reklama

Jak začít s příkrmy?

Založila: Vendy, 09. 05. 2012, 16:47

Vložit nový příspěvek

 • Vendy Vloženo 09.05. 2012, 16:47 Reagovat Kotva

  Maminky, potřebuji poradit jídelníček. Musím začít s příkrmy, i když mému synovi je 5 měsíců. Chtěla bych zatím střídat mlíko s kašičkou, jen nevím, jak často a kolik. Zda mu bude stačit dopoledne kašička a zbytek mlíko, nebo střídat po třech hodinách mlíko kaše atd, nebo kombinovat? Nebo mám mu dávat zeleninové pyré a pokud mu ho dám, tak zda ho mám doplnit čajíčkem, nebo mlíkem? Díky moc

 • Eva V. Vloženo 09.05. 2012, 18:02 Reagovat Kotva

  Ahoj Vendy, malý má také 5 měsíců a od čtvrtého jsme zkoušeli jako první mrkvičku, pak jsme přidali brambůrek, kousek petrželky, brokolici - to vše na oběd, a nyní dáváme na svačinku přesnídávku jablíčko s banánem. Jsem ráda když sní sám pár lžiček, trvalo nám skoro měsíc než přišel na to jak polknout jídlo ze lžičky. Některé maminky dají na oběd zeleninku na lžičku a když to malý nechce, podají mlíčko. Já jsem zkoušela zeleninku na lžičku a když to nešlo, přelila jsem to do flašky a malý to vypil. Provozujeme to tak do teď s tím, že se lžičkou už děláme pokroky.

 • kikucha Vloženo 10.05. 2012, 11:22 Reagovat Kotva

  Ahoj my začínali taky kašičkou- na noc k večeři. Udělala jsem jí normálně hustou a zkusila dát pár lžiček na zkoušku a pak zbytek rozředila do lahve a dala vypít.

  Pokud má i dál hlad tak dokojit. Ale ze začátku dávej jen pár lžiček a dokrmit mlíčkem- žaludek si musí zvyknout na novou potravinu. Takat nemá zbytečně břichabol.

 • ivana Vloženo 17.06. 2012, 18:05 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  taky potřebuju poradit. Máme začít pomalu s příkrmy, jenže malá jak neumí polykat tak jí to nejde. Pokaždé vyplázne na lžičku jazyk a jakoby neví co dál. Zapatlá se tím celá a mám pocit že skoro nic  nesní. jen je od toho špinavá. Nevím jak jí pomoct aby se to naučila. Nebo to mám ze začátku ředit s mlíkem? pokud ano jak se to ředí?

  díky moc Ivana

 • Maruška Vloženo 17.10. 2012, 23:38 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky,

   

  malému bude za pár dní 6 měsíců, tak nás už to taky čeká... a chci se zeptat. Neměly vaše děti problém s nadýmáním po brokolici? Adámek na nadýmání doteď netrpěl, protože má odmalinka hodně pohybu - jednak díky tomu, že ho hodně nosím (vyrovnával můj pohyb) a pak si ve 2 měsících začal stoupat a teď už několik týdnů skáče jako žabák a vůbec se hodně vrtí (samozřejmě vždy v mém náručí a s mojí podporou). A dotaz číslo dvě - kdy mu můžu dávat do ručičky zeleninu (mrkev, okurku) či ovoce nakrájené na proužky, aby si jen tak žužlal...?

  Předem díky za odpověď,

  M.

 • Jaňule Vloženo 19.10. 2012, 13:03 Reagovat Kotva

  Ahoj, můžu se zeptat, jaký byměl být poměr ingrediencí v příkrmu: Kolik % zeleniny, masa a přílohy (brambory, rýže, těstoviny). ??  D9ky

 • jindra Vloženo 08.04. 2013, 19:22 Reagovat Kotva

  Dobrý den chtěla bych se zeptat,jestli banán se musí povařit.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist