ajax Vloženo 06.11. 2010, 08:31 Reagovat Kotva

  Ahoj, tak sem se teprve nedávno dočetla, že při HA bysme měli normálně baštit i vitamíny, nikdy mi to žádnej dr neřekl, tělo je prej z toho vycucaný a když se člověk ještě k tomu nesprávně stravuje tak je zaděláno na průšvih.

  U mě to byl Logest 5 let, po vysazení mi bylo několik měsíců fakt šoufl, jak hormony blbly.

 • Mitti Příspěvků: 3253
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 06.11. 2010, 10:09 Reagovat Kotva

  Ahoj, antikoncepce může mít hodně vedlejších účinků, některé i nebezpečné, ale o tom, že by měla vliv na vstřebávání živin z potravy jsem neslyšela. Ale všechno je možné, proč ne. Mladé dívky, které antikoncepci berou, asi stravu moc neřeší, tak si třeba k tomu prášku můžou dát i ten multivitamín. No, ale i na těch prášcích je napsáno, že "nenahrazují pestrou stravu", takže nějaký extra vliv na zdraví se nedá čekat :)

 • Ajax Příspěvků: 24
  Oblíbená: 2

  Ajax Vloženo 07.11. 2010, 12:11 Reagovat Kotva

  Dočetla jsem se tohle : Estrogeny obsažené v antikoncepčních pilulkách jsou antagonní vůči vitamínu E, který podporuje oběh krve a dále vůči vitamínu B6 - pyridoxinu, který má močopudný účinek a odstraňuje zadržování tekutin v tkáních. Jenom narušení těchto dvou vitamínů stačí ke vzniku deviace ve výměně tekutiny - tuky, což znamená vznik celulitidy. Avšak orální antikoncepční prostředky mají ještě další následky: spalují kyselinu listovou, velmi cennou látku ze skupiny B vitamínů. Dále narušují vitamín C v jeho antioxidačních procesech (velmi důležitý proti stárnutí), dále vitamín B12 a vitamín B2, potřebný pro správnou funkci pokožky. Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/uzivate-hormonalni-antikoncepci.htm Prostě při plánování mimča brát listovku už před vysazením HA
 • Mitti Příspěvků: 3253
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 07.11. 2010, 13:46 Reagovat Kotva

  Ahoj, k tomuhle se špatně vyjadřuje, když nevím, odkud autorka článku ty informace má. Čekala bych odkazy na vědecké studie nebo aspoň na nějakou literaturu. Když si najdu heslo hormonální antikoncepce na Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Contraception_pill , tak tam o celulitidě nic není. V hesle o celulitidě http://en.wikipedia.org/wiki/Cellulite je uvedeno, že estrogen může vyvolávat a zhoršovat celulitidu, ale že to není vědecky ověřeno. Takže spíš to tvrzení považuju za spekulaci. 

  Kyselinu listovou by měly ženy užívat, i když dítě neplánují, protože, překvapivě, většina dětí se rodí neplánovaně. A to, že kyselina listová působí jako prevence defektů neurální trubice, je vědecky prokázáno dobře - https://www.maminkam.cz/kyselina-listova-pred-otehotnenim-a-v-tehotenstvi . Můj článek a koukám, že se mi někam ztratily odkazy na použitou literaturu, měla bych to spravit :)

 • Mitti Příspěvků: 3253
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 07.11. 2010, 14:16 Reagovat Kotva

  Už jsem tam ty odkazy nakopírovala, ono totiž tyhle články nikdo nepíše z hlavy a pokud odkazy chybí, je to pro mě známka nedůvěryhodnosti. Tím nechci nijak hodnotit zrovna web celostnímedicína.cz, který neznám, jen píšu, jak k informacím na webu přistupuju já. 

 • Ajax Příspěvků: 24
  Oblíbená: 2

  Ajax Vloženo 12.11. 2010, 04:37 Reagovat Kotva

  Uf to se mi ulevilo! Ale hlavní teda je, jak říkáš, aby brali listovku i ženy neplánující těhotenství!

  Wink

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist