reklama

Hlídání - kočárkování

Založila: Dagmara, 03. 01. 2018, 09:27

Vložit nový příspěvek

 • Dagmara Vloženo 03.01. 2018, 09:27 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

  Přicházím na vás s dotazem, průzkumem. Ráda bych začala podnikat v odvětví hlídání dětí. Napadl mě takový nápad, ale nevím zda je to zrealizovatelné. Živnost na tzv. kočárkování. Uvítali by jste kdyby ve vašem okolí byla firma na hlídání vašeho dítka tak, že byste mi naložili miminko do kočárku a já bych šla vozit v okolí vašeho bydliště? Vy byste si zařídily potřebné věci a mimčo by bylo na čerstvém vzduchu. popř když by se živnost rozjela  a byl by zájem o hlídání doma, příprava párty pro děti atd? děkuji za veškeré názory :)

  S pozdravem Dáša :)

 • XLenka Vloženo 03.01. 2018, 15:18 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  využívám službu hlídání chůvou v jejím domě v malé skupince (max. 5 dětí) teď tři dny v týdnu a za mě fakt super. Akorát na hlídání dětí pod 2 roky na delší čas celý den, nebo i několik dní v týdnu, bych si já osobně nevolila nikoho bez zdravotního vzdělání, ale to je pouze můj názor.

  Na kratší dobu cca 2-3 hodiny proč ne. Jenom nevím jak s jídlem a přebalováním, pokud chceš kočárkovat. Nevím jak přesně si danou službu představuješ, ale myslím že bez zázemí to nelze. Potřebuješ alespoň místo na přebalení, případně i jídlo. Myslím, že hlídat dítě na chvíli si dá máma co musí něco zařídit (lékař, úřad..) a ta se jen tak na zavolání nevrátí, protože se dítě musí přebalit. Asi bude malé procento těch co potřebují vzít dítě jenom ven na vzduch a nemůžou (třeba kvůli nemoci, mladšímu sourozenci..) nebo si jenom chtějí uklidit a můžeš jim dítě vrátit kdykoli bude potřeba, ale myslím, že těch je opravdu minimum

  Jinak každá snaha o hromadnější hlídání se cení. Dlouho mi trvalo než jsem našla chůvu a jezdím 10km od nás. Akorát se musíš rozhodnout co chceš dělat, zda krátkodobé nebo dlouhodobé hlídání. Každé má svá specifika. Snad jsem ti trochu pomohla a držím palce ať to vyjde.

 • Baboone Vloženo 06.01. 2018, 20:31 Reagovat Kotva

  Reakce na [1051804]:

  Za mě to za ozkoušení stojí. Zkusila bych nabídnout v lokálních skupinkách na fb. Pokud zatím více zkušeností nemáte, tak kočárkování pro vás může být dobrý začátek. Když jsem kdysy děti hlídala jako brigádu, tak takhle prakticky začínala moje zkušenost v rodině a pak se přidávalo další a další, podle toho, jak jsme si všichni na sebe zvykli. Nebo se zkuste jako hlídačka nabídnout na babysitting.today (http://www.babysitting.today/cs/), apka se dá normálně bezplatně stáhnout z google play nebo z app store. Tam ve svém profilu můžete specifikovat co a jak můžete nabídnout a můžou si vás najít rodiny z okolí. Hodně štěstí! Kiss

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist