reklama

Kdy jste začaly dávat dětem sladkosti?

Založila: Mirabelka, 30. 09. 2013, 21:57

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 317
  Oblíbená: 1

  Mirabelka Vloženo 30.09. 2013, 21:57 Reagovat Kotva

  Ahojky maminky!

  Ráda bych si přečetla Vaše zkušenosti či názory, odkdy jste dávali sladkosti svým dětem. Jedná se mi teda hlavně spíše o cukrovinky typu čokoláda, bonbony atp. Mám syna, kterému bude rok a půl a zatím mu odmítám dávat mu čokoládu apod. Myslím si, že sladkého má i tak dost. Jí jogurty, přesnídávky, ovoce, piškoty, Brumíky, tyčinky Hipp nebo slazené kukuřičné křupky, koláče, buchty...

  Děkuji za vaše příspěvky.

 • Eva Vloženo 30.09. 2013, 22:02 Reagovat Kotva

  Ahoj,

  myslím, že děláš dobře. Já mám děti dvouleté a bonbony a čokolády nedostávají. Na co taky? Ostrouhat mrkvičku a nakrájet jablíčka nedá moc práce, zamíchat do jogurtu trochu armelády taky ne. Občas dostanou zmrzku nebo narozeninový dort a víc nevyžadují. Myslím, že když dítko je zvyklé nemít sladkosti, ani nijak necítí potřebu je mít. Já jsem tyhle cukrovinky nedostávala asi do pěti let a pamatuju si, že jsem si je ani nebrala od ostatních dětí. Až mě pak hlídala jedna teta a vyloženě mě nutila vzít si čokoládu a bylo to.

 • Příspěvků: 3
  Oblíbená: 0

  JTinacz Vloženo 01.10. 2013, 00:57 Reagovat Kotva

  Reakce na [368127]:U prvního prcka do roka ani ťuk, na narozeninovém dortu měl poprvé piškoty......no u té druhé cácorky už se to nějak neřešení....má 7,5 měsíce a piškotky už teda měla....Innocent

 • Mat Příspěvků: 1121
  Oblíbená: 1

  Mat Vloženo 01.10. 2013, 13:20 Reagovat Kotva

  Chtěla jsem dlouho, dlouho nedávat, ale babičky se zastavit bohužel nedají (ani tetičky a tatínek). Takže sice malá nedostávala pravidelně sladké, ale tak možná od roka a dvou, tří měsíců občas ochutnala od někoho. Piškoty jí tedy moc nedávám ani teďka, oproti tomu hořkou čokoládu miluje a klidně si o ni sama řekne :-) Domácí koláče, cheesecake, buchty a pod si dá když jíme me.

 • Příspěvků: 6
  Oblíbená: 0

  Eva2012 Vloženo 01.10. 2013, 14:16 Reagovat Kotva

  Já dávám malé, je jí rok a půl kousek sladkosti - sušenku, čokoládu, i lízátko asi od roka. Ale až po obědě. Pak o to už totiž ani moc nestojí;) Odstrašujícím případem pro mě je totiž moje kamarádka, která dbala strikně na to, aby její kluk nedostal skoro nic sladkého asi do 2,5 let. Ani Pribináka, prostě nic. Zdravá strava. Vrchol blaha pro něj byl ovesnej koláč s ovocem. Teď je mu 3,5 let a šílí po všem. Je fakt k neudržení. Jedl by to po hrstech. A když mu to nedá, tak řve a řve. a nejí normální jídlo. No, takže tak.

 • janča Vloženo 01.10. 2013, 14:42 Reagovat Kotva

  Ahoj, mám doma skoro 2,5letého synka a se sladkostmi typi čokoláda jsme začali nějak po roce a pár měsících, dostával občas, ne denně a to jen kousíček kinder čokoládky, zpočátku jsem mu nechtěla cpát hned celou (navíc jsme je od někoho dostali). Místo bonbónů a lízátek dostal občas dva tři medvídky. Ale jak píšou holky, ono těch cukrů je v jídle dost - přesnídávky, jogurty, sušenky, piškoty....sladké a navíc se z toho nasytí. Vtipné je, že když chtěl sám od sebe bonbonek, tak se u toho naučil poprosit a poděkovat:))) Peču, takže sladkosti tipu štrůdlík, bábovka apod. si taky užije, ale zas tolik po sladkém nepase - souhlasím s Evou 2012 - kdybych mu striktně zakazovala nejíst sladkosti, pak by po nich mohl šílet - a není to nespravedlivé, když já si jdu ulomit kousek hořké čokolády a jemu bych řekla, že ne, že sladkosti nejsou zdravé?:)))))) Taky je to dobré, když je ve společnosti vícero dětí a drží v ruce pytlík s medvídky, aby se naučil rozdělit - tím, že se s ním rozdělím já, tak to bere jako něco normálního a nemá problém dát ,,takovou dobrotu,, kamarádovi. Jo a vyhýbáme se sladkým pitím typu Cola, džusům - dostává mléko, silně naředěnou šťávu a čajíky a pohoda.

 • Příspěvků: 317
  Oblíbená: 1

  Mirabelka Vloženo 01.10. 2013, 17:52 Reagovat Kotva

  Děkuji moc za vaše příspěvky a rady. Právě, že řeším to, že babičky, tetičky apod. se zastavit nedají a vím, že to jednou přijde. Budu se teda spíše snažit postupně a pozvolna přidávat nové chutě, ale ne za každou cenu. Vidím to tak, že na vánoce stejně ochutná i cukroví s čokoládovou polevou. Ale to bude synovi skoro 20 měsíců...

 • Příspěvků: 1582
  Oblíbená: 1

  Simka Vloženo 01.10. 2013, 21:42 Reagovat Kotva

  Ahoj , mám dvě dcerky, první dcerka sladkosti poznala kolem 2 roku věku, kdy jí byli a jsou volně přístupné a nikdy se mi nestalo, že by se jimi vysloveně cpala a je tomu tak do teď. Vždy se optá zda si smí vzít třeba bonbon. Třeba coca colu a takovéto limči poznala až teď ve věku 4 let na dovolené v cizině a myslím, že jí nic neuteklo. S druhou dcerkou už to tak dobře nešlo, ta poznala sladkosti někdy kolem roku a kousek, prostě je ségře uloupila.:-) Tak to teď dělám tak, že buď dám starší dcerce sladkost, když mladší spí a pokud jim dávám současně, tak té mladší dám třeba jen kousek čokoládky, že jí i z té kinder půlku ulomí a tak.

  Myslím, že je to jak píšou ostatní, že pokud se dětem daj sladkosti v přiměřené míře, tak že to nijak extra nevyhledávaj a daj si fakt jen na chuť o proti těm dětem, kterým je to odpíráno a jsou pak k neudržení.

 • Radka Vloženo 05.10. 2013, 11:58 Reagovat Kotva

  Ahojky, já to měla vyřešené, moje děti sladké neměly rády až do pěti let, aler vždy s mírou a proto sem jim to nikdy nezakazovala:))

 • Radka Vloženo 05.10. 2013, 12:02 Reagovat Kotva

  Reakce na [368398]: Máš pravdu, nic se nemá přehánět.

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist