reklama

Jakou antikoncepci doporučíte?

Založila: Kačka, 06. 01. 2013, 18:27

Vložit nový příspěvek

 • Kačka Vloženo 06.01. 2013, 18:27 Reagovat Kotva

  Ahojte, když jsem byla mladší, tak jsem brala hormonální antikoncepci, ale prášky už brát nechci, nechci do sebe dostávat chemii. Teď s přítelem nepoužíváme nic a spoléháme na přerušovanou soulož s tím, že se prostě do mě neudělá a já doufám, že to stačí - i když červík pochybností mám každou menstruaci. Hledáme jiné řešení - nebudu teď počítat kondom, co byste nám doporučili? Co máte ozkoušené? Je mi 25 let a děťátko zatím opravdu nechceme. Děkuji za názory!

 • Vloženo 06.01. 2013, 18:32 Reagovat Kotva

  Sledovat plodné a neplodné dny... já to sledovala podle hlenu v děloze, ale bezpečnější bude to kombinovat ještě s měřením bazální teploty. Jo a pak to dodržovat :-)

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 06.01. 2013, 23:02 Reagovat Kotva

  Ahoj, mě dr. doporučil injekce depo provera, ale nevím, jestli se nedoporučuje až po dětech. Zatím jí mám zakoupenou a uloženou doma v lednici, protože stále kojím a nějak tomu nevěřím ač tvrdí, že to do mléka nejde. Pak to zkusím. Jinak pokud chceš spoléhat na plodné a neplodné dny, tak místo měření bazální teploty můžeš vyzkoušet dámský mikroskop ke zjištění ovulace. Stačí jen každé ráno hned po probuzení olíznout sklíčko a podívat se na strukturu slin. Přikládám ti i fotku toho aparátku, pokud neznáš. Zrovna ho prodávám, mám už dvě děti a další neplánuju. :-)

   


  257400-p1040667.jpg

 • Mat Příspěvků: 1121
  Oblíbená: 1

  Mat Vloženo 07.01. 2013, 10:19 Reagovat Kotva

  Co nitroděložní tělísko? Depoproveru jsem brala, aspoň u mě to byl velký problém, navíc z okolí znám holky, co se rozhodly pro dítě a i po vysazení nemohly 6 let otěhotnět, řekla bych, že je to větší humus, než normální antikoncepce... Také to teďka řeším, zatím kondom, časem chci to nitroděložní tělísko (co vím, je jich více druhů), pokud ho budu dobře snášet.

 • Kačka Vloženo 07.01. 2013, 16:37 Reagovat Kotva

  Teď jsem si četla nějaké info o nitroděložním tělísku a teda nic moc reakce :/, do toho nejdu...ale přemýšlím o pharmatexu...nenašla jsem zatím téměř žádná negativa (kromě možných alergií).

 • Příspěvků: 629
  Oblíbená: 0

  Romik a Danielek /12.3.2013/ Vloženo 07.01. 2013, 17:02 Reagovat Kotva

  Kači, pharmatex, mohu z vlastní zkušenosti doporučit, dokud jsme spoléhali na něj nebyl žádný problém, ačkoli jeden gynekolog mě od něj zrazoval, že jedině s kondomeme Undecided, ovšem jiná gynekoložka říkala, že to je v poho jen tak bez kondomu. V žádném případě nevěř Postinoru, pokud ho neužiješ ihned po "nehodě". Já jsem jej užila do 48 hodin a už bylo pozdě. Dle příbalové informaci píší do 72hodin, myslím, že to není reálné už vůbec ne pokud se trefíš přesně do ovulace, já jsem toho důkazem. Já se nejspíš k Pharmatexu vrátím až porodím Wink. Důvěřovali jsme mu 4,5 roku bez nečekaného těhotenství. Jen si přečti příblovku a po styku nevyplachuj vagínu a nepoužívej mýdlo až po dvou hodinách!!! Já dokud jsem nenasadila HA, kterou jsem ještě nebyla pokryta a po "nehodě" požila Postinor Undecided, jsem neměla s těhotenstvím potíže. Držím pěsti.

  Reakce na [257764]:

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 07.01. 2013, 22:47 Reagovat Kotva

  Kačko mě právě dr. doporučil ty injekce právě proto, abych vyzkoušela jestli mi to bude vyhovovat než bych zkusila tělísko, protože ta počáteční investice je u injekcí minimální kolem 300 kč o proti tělísku za 5000 kč, kdy se může stát, že po dvou měsících zjistíš, že ti nevyhovuje a necháš si ho vyndat, ale peníze ti už nikdo nedá. Koukala jsem teď na ten pharmatex a vypadá to zajímavě, vůbec jsem o tom nevěděla. Ty injekce jsou ale asi vážně spíš pro ty co už maj děti. Taky po nich kamarádka nemohla hned otěhotnět, ale do roka těhu byla.

 • Jana Vloženo 06.02. 2013, 13:20 Reagovat Kotva

  Reakce na [257400]:Ahoj, na Depo proveru velký pozor, je to sice pohodlné. Já to brala rok a dlouho trvalo než jsem se z toho dostala. Nikdy jsem neměla ani pupínek a to ani v pubertě a po injekcích jsem měla pleť ajko nějaká hnusná feťačka a přibrala jsem.

 • Helena Vloženo 12.02. 2013, 19:53 Reagovat Kotva

  Ahoj, já jsem měla depo hned po šestinedělí, když se mi narodil syn. Neměla jsem tenkrát maličko a nekojila. Nechala jsem si ji píchat 6 let, neměla jsem vůbec menzes, nemohla jsem zhubnout, ačkoli normálně sklony k obezitě nemám. Trápili jsem se dietami, chuť na sex žádná... Vůbec mě tenkrát nenapadlo, že je to antikoncepcí.. Pak jsem měnila gynekologa a ten mi okamžitě řekl, že mi ji vůbec nedoporučuje. Když jsem ji přestala používat, zhubla jsem během půl roku na svoji váhu, ale rok mi trvalo, než jsem začala normálně menstruovat. A to až po vyvolávací injekci. Myslím, že je to vážně humus. Teď neberu nic. Praktikujeme přerušení a kondom. Ale našla jsem na stránkách http://www.naturcomp.cz zajímavou přirozenou antikoncepci. Uvažuji o ní i pro svou dceru. Pokud někdo máte zkušenost, napište. Sice je tu také počáteční investice, zato ale nemůže vzniknout žádná nežádoucí reakce.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist