reklama

Jak dlouho vydrží vaše novorozené miminko vzhůru, aniž by plakalo?

Založila: e_w_i_c_k_a, 18. 06. 2013, 20:30

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 8
  Oblíbená: 0

  e_w_i_c_k_a Vloženo 18.06. 2013, 20:30 Reagovat Kotva

  Ahoj maminy, předem se omlouvám za poněkud hloupý dotaz. Mám doma 10denního chlapečka. Je zdravý, krásný, plně kojený a podle doktorky prospívá moc dobře. Vše, jak se zdá, je v nejlepším pořádku, ale já si přesto nejsem jistá, jestli dělám vše tak, jak mám.

  Zajímalo by mě, jak dlouho vaše miminka zůstanou vzhůru, aniž by plakala? Když našeho broučka vzbudím na krmení, nejdříve ho přebalím, pak nakojím, chvilku se mazlíme a pak ho ukládám opět do postýlky, kde vydrží pár minut jen tak koukat a začne plakat. Pak už je jen kolotoč chování, houpání, utěšování, opakované kojení, opět to samé dokola. Od prvního vzbuzení usne znovu třeba až za dvě až tři hodiny Cry

  Mohl by cucat klidně pořád, já ho nakojím ráda, ale poslední 3-4 dny začal dost ublinkávat, tak se to snažím omezovat na 10-20 minut na jedno kojení.

  Někdy má problém usnout i když je přebalený, nakojený, evidentně ospalý a chováme ho v náručí třeba i půl hodiny nebo i hodinu.

  Konečný dotaz tedy zní - miminka v tomto věku pořád pláčou, nebo vydrží být vzhůru a neplakat třeba i déle než pár minut?

  Děkuju za jakýkoliv názor.

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 18.06. 2013, 20:43 Reagovat Kotva

  Evičko, každé dítě je jiné, ale jedno mají společné - neumí se projevovat jinak než pláčem. Jestli chce častěji k prsu, možná má spíš žízeň. Jestli pláče při vložení do postýlky, možná chce jen být víc s váma. Prtě bylo 9 měsíců úplně nejblíž mamince jak to jenom jde, a postýlka maminku nenahradí. Naše čtyřměsíční prtě ten fyzický kontakt vyžaduje taky hodně, hlavně večer, úplně se zachytne nehtíčkama a nepustí, chce být přilepená na maminku nebo na tatínka. Je to miminkovská přirozenost, není důvod si myslet, že děláš něco špatně. Moje švagrová si pořídila šátek, a pak nosítko, a synka měla co nejvíc na sobě nalepeného. My se s manželem střídáme, často si beru dcerku nad ránem do postele. A je klidná. Nebo zkus bonding, jen ať miminko ví, že narozením tu maminku neztratilo, že je pořád co nejvíc blízko Wink A gratuluju ke krásnýmu chlapečkovi!

 • Janči Příspěvků: 4164
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 19.06. 2013, 13:37 Reagovat Kotva

  Ahoj ewicko. Dotaz není hloupý, já měla ze začátku také velké pochybnosti, jestli dělám všechno správně.

  Máme 5 měsíčního chlapečka, který od narození nikdy moc nespal. Vždycky se najedl a hodně koukal. Neustále jsme ho s manželem měli na rukách - minimálně první 3 měsíce. Nespal jinak, než na rukách. Usnul na ruce, vzbudil se na ruce. Výjimečně se nám ho podařilo opatrně položit do kolébky obklopené polštáři, abych si mohla přes den chvíli odpočinout nebo se najíst. V noci spal v postýlce, ale problém byl, že chtěl být vzhůru i v noci. Takže třeba od 3-5 jsem s ním seděla v obýváku a snažila se ho "zabavit". Naštěstí tahle doba minula úderem 3 měsíců. V noci se sice budí, ale nají se a spí dál. Málokdy se probere třeba ve 3 a kouká. Podotýkám ale, že on spí max. 1h dopo a 1h odpo. Do postýlky ho ukládáme po 19h.

  Některá miminka jsou fakt zvídavá a chtějí být neustále na ruce... pozorovat mluvící obličeje, máchat ručkama. Pořídila jsem si Manducu, když byly synovi 3 měsíce a mrzí mě, že jsem jí neměla dřív. To bych totiž zvládala mnohem častěji jíst a vařit než do té doby Laughing Takhle jsem vařila až večer, když manžel nosil malého.

  Myslím, že své mateřství zvládáš v pohodě. Jak píše desi, každé miminko je jiné a nejde se řídit radama ostatních maminek. Musíš se dívat na potřeby svého dítěte a bude pro tebe vše lehčí Kiss

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 19.06. 2013, 22:29 Reagovat Kotva

  Ahoj ewičko,jak píšou holky, tak každé dítko je jiné, proč budíš malého k jídlu? Já mám dvě dcerky a ani jednu jsem nikdy na jídlo nebudila. Pokud prospívá dobře a není žádný jiný problém, tak bych ho žim malého,být tebou nechala bych hospinkat dokud bude chtít. Tím by se možná malinko poupravil režim, ikdyž úplnou podobu získá spíše právě kolem toho 3 měsíce. Obě moje dcerky byly spíše spavé, ale ta mladší vždy zaplakala,pokud už byla unavená a chtěla uložit do postýlky. Jinak u toho pláče musíš taky vyloučit, že to jsou třeba prdíky, jestli se malej dokáže kojit často a poměrně dlouho, tak ho může bolet bříško. Doporučují udělat mezi kojeníma pauzu alespoň 2 hodiny, aby nedocházelo ke srážení starého mlíčka v bříšku s novým. Tak uvidíš, ale určo si vzorná maminka a z chování malého sama vycítíš co je pro něj to nej.

 • Mája Vloženo 20.06. 2013, 15:02 Reagovat Kotva

  Ahojky, mám doma šestitýdenní miminko a ještě před třemi týdny jsem měla úplně stejný pocit..přišlo mi to strašně primitivní, že buď spal nebo brečel..nic mezi tím.Cry ale čím je starší tak je vnímavější a ikdyž je vhůru tak si vystačí s koukáním kolem sebe..my jsme taky budili na krmení (malej byl po narození na operaci a potřebovali jsme hodně nabrat váhu)..dneska už jej budím jen přes den, aby pak spal v noci..a myslím, že tím nic nezkazím..když brečí tak protože má hlad (to je úplně jiný pláč) a občas brečí takovými výkřiky a po chvilce se uklidní (to má bolíky a odcházejí prdíky) často se také stává, že když takhle pláče protože má bolíky a hned ho nejdu utěšit tak se pak rozvzteká a brčí protože si jej chvíli nevšímám..pak teprv jej beru do náruče a utešuji..neboj to se časem podá a čím bude starší tak více budeš rozumět jeho brečící řeči..aspoň já po šesti týdnech mu víc rozumím a když na mě vykouzlí úsměv tak jsou všechny stresy s pláčem zapomenuty..:-)

  držím pěxti

 • Dasha Příspěvků: 938
  Oblíbená: 1

  Dasha Vloženo 20.06. 2013, 21:27 Reagovat Kotva

  Ahoj ewicko, já mám doma 4týdenní miminko a asi dva ýdny zpátky mi taky malá nechtěla spát přes den, usla jen na mně a to se mi moc nelíbilo, neb jsem se chtěla napít, najíst, vysprchovat, vyčurat apod. Přišlo mi to divný a tak jsem pátrala po příčině a přišla jsem na to, že malá potřebuje tmu (do té doby jsem jí v ložnici nezatemňovala okna přes den). Jakmile jsem zatáhla, hned usla a spala v klidu. Nebo třeba nespí, když je teplo. Já malou kojím vždy na dvakrát - třeba po půlhodině - to si dá z každého prsu asi po 20 min (už to tak nesleduju) asi 15-20 minut odpočinek, kdy se mazlíme, povídáme apod. a pak další prso a to mi u něk většinou po těch 15-20 min. usne. Prostě má asi hlad nebo žízeň - pak mi ale spí dlouho.

  Hodně štěstí při hledání příčinCool

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist