Jak probíhá screening?
Autor: Krist 14 18.6.2015 v 11:17
Ahoj holky, máte někdo zkušenosti se screeningem ? Jak to probíhá, na co se mám připravit? A co se vlastně bude dít? Děkují
Autor: MM 18.6.2015 v 11:36
Pokud máte na mysli prvotrimestrální screening (NT), jedná se o kombinaci krevních testů a ultrazvukového vyšetření. Moje nedávná vlastní zkušenost je taková, že gynekolog ve 12. týdnu těhotenství odebere krev (pět zkumavek, když je sestra nemehlo, je z toho prasklá žíla a modřina na dva týdny) a odešle ji na rozbor, za pár dní následuje ultrazvukové vyšetření (dělají specializovaná pracoviště, lékař musí mít certifikát, většinou je tak cca 1 na okres, gynekolog vám některé doporučí, dá vám kontakt, a vy se objednáte, termín určují dle stáří těhotenství). Zde již lékař má výsledky z krve, ověří je pomocí ultrazvuku a sdělí výsledek. Dostanete pro svého lékaře tištěnou zprávu s výsledky (nejdůležitější jsou asi pravděpodobnosti rizika třech hlavních genetických vad - Down, Edwards, Patau syndromy - vždy je uvedena pravděpodobnost výskytu v populaci dle věku těhotné a vedle pravděpodobnost upravená dle výsledků testu - ta je ideálně výrazně nižší např 1:1000 vs 1:20000).
Autor: Krist 14 18.6.2015 v 11:58
No mě je 20let,dneska mě práve sestra vzala krev, kolik zkumavek nevím, koukala jsem radší do zdi abych neomdlela :) Ale bylo jich asi hodně doktor mě objednal sám do nemocnice, to se dělá na gyndě nebo v jiné ambulanci? Tam jdu právě 7.7 ale vůbec netuším kam :) a týden na to jsem objednaná ke svému gynekologovi na kontrolu.
Autor: Pája.B 18.6.2015 v 12:03
Ono záleží jestli na ten screening jdete na specializovanou kliniku nebo jestli ji může provést přímo váš gynekolog, moje gynekoložka to nedělá tak jsem musela do KV na kliniku a tam mi dělali ultrazvuk, kde mi rovnou řekli jestli je to v pořádku nebo ne a vzali mi krev s tím že pokud nebude v pořádku do dvou dnů zavolají, když krev bude v pořádku tak volat nebudou a výsledky pošlou k mé gynekoložce pro kterou mi rovnou dali zprávu z ultrazvuku.
Autor: Krist 14 18.6.2015 v 12:49
To je právě to že muj gynekolog ordinuje take v té nemocnici, ze dva dny ma soukromou ordinaci a zbytek je v nemocnici tak nevím jestli to bude delat on ale v jiné ambulanci ...
Autor: Ola 18.6.2015 v 12:52
MM to popsala naprosto přesně. Asi budete mít nejlepší, když nevíte, kam jít v nemocnici, zeptat se svého lékaře.
Autor: Pája.B 18.6.2015 v 12:55
To jste se měla asi zeptat rovnou, tak mu zavolejte do ordinace,přinejhorším sestřička by měla vědět kam, tak vám snad poradí.Jinak se ničeho nebojte, pokud je vše v pořádku tak je to hezkej zážitek vidět malé na ultrazvuku jak se tam hýbe a co všechno už má všechno vyvinuté
Autor: Krist 14 18.6.2015 v 13:04
Pája.B: A to je podobné ultrazvuku nebo jak to probíhá? děkuji za odpovědi ja jsem byla v takovém šoku že jsem se na nic nestihla zeptat :-))
Autor: Pája.B 18.6.2015 v 13:15
Jj je to klasický ultrazvuk přes bříško, jen podrobnější, dokonce jsem viděla i žaludek
Autor: Pája.B 18.6.2015 v 13:16
A znám to taky, před kontrolou v hlavě tolik otázek a pak z euforie, že je mrňous v pořádku si na ně vzpoměnu až když jsem pryč ze střediska
Nový příspěvek
Nově založená témata v diskuzi
Velké miminko
Poslední příspěvek: 10.10.2023 v 21:53
Čtvrtý porod - dvojčata
Poslední příspěvek: 6.10.2023 v 21:01
Prázdninové zážitky
Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43