reklama

Šance při IVF v 35 letech?

Založila: Marcela, 15. 05. 2019, 14:59

Vložit nový příspěvek

 • Marcela Vloženo 15.05. 2019, 14:59 Reagovat Kotva

  ravím, Čeká nás první návšteva Caru ( už aby to bylo ) EmbarassedPrvní těhu na prvni pokus v 19 letech -porod kluk ,druhé těhu prvni pokus v 21 letech a porod kluk ,třetí těhu 26 let a mimoděložní odebrán lev.vejcovod za tři měsíce sem otěhotněla znovu a ctvrté těhu porod holka. Za dva roky 28 let paté těhu a opet mimoděložní a odebrán druhý vejcovod.Pak šílený období, rozvod...6 let mám nového partnera pres rok manżelé. Vědel hned , že normalni cestou to nepujde. Verdikt tri deti stačí :-) Jenže jsme malem uhořeli v domě a já mu to jeho "vlastní" dítě chci dát.  Vím,że jen IVF, za 14 dní do Caru. Věk oba 35 let.  Čím starší sem, tím sem větší magor :-) nikdo krom jedné kamarádky to nikdo neví a mě z toho hrabne :-D Co můžu studuji na googlu :-) Ale potřebuji s někým o tom " mluvit ". Hrozně si přeji, aby to vyšlo.1) Myslíte, že to výjde když už jsem x otěhotněla ?2) Beru kys.list. mohu jeste něco udělat ? Manžel bere zinek, selen.3) MS 28-35 dní a doufám, že ovuluji, protože to fakt cítím každý měsíc.4) IVF ...dle zkušeností ...co doporucujete ? Cena víceméně nerozhoduje. AMH, prodlouzena kultivace, PICSI,mražení s tím počitáme.

 • LenkaX Vloženo 16.05. 2019, 14:45 Reagovat Kotva

  Hlavně se nestresuj a věř že to vyjde. Jinak mám kamarádku co otěhotněla na první dobrou přirozeně v 33 a to ji vejcovody odebrali v 17 a 18 letech. Tělo si cestu najde.

  Nejdůležitější je pozitivní přístup a věřit.

 • Marcela Vloženo 16.05. 2019, 21:13 Reagovat Kotva

  Děkuji za povzbuzení Wink

 • H Vloženo 18.05. 2019, 15:59 Reagovat Kotva

  Ahoj, 1) proč by nevyšlo, vyšlo i starším 2) Listovka by měla stačit, zdraví strava, pohyb, zkrátka klasika. 3) ovulace není u IVF úplně podstatná, ale je dobré ji mít pro případ KETu v nativu 4) PICSI je vhodné pokud máte špatné spermie, špatnou morfologii, pokud je spermio v pořádku, bohatě stačí ICSI a k tomu je třeba lepší metoda MACS nebo takové "chemické bludiště". Pak jsme ještě zainvestovali do kontinuálního monitoringu embryí, jestli to k něčemu bylo, nevíme, ale prý to statisticky zachrání o 1 embryo víc, což bylo pro nás dost. A vydržela nám všechny. Nevím, do jakého CARu chodíte, ale jmenuje se torůzně. Jinak nám bylo k prdu embryoglue a AH jsme nezkoušeli, v obou CARech nám řekli, že je to zbytečné a že je nutné jen u některých případů. Jinak doporučuji co nejvíce testů před IVF - imuno, genetiku, hormonální profil a třeba i další. Pak se zeptej u vás v CARu, jestli doporučují ET nebo až KET, já třeba otěhotněla vždy pouze z KETu, v poslední době statistiky uvádějí vyšší úspěšnost právě u KETu (v nativu).5) kdyby ještě něco, piš.Ale je super, že studuješ, protože co si občas dovolí v nějakých CARech (ne)udělat, je na pováženou!

 • Marcela Vloženo 12.06. 2019, 12:29 Reagovat Kotva

  Reakce na [1122276]: Chodíme do Heliosu, testy imuno,genetika, krev 3DC a spermio +DNA ( baliček) máme za sebou. Příští tyden výsledky. Dr.že AMH dělat je u mě zbytečný a že to výsledcích by jsme mohli začít. Jj  četla jsem, že Ket úspěšnější než ET. Hlavně, aby bylo co zamrazovat.

 • Daria Vloženo 14.06. 2019, 12:21 Reagovat Kotva

  Ahojky, já taky podstoupila ET i KET (37let). Nyní jsem po KET v 22týdnu, po ET zamlklé těhu v 10týdnu. U KET je větší pravděpodobnost donošení zdravého potomka, jelikož embryo před zavedením do dělohy máš geneticky zkontrolované. Kdežto u ET ti nezkontrolované embryjko zavedou nejdéle 6 den po odebrání vajíček a oplození a tudíž může vykazovat patologické deformace různých chromosomů apod... Které jsou s věkem na 35 již normální, jelikož rapidně klesá šance na otěhotnění. Do 39 let včetně, máš mít 4 pokusy IVF hrazeny pojištovnou. Doplácíš jen služby navíc, např. jak píšete, zmražení sperma jako pojistku, injekce při oplozování vajíček, monitoring embryí a embryoglue. To my jsme si u KET dát nechali  a snad se vyplatilo... Celkem jsem podstupila 1.IVF, 1. ET a 1.KET v natura cyklu a všeho všudy navíc cca 50tis.... Po 1. návštěvě, mě poprvé oplodnily přesně po 4,5měsících... A stím zmražení embryí, mě bylo odebráno 15 vajíček (oplodněno 11) a z toho jsme měli jen 1.ET (nevyšlo) a 1.na KET.....

 • Marcela Vloženo 14.06. 2019, 13:47 Reagovat Kotva

  Reakce na [1123656]: Děkuji za odpověď a gratuluji k těhotenství Wink Takže jste otěhotněla hned jak ET i KET. Trochu sem se teda vyděsila tím nezkontrolovaným embryem pri ET. A jak to,že při KET už je zkontrolované - myslíte jako, že se provedlo PGD PGS (PGT -M a PGT - S? A PGD jste měli na vlastní žadost nebo pokud se muzu zeptat z jakeho důvodu? Nebo jen kvůli věku ? Vím, že od 34 let je geneticky abnormální po PGT vyšet.označeno téméř každé druhé embryo. Ještě se na to tedy musím pořádně zeptat ať neplácáme pokusy  ,protože mě by to psychicky ničilo.Akorat se děsím zda ty " nervy" a ten tlak vydržím.

 • Daria Vloženo 14.06. 2019, 16:05 Reagovat Kotva

  Otěhotněla jsem v obou případech bezproblémově (přirozeně nám to nešlo, já mám jen minimálně průchozí vaječníky a manžel špatné výsledky spermiogramu Laughing) Pokud jsi otěhotněla (promiň, že tykám, přijde mi to v těchto diskuzích lepší - taky mi tykej) přirozeně normálně, tak v děloze si myslím nemusí být problém, ale to uvidíš. U KET ti to embryjko zkontrolují geneticky na základní chromosomovou řadu, protože pokud by nemělo správný počet chromosomů, tak by plod byl tím pádem poškozený a tak jako tak by došlo k potratu... PGD ani PGS normálně nedělají, dělají to jen, když máš ty, nebo tvůj partner nějakou genetickou poruchu, nebo abnormalitu, nebo postoupíš plno IVF a nic se neujme. Na první pokus je to asi zbytečné. Nervy neměj. Po pravdě je u tohohle lepší lehčí neznalost, jinak se budeš u všeho nervovat a zbytečně chtít věci, které nebudou potřeba. Co bude pořeba, tak ti řeknou ... Neboj, dobře to dopadne...

 • Daria Vloženo 14.06. 2019, 16:14 Reagovat Kotva

  Ještě jsem zapomněla dodat, že to základní genetické vyšetření u embrya trvá asi 2 - 3 týdny (provád í se u každého embrya). Proto ET dávají nezkontrolované - tj. čerstvé , ale neví se zda je v pořádku... Jen se líbí na pohled, jak se vyvíjí a dosáhne stupně vývoje, který potřebují pro oplodnění. Tj. blastocysta.  U KET - zamraženého, také musí dosáhnout blastocysty, ale je již čas na to ho geneticky vyšetřit a ostatní, které jsou špatné zlikvidují.

 • Daria Vloženo 14.06. 2019, 16:37 Reagovat Kotva

  Tady máš Marcel stránky, ze kterých jsem čerpala já. jsou tam moc hezky vypsané postupy, kdy něco dělat a nedělat. A jednotlivé metody atd...

  https://www.fertility-ivf.eu/metody/pgd-pgs/

   

1 2 351

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist