Kašel ve 14. týdnu těhotenství
Autor: niki 7.2.2011 v 15:46
chtěla jsem se zeptat jsem tet ve 14 týdnu a mám šílený kašel a když kašlu tak mě bolí svaly pod žebrama (nad bříškem)a záda doufám že se nemůže nic stát miminku:(
Autor: Mitti 7.2.2011 v 18:09
Niki, jestli už ten kašel trvá dlouho a nemůžeš se z toho dostat, tak si radši dojdi k praktické lékařce. V těhotenství se může užívat mnoho léků, které by ti mohly ulevit. Takhle se zbytečně trápíš a není to dobré ani pro miminko.
Jinak ještě odpověď od větší autority než jsem já:
http://www.porodnice.cz/node/42411
Autor: Šárka 8.2.2011 v 20:29
Niki, jsem taky ve 14. týdnu a byla jsem nemocná měsíc, čekala jsem na konec prvního trimestru, ať má mudr. volnější ruku ve výběru léků. Nasadila mi nějaké přírodní (nebo co nejmíň škodlivé) ANTB, ROVAMYCINE 3 M.I.U. a sice po 7.denním užívání pořád lehce kašlu, ale už je to pohodička, odkašlávám krásně a hlavně už nehrozí, že bych měla několikaminutové záchvaty, které končívaly zvracením a bolením svalů, jak píšeš ty. Ještě doporučím, brnkni své doktorce, ať si tě objedná mimo ty chřipkové davy, bůhví, co máš, ať nepřineseš z čekárny ještě něco horšího. Mně třeba moje doktorka zakázala se tam ukazovat na kontrolu (po telefonu jsme probraly, že už jsem v poho) v normálním ordinačním čase, že bych zas něco chytla a rovnou řekla, že pokud chci, tak mě objedná mimo. Rozumná ženská, teď je fakt blbý čas na experimentování, kolik toho člověk vydrží :o)). Hodně štěstí (a mimču taky).
Autor: Lucie 16.2.2011 v 17:50
Ahoj holky.Jsem v 16 týdnu těhotenství a ten stejný kašel jako popisuje niki už u mě trvá taky skoro měsíc.Ne a ne se ho zbavit.Skoro týden jsem měla tak namožené svaly na břiše,jako bych každý den udělala 150 sklapovaček.Praktický lékař mi předepsal paralen a Jitrocelový sirup a stejně mi to moc nepomohlo..Opravdu to chce se vyvarovat kontaktu s lidmi,kteří smrkají a kašlou.Mě přijde že jsem teď staršně náchylná na nemoc..Každopádně se co nejrychleji uzdravte a hodně štěstíčka.:o)
Nový příspěvek
Nově založená témata v diskuzi
Dovolená
Poslední příspěvek: 9.1.2025 v 18:37
HCG 14 dní po ovulaci
Poslední příspěvek: 5.1.2025 v 13:36
První IVF
Poslední příspěvek: 3.9.2024 v 11:53