reklama

Jak naučit dítě říct si, že chce na nočník?

Založila: zuzoška, 26. 04. 2013, 11:10

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 0

  zuzoška Vloženo 26.04. 2013, 11:10 Reagovat Kotva

  Mamiky, vím, že takových témat je všude plno, ale tohle jsem nenašla a nevím si rady. Malou, nyní jsou ji 2 roky, dáváme na nočník zhruba od roka, nikdy s tím nebyl problém, nikdy neprotestuje, když je na nočníku, v podstatě vždy se vyčůrá nebo vykaká, ale nikdy si sama neřekne. Nebo řekne, ale už je po :-( už fakt nevím, co s tím a jak ji naučit aby si řekla, když se ji chce. Už ztrácím trpělivost. :-(

 • Jana Vloženo 26.04. 2013, 11:27 Reagovat Kotva

  Otázka je, jestli je na to malá zralá. Některá děcka si začínají říkat až skoro před 3. narozenimami. Jedna známá to nucení na nočník moc hrotila, stresovala se i svého syna. A ten se ještě skoro ve 4 letech počůrává. Pro děcka je dost těžké se naučit poznávat pocit, že už by mohly jít čůrat( ne už ten proces) a taky jim musí být nepříjemný pocit, že má něco v plíně, nebo když jsou nahaté, že po nich něco teče. Prostě klid, nech jí plíny. Aź přijde čas, řekne si sama.

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 0

  zuzoška Vloženo 26.04. 2013, 13:45 Reagovat Kotva

  Ji právě vůbec nevadí, že je mokrá. Mohla by chodit v mokrých kaťkách celý den, ale mi je to blbé ji v tom nechávat. Nevadí ji ani plná plínka. S kakáním problém není. Kaká jen do nočníku, sem tam malá nehoda. Ale to čurání se nám furt nedaří. Dokáže i vydržet docela dlouho bez čurání (i 1,5 hodiny) ale když ji dám plínku, tak ji má během pár minut mokrou.

 • Marky2710 Příspěvků: 2731
  Oblíbená: 13

  Marky2710 Vloženo 26.04. 2013, 13:50 Reagovat Kotva

  Zuzi a co ji zkusit ukazat zachod?u me dcerky i syna to zafungovalo.. libilo se jim,ze jsou jako maminka... preci jen se koukaji co delame mySmile no a mala ve dvou uz sama sla na zachod... chtela mi ukazat ze to umiSmile a maly si rekl o pomocWink zkus at si zahraje na maminkuWink

 • Lucie Vloženo 27.04. 2013, 07:38 Reagovat Kotva

  Jako bych četla náš případ.....Naší Naty bylo minulý týden 2. roky a snažíme se o to už po několikáté. Praktikuju postup - nechat počůrat. Ale vůbec to nezabírá. Můžu jí slíbit cokoliv, ale zavolat, že chce čůrat né a né. Všechno závisí na mé intuici, kdy asi tak bude chtít čůrat. Už jsme bez plenky skoro týden a sušíme a sušíme :-) Vzhledem k tomu, že v červenci nás čeká přírůstek do rodiny, chci mít tento proces zvládnutý....uvidíme. Kdyby jsi Zuzi přišla na nějaký zázračný trik, napiš :-) pa L.
 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 27.04. 2013, 12:17 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, tak co vím já, hodně zabírá vzor obdobně starého kamaráda či kamarádky. Třeba moje dcerka na roce chodila na nočník, pak jsme se stěhovali a ona se kousla a přestala na nočník cxhodit, nehrotila jsem to a nechala jsem ji no a pak jsme šli jednou na procházku s kamarádkou co měla 5 letou dcerku a pak ani ne dvouletou jako já a obě její dcerky šli čůrat na travičku. Moje dcerka to viděla a povídá chci taky čůrat a tím mi odložila plínku a chvilku na to i na noc ještě před druhými narozeninami. Tedy ona od mimina neměla v noci nikdy počůranou plínku, nechápala jsem, ale bylo to tak. Takže doporučuju zkusit toto a taky čůrání venku na travičku pro děti to má své kouzlo.

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 0

  zuzoška Vloženo 30.04. 2013, 11:48 Reagovat Kotva

  Reakce na [307960]: zkusím to. Už jsme to před časem zkoušeli, ale pak jsme se zase vrátili na nočník. Ona mi třeba i venku vydrží 2 hodiny a vyčůrá se až doma na nočník, ale neřekne si.

 • Pavlína Vloženo 24.04. 2014, 20:46 Reagovat Kotva

  tak mi máme zase jiný problém naše dcera 17 měsíců si říkala,že potřebuje čůrat a ted během týdne absolutně otočila neřekne si a stále pereme přitom když se ji zeptám kam se čůrá ukáže na nočník a na počůrané oblečení ble ble.Sem z toho neštastná a nevím kde sem udělala chybu,že se najednou takhle změnila

 • Lída Vloženo 21.05. 2014, 11:01 Reagovat Kotva

  Ahoj holky,já se též přidávám. máme 2,5letou dceru a zkoušíme taky čůrání.nejdřív na nočník,ale to začala asi po týdnu odmítat. teď jsme zkusili metodu,že si sama vybrala prkýnko na záchod.směje se a sedí tam ráda,ale neumí si říct,že potřebuje.Vydrží suchá asi hodinu,tak ji dávám co hodinu,ale to nikdy nic neudělá a třeba za deset minut se počůrá.Taky chodí,že je počůraná a pláče,nelíbí se jí to.Když se jí ptám téměř co deset minut,tak kroutí hlavou,že nee.nikdy mi neřekne..metodu,že jsme s dětmi,kteří to už umí a kouká na ně jsme už taky zkoušeli.jsem taky už bezradná..Frown

 • Vloženo 30.05. 2014, 21:23 Reagovat Kotva

  Mýmu synkovi budou v červenci 3 roky, na nočník jsem ho začala dávat asi v roce a půl. Bylo to v zimě, takže jsem ho nechávala bez plínky jenom doma, nejdříve 2 hodinky, dobu jsem postupně prodlužovala a vždy se mi hrozně ulevili, když jsem nasadila plínku. Pak jsem si ale uvědomila, že tudy cesta nevede, vydržel nečůrat, ale okamžitě pak byla plínka mokrá. Ani teď už ani nevím jak, ale naučil se to a byl v čůraní i kakání hodně šikovnej, jenže pak se narodila dcerka a jako když utne. Byly mu dva roky a přestal si říkat, byla jsem bezradná a nevěděla co s tím. Trvalo to asi měsíc. Pak mě napadlo, že ho naučíme čůrat jako táta ve stoje. Zabralo to, nejspíš se mu líbí "to stříkání". Těch období kdy je šikovnej a kdy na to dlabe má ale víc. Teď má například období, že přešlapuje, poskakuje ale na záchod jít nechce Yell.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist