reklama

Jak poznám odtok plodové vody?

Založila: Ivana, 05. 12. 2010, 12:02

Vložit nový příspěvek

 • Ivana Vloženo 05.12. 2010, 12:02 Reagovat Kotva

  Ahoj, chtěla bych Vás maminky poprosit o radu. Jsem těhotná poprvé, nyní v začátku 39. týdne a strach z porodu se již objevuje, ale ...jak hodně plodové vody odteče, pokud odteče? :-) Včera jsem měla trošku mokré spodní prádlo a nevím, zda to byl výtok, či voda. Od té doby už se to neopakovalo...

 • Mitti Příspěvků: 3221
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 05.12. 2010, 12:16 Reagovat Kotva

  Ahoj Ivano, myslím, že plodové vody je vždycky víc než trošku a že bys to poznala. Co jsem četla, tak buď teče malým proudem, ale trvale, nebo na začátku vyteče hodně a pak odtéká to troškách. Mně odtekla plodová voda 12 hodin před porodem, probudilo jsem se v noci, šla na záchod, pak jsem ucítila takové lupnutí a vyteklo mi najednou určitě aspoň deci vody, a i potom to teklo dost hodně, při kontrakcích se pak k tomu přidala i krev. Bylo to 10 dní před termínem a jeli jsme rovnou do porodnice. 

  Pokud si nejsi jistá, je vždycky lepší jet do porodnice, zvlášť pokud se přidá krev nebo bolesti. Dobré je zachytit aspoň trochu vody na vložku, v nemocnici pak můžou udělat test, jestli jde skutečně o plodovou vodu.

  Přeju ať porod proběhne tak jak má a ať už máš miminko brzy doma :)

 • GM79 Vloženo 05.12. 2010, 12:46 Reagovat Kotva

  Ahoj Ivano, mne voda odtekala postupne. A jelikoz jsem pak prenasela, tak jsem pro jistotu jela do nemocnice. Tam si me nechali a pichli mi i zbytek vody.

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 5

  Mája Vloženo 05.12. 2010, 14:21 Reagovat Kotva

  Ahoj Ivano, já to měla podobné jako Mitti. Voda mi praskla asi v 5h ráno - probudilo mě píchnutí v podbřišku tak silné, že jsem vyskočila ve vteřině z postele a věděla jsem, že je to tady. Voda ze mě tekla proudem celou cestu do nemocnice i v nemocnici, kde jsem na JIPce čekala na porod. Vůbec jsem nechápala, jak se do mě tolik vody vešlo! Pokud máš pochybnosti, jeď do porodnice (jak radí holky), protože pokud odešla hlenová zátka a odteklo trochu vody, vznikla vstupní brána pro infekci... Držím pěstičky, a´t je vše v pořádku a brzy držíš v rukou svoje milované děťátko!

 • edita Vloženo 16.05. 2011, 14:20 Reagovat Kotva

  Dobry,den chtela jsem se zeptat byla jsem na utrazvuku a rekli mi ze mam malo plodove vody! co mam udelat pro to abych ji mela vic?

 • Mitti Příspěvků: 3221
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 16.05. 2011, 14:34 Reagovat Kotva

  Ahoj edito, s tím bohužel sama nemůžeš dělat vůbec nic, příčiny jsou vždycky vnitřní. Lékař ti to měl vysvětlit, nebo ses měla zeptat. Předpokládám, že tě pozvali na kontrolní ultrazvuk někdy brzy. V kterém jsi teď týdnu?

 • Petty Vloženo 20.06. 2011, 20:46 Reagovat Kotva

  Dobrý den, já prvorodička jsem si myslela že plodova voda bude hodně ze mě téct a tak mě ani nenapad že by mohla i po malych kapičkach nevedela jsem  ze ze mě plodovka vubec teče nebrala jsem to nějak v úvahu 2 dny to trvala a nakonec jsem jela do porodnice rodila jsem předčastně v 34 tydnu. takže radím pokud nektera nevíte jestli je to plodova voda nebo neco jineho raději jedte hned do porodnice.

 • Jitka Vloženo 20.06. 2011, 21:19 Reagovat Kotva

  Také jsem byla před 2měsíci prvorodičkaLaughingJá jsem přenášela,takže jsem ležela v nemocnici.Probudila mě velmi silná bolestYellv břiše a ruplo to(jako když praskne klacek pod nohama).Vyteklo ze mě docela dost vody.Už zhruba od 7měsíce jsem pořád měla JAKO pocit,že mi teče voda.Ale to je vážně poznat.Držím palce,určitě to dopadne dobře a porod bude rychlý.Mně trval samotný porod 5 a půl hodiny.Na prvorodičku prý fakt rychlovka.Jenomže jsem měla od začátku do konce jednu kontrakci za druhou.Bez pauzičky na oddech.Náročné,ale rychlé.

 • helča Vloženo 25.06. 2011, 21:56 Reagovat Kotva

  Reakce na [14180]: ahoj, já to měla tak, že se mi najendou chtělo na malou, jdu na záchod a čůrám ..... až zjistím že "čůrám" už pět minut, což je fakt divný a že to bude asi už ta plodová voda. odtékala pomalu, ale pořád tak jsme vyrazili do porodnice, byla jsem 35+6, tak si nás tam už nechali. počkali do rána, a potom už jedna tableta na vyvolání, druhá a nakonec kapačky na rozjetí - bolesti trvaly "jen" 8 hodin, ale také celou dobu a na porodním sále jsme se zdrželi 10 minutek Smile. nakonec to byl docela fofr, jen kdybych se celou dobu nestresovala, že každou chvilku musí přijít ta šílená bolest, co jsem viděla ve filmech - blbost, nic tak hrozného nepřijde - nakonec přišla obrovská úleva, že jsem to zvládla a zvládnu ještě minimálně jednou Wink

 • Příspěvků: 7
  Oblíbená: 0

  Hanyre Vloženo 21.07. 2011, 10:53 Reagovat Kotva

  ahoj všem, nikde jsem ale nečetla, jak se pozná porod, když nejsou průvodní příznaky, jako odtok plodové vody, zátka, jakékoli bolesti. Čekám své 4. dítě a upřímně, učebnicový porod proběhl jen poprvé-voda naráz,kontrakce, křížové bolesti,6h celkem.Syn měl 3900g a 52cm. Další syn za 2 roky-žádná voda,žádné kontrakce, jen malé dloubnutí zespoda,což se dalo zaspat.U dloubnutí se intervaly nezkracovaly ani nezvětšovaly.Do porodnice jsem jela jaksi instinktivně a malej se narodil sotva mi dodělaly monitor.Měl 51cm a 3700g. Třetí syn se narodil podobně.Plodová voda ucházela postupně, jako učůrávání a o 14 dní dříve,tak mě taky nic nenapadlo.Po porodech mám takovou tu inkontinenci, když se směju nebo si kýchnu a mokrá jsem až u kolen.Bez kontrakcí. Do porodnice jsme taky jeli pro jistotu. Tam mi odešel zbytek vody a už jsem tam zůstala.Narodil se za 5h.

  Tak jsem zvědavá na to poslední. Jsem 32.tt a malá už má 2 kg. Já další 3 kg.Je to tedy i váhově nejmenší těhotenství. Ostatní děti 18 kg, 11kg a 24kg.

  Zatím se mějteLaughing

1 2 37

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist