reklama

Kde rodit dvojčata

Založila: Elderflower, 21. 07. 2016, 14:12

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 21.07. 2016, 14:12 Reagovat Kotva

  Hezké odpoledne přeji!

  Moje doktorka mě dneska nepotěšila, nějak se mi rozpadá moje představa o porodu v menší porodnici, která nebude onou velkovýrobnou dětí; vzhledem k vyšší pravděpodobnosti kopmlikací mi doporučila výběr mezi třemi porodnicemi - Motol, Apolinář, Podolí.

  Takže Neratovice mezi nimi nebyly.

  Na Motole a Podolí se mi líbí, že mají oproti Apolináři poloviční procento nástřihů, císařských řezů mají v Apolináři také 1,5krát víc než zbylé dvě.

  Podolí zase nabízí nepřetržitý kontakt.

  Motol zase vypadá nejprofesionálně vybavený, nabízí i služby psychologa, nicméně je to zase největší továrna na děti a kamarádka, která tam pracuje, mě od něj zrazovala, že prý by tam nejraději dávali oxytocin už u dveří. Ale zase jako jediná ze tří porodnic má titul Baby-friendly hospital, což sice úplně přesně nevím, co znamená, patrně to však bude něco supervhodné pro úzkostné blázny jako jsem já.

  Apolinář má zase hezkou budovu, Motol vypadá hrozně depresivně.

  Je to těžké rozhodování a je mi jasné, že jednou si to zažít je lepší než stokrát číst, ale hodily by se mi možná nějaké nápady, na co se zaměřit, zvlášť tedy od chovatelek dvojčat.

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 21.07. 2016, 14:14 Reagovat Kotva

  A teď mě napadá, že ten nepřetržitý kontakt s dítětem pro mě patrně nebude zásadní, protože nepředpokládám, že by si vzali obě děti najednou.

 • Příspěvků: 56
  Oblíbená: 0

  00Smiley00 Vloženo 21.07. 2016, 14:47 Reagovat Kotva

  Ahoj, budu se opakovat, už jsem to tu kdysi psala... Nad Hořovicemi jsi nepřemýšlela? Není to v Praze, ale dojezd je, myslím, ok. Vím, že spousta mamin z Prahy tam jezdí rodit...Zkus omrknout, jestli by ti nevyhovovaly...

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 21.07. 2016, 14:49 Reagovat Kotva

  Určitě by mi vyhovovaly, jenom jsem trochu na vážkách, protože doktorka se tvářila, že by mě raději viděla v jedné z těch tří.

 • desideria Příspěvků: 8735
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 21.07. 2016, 15:17 Reagovat Kotva

  Co mají na mysli tím nepřetržitým kontaktem v nabídce z Podolí? Jinak všechna 3 pracoviště mají výborné doktory, někdy i sestry, ale na to, že se lidsky nesednete, nebo že zrovna narazíš na někoho totálně vyhořelého a přetaženého, se dá spolehnout na všech pracovištích. U dvojčat bych opravdu hleděla na kvalitně vybavenou neonatologii. Za mě jsou všechna 3 tato pracoviště OK, po mých zkušenostech už bych se snažila mít děti u sebe co nejdřív, a vydržkovala bych si to na každém z nich. Apolinář má vyšší procento CS, protože je spádovou nemocnicí pro rizikově těhotné, to by se muselo porovnat, jestli ty CS jsou u porodů v termínu nebo u předčasných. To ani netuším, jestli je tady ta tabulka veřejně k dispozici. Určitě tě nikde nepoženou do císaře, nebude-li to nutné. U dvojčat je vyšší pravděpodobnost, že bude doporučeno porodit císařem, ale to máš asi nastudované. Hodně štěstí a pohodový porod přeju.

 • Příspěvků: 393
  Oblíbená: 3

  Elderflower Vloženo 21.07. 2016, 15:28 Reagovat Kotva

  No, když jsem se doktorky ptala, kterou vybrat, řekla mi, ať se podívám na Internetu. Zatím z toho mám takový dojem, že v každé nemocnici si můžu hodint kostkou, jestli na mě budou nepříjemní, o Hořovicích čtu, že se zase na někoho blbě tváří, když chce tmu při porodu a klepání před vstupem do místnosti, co to jako je? To abych vážně odcestovala do nějakého alternativního vesmíru, kde moje alterego dělá v porodnictví, a odrodila se sama!

 • zuzka v Vloženo 21.07. 2016, 18:37 Reagovat Kotva

  Ahoj, tak já jedny dvojčátka mám Laughing A rodila jsem je v Hořovicích. Za mě tedy mohu tuto porodnici vřele doporučit. Mají nově zařízenou neonatologii, takže když se něco nedejbože zvrtne, dá se to řešit. Nemůžu ji tedy naštěstí osobně posoudit, já měla těhotenství i porod bezproblémový a děti zdravé. Rodila jsem plánovaně v 38. týdnu císařem (protože už jsem starší dceru rodila akutním císařem, neměla jsem volbu - i tak byly děti ve špatné poloze). Plánovaný císař teda nic moc, ale dá se přežít. Co se týká oddělení šestinedělí, tak si také nemohu stěžovat. S dcerkou jsem byla teda víc vyjukaná, ale sestřičky přiběhly na každé zazvonění, vždy poradily, pomohly (i když ne vždy měly svůj den, ale ruku na srdce, kdo by vydržel bez nervů pracovat s maminkama, se kterými mávají hormony, že). S dvojčátky jsem automaticky vyfasovala nadstandartní pokoj (zadarmo), chyběla mi tam spolunocležnice (občas mi bylo dost smutno - inu ty hormony). Sestřičky byly ještě daleko ochotnější a vstřícnější než poprvé. Pomáhaly mi s tandemovým kojením a odkrkáváním a držely mě v psychické pohodě. Můžu trochu porovnat s prvním porodem, kdy jsem se 17. hodin snažila rodit přirozeně - paní doktorka byla moc milá i PA. Neměla jsem žádný porodní plán a žádné požadavky, takže těžko soudit, jaké by to bylo pak. Ale co si tak matně vybavuji, na dveře klepali automaticky. Rodila jsem za dne, takže tlumené světlo nedokážu posoudit Smile

 • VaRu Vloženo 21.07. 2016, 19:30 Reagovat Kotva

  A co takhle Bulovka? Je tam neonatologicka i gynekologicka jipka v pripade komplikaci. Neni to zadna velka tovarna. Nezameruji se na extremne nedonosene deti jako Motol, Apolinar a Podolí, tudiz mezi sebou nesoutezi a jsou pro ne dulezite "normální maminky a miminka" Wink. A na novorozeneckem oddeleni je par sestricek co mají kurz laktacni poradkyně.

 • Klara.K Vloženo 22.07. 2016, 07:22 Reagovat Kotva

  Ahoj,zrovna tyto porodnice bych určitě nevybírala.Když už,tak ta Bulovka,eventuelně Krč.Třeba zrovna v Podolí jsem narazila na minimum zkušených lékařů,většinou až v rizikové poradně./Kam jsem se díky těm nezkušeným postupně dopracovala jakožto naprosto zdravá bezproblémová rodička čtvrtého děcka/Nepřetržitý kontakt jsem si musela s dětskými sestrami tvrdě vybojovat.

 • Klara.K Vloženo 22.07. 2016, 07:27 Reagovat Kotva

  A Neratovice tě ani tak mrzet nemusí.Je to tam sice malé,ale tak malé,že těsně u tvé postele sedí návštěva někoho jiného a pokud máš postel třeba uprostřed,sedí cizí návštěva z obou stran..Pro příklad.Propagovaný přirozený pruběh porodu není až tak pravda,kanyly,oxytociny,buscopany atd tam letí jako všude jinde :)

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist