Holčička na začátku 8. měsíce věku s minimálním pohybem

Autor: Marie   5.8.2021 v 10:44

Dobrý den, naše Nikolka před nedávnem vstoupila do 8. měsíce svého života. Doposud se nepřetáčí ze zádíček na břísko a naopak, koníčky pase většinou chvilku a poté zvedne do vzduchu ručičky i nožičky, takže se zhoupne na bříšku. Nožičky prakticky vůbec nezapojí ve snaze se na ně vzepřít jakkoliv. Na ručičkách se nabříšku občas vzpřímí, což je maximální pohyb, který dělá. Pokud je však v bazénu, kope nožičkami jak o život a moc si to užívá. Nesedí, většinu času leží na zádíčkách, občas na bříšku, pokud jí rodiče na něj otočí. Vím, že každé dítě je vývojově rozdílné, zde už mám ale vážně obavy. Snacha pravidelně dochází do poradny k pediatrovi, prý je to normální vývoj. Vojtovku paní doktorka nedoporučila, ani jiného dětského odborníka. Jsem Nikolky babička a své obavy s jejími rodiči z opatrnosti nesdílím. Poradíte prosím, co s tím? Velice vám děkuji, Marie

Autor: Irča   6.8.2021 v 13:57

Dobrý den, moje dítě se taky nechtělo moc hýbat a hlavně nejela moc podle tabulek. Seděla určitě až v devátém měsící a taky jsme s ní nedělali nic speciálního. Nechávala jsem jí hodně ležet na zemi na té pěnové podložce a pak na manželské posteli, což mi poradili holky v diskuzi a asi se právě nejvíc naučila v té posteli, asi jak to bylo měkké a prostorné, tak se nebála, nebo nevím. Třeba na bříšku mi dost brečela, takže jsem jí na něj dávala jen chvíli a většinou jsem nevydržela jí takhle nechat dlouho. Dobré také je, třeba jí nechat ležet ideálně asi na bříšku a dát jí zajímavou hračku tak, aby jí viděla, ale nedosáhla na ní. Samožřejmě při ležení na zádech to taky může fungovat. Naše malá se takhle začala přetáčet. Jinak pokud to zatím pediatrička neřeší, tak se opravdu nemusíte zneklidňovat, kdyby to nebylo v pořádku, tak by už určitě zasáhla. Já si taky pořád dělala starosti a pak když jsem to nejmíň čekala, tak to naše malá začala dělat sama od sebe. Pro srovnání v 8 měsících začala nějak couvat po posteli, sedla si sama v devíti měsích, po zadku pak jezdila po místnosti pár dalších týdnu a v deseti měsících začala lézt po čtyřech. Pohybově teda nic moc, ale poměrně brzy mi začala mluvit, což jak jsme se tak bavily s ostatníma maminkama, tak které brzy lezou se jim nechce moc mluvit a obráceně. Tak se možná můžete těšit na pěknou kecku :-)

Autor: Dominika   8.8.2021 v 23:19

[1149170] Naše druhorozená dcera taky nepatřila zrovna mezi pohybové akční děti.Do šikmýho sedu se dostala až v deseti a půl měsících.Posadila se tenkrát ráno a ten samý den večer se rozlezlaWink Chodit začala ve 14i měsících,a pak to šlo ráz na ráz.V roce a půl předvedla dětskej Dr. na prohlídce kotoul - ta z toho nemohlaLaughing

Taky bych to úplně nehrotila a věřila zkušenostem pediatričky.Ne každý dítě je předpisový.Důležitý je miminko neustále motivovat a to ostatní už přijde samo,uvidíte.

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Mám nárok na OZZ?

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 21.2.2024 v 00:40

Přítel odešel

Těhotenství

Poslední příspěvek: 19.2.2024 v 15:56

IVF stimulace, synarel

Otěhotnění

Poslední příspěvek: 30.1.2024 v 20:16

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.