reklama

Jde prodloužit rodičák před jeho koncem (červen2014), bez nároku na peníze?

Založila: renča.k, 01. 03. 2014, 13:24

Vložit nový příspěvek

 • renča.k Příspěvků: 359
  Oblíbená: 5

  renča.k Vloženo 01.03. 2014, 13:24 Reagovat Kotva

  ahojky maminky, potřebovala bych poradit, v červnu mi končí rodičák, ale pokud se budu vracet do práce, tak až v září, je možné, si požádat o prodloužení rodičáku, samozřejmě s tím ,že už mi nebudou vypláceny peníze, ale alespon bych měla hrazeno sociální a zdravotní...? svoje zaměstnání mám, ale přes prázdniny bych chtěla být ještě doma, chystám se tam ted v týdnu zastavit a dohodnout se s nimi v práci, tak kdyby to šlo, tak bych si to nechala udělat, jinak bych si musela asi vzít neplacené volno, že..

   díky za info, ještě doplním, že mám dvouletou formu.

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 01.03. 2014, 13:48 Reagovat Kotva

  Ahoj, mám pocit, že mi tenkrát na úřadě říkali něco ve smylu, že po ukončení rodičáku je možné zůstat doma s děckem myslím do 7 let věku, kdy je za matku placeno sociální, ale nemá nárok na dávky, takže si myslím, že to půjde pokud nebude tvůj zaměstnavatel proti. No a podle nového zákona by sis možná mohla rodičák prodloužit o dva měsíce a oni ti jakoby na každý měsíc poníží dávky a s tím, že ti zaplatí ještě i ty dva měsíce. Já to tak mám, šla jsem z rodičáku opět na mateřskou tedy, tím, že jsem při prvním rodičáku dala výpověd, tak jsem trošku netušila, že na další mateřskou nebudu mít nárok a tak jsem šla hned po porodu rovnou na rodičovskou a ta je na 2,5 roku, ale já jsem si ji dala rovnou na 3 roky a normálně mi ten balíček peněz rozpočítali na 3 roky takže místo těch 7400 kč beru jen 6100, ale můžu být doma s malou 3 roky.:-)

 • Monika Vloženo 01.03. 2014, 20:02 Reagovat Kotva

  ahoj, rodičovský příspěvek si můžes libovolně měnit tuším 1x za 3 měsíce, takže si zajdi na pracák a můžes si ponížit aktuální výši, tak aby ti vyšla do toho září...třeba tam zavolej a poptej se :-) a pokud jde o zaměstnavatele, tak tam bych zkusila podat něco jako žádost o prodloužení rodičovské dovolené a snad by také neměl být problém.

 • Mat Příspěvků: 1121
  Oblíbená: 1

  Mat Vloženo 01.03. 2014, 22:10 Reagovat Kotva

  Stát za tebe platí zdravotní a sociální,pokud čerpáš rodičovskou dovolenou nebo pokud pobíráš dávky. Takže, pokud se v práci dohodneš a prodloužíš si rodičovskou, tak i když už nebudeš mít nárok na dávky, tak za Tebe platí stát pojištění. Ale je nutné, aby Tě správně v práci vykázali, měla jsem něco podobného a paní na pojišťovně jsem to musela vysvětlit (mno, bez komentáře). Jinak nárok na rodičovskou máš "v rozsahu v jakém si požádáš", nejdéle však do 3 let věku dítěte.

 • renča.k Příspěvků: 359
  Oblíbená: 5

  renča.k Vloženo 02.03. 2014, 21:29 Reagovat Kotva

  holky děkuji. vše okolo financí vím, já mám v dubnu podstoupit embryotransfer, takže teoreticky, pokud to vše výjde a mimi se chytne, tak bych chtěla jít právě hned v tom červnu na nemocenskou, takže proto přemýšlím, co dál...v práci nechci, aby to věděli, né že by dělali problémy, mám pohodovou práci, ale je to dost soukromá věc a já nechci, aby si o tom tam někdo povídal, v říjnu jsem potratila ve 20tt, takže pokud to půjde, ráda bych to min. do toho září utajila...takže právě mi jde o to, že bych si to chtěla bud prodloužit do toho září a nebo si vzít neplacené volno s tím, že šéfovi řeknu, že chci být ještě přes prázdniny s malým doma, protože ho nemám kam dát a ono je to i fakt tedy, protože školka je zavřená...o hlídací babičce vědět nemusí :-) mno...každopádně tedy je fajn, že to nějak jde a snad to tedy dopadne...díky holky za info...zavolám si ještě na sociální a zeptám se tam, zda si to můžu změnit i před koncem rodičáku, resp. jestli je tam nějaká časová rezerva, kterou nesmím překročit, třeba měsíc před koncem, že to musím nahlásit, nebo tak ... nebo víte, do kdy to můžu nechat si nahlásit?

   

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist