reklama

kravské mléko

Založila: lucynkaV, 14. 11. 2010, 10:59

Vložit nový příspěvek

 • lucynkaV Vloženo 14.11. 2010, 10:59 Reagovat Kotva

  Mám dotaz ohledně kravského mléka. Článek jsem četla, ale moc chytrá z něj nejsem. Mám 11 měsíčního klučinu, už nekojím, dostává sunar ráno a večer. Ráno vypije cca 80 až 100ml, večer i 150ml. Během dne dostane bílý jogurt samotný nebo s ovocnou přesnídávkou a večer mléčnou instantní kaši, ale ty už mi začíná odmítat. Dostanu do něj tak 80 až 100ml. Můžu mu dát i plnotučné mléko samotné? A lze s plnotučným kravským mlékem nahradit sunar? Třeba ne pravidelně, ale několikrát do měsíce?

  Díky moc za odpověď

 • Mitti Příspěvků: 3244
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 14.11. 2010, 15:47 Reagovat Kotva

  Ahoj, ten článek o kravském mléku je jenom překlad textu Světové zdravotnické organizace (WHO), takže mu dost chybí český kontext. WHO říká, že mléko a mléčné výrobky by se měly zavádět do výživy dětí až od 9. měsíce, postupně od malých množství s tím, že v roce věku už dítě může pít běžné kravské mléko a jíst mléčné výrobky bez omezení a nebude to mít vliv na jeho zdraví, např. riziko rozvoje alergií apod. Já osobně bych s tím kravským mlékem počkala alespoň do roku věku, což je u vás stejně už za měsíc. On toho mléka vypije a sní docela dost a pokud dobře jí ostatní příkrmy, tak mu určitě žádné živiny nechybí.

  V roce věku se pak můžeš rozhodnout, jestli dál k pití dávat umělé mléko nebo přejít na plnotučné kravské mléko. Názory na to jsou různé, většina lékařů doporučuje podávat ještě do 2 nebo 3 let umělé mléko, protože má vyšší obsah železa a zinku než kravské mléko a je tak dobrou prevencí anémie. Na druhou stranu, pokud dítě jí pestrou stravu včetně masa a zeleniny, tak by mělo mít železa a zinku dost i bez umělého mléka. Kromě toho se dá od roku věku z kravského mléka bez obav vařit a dítě může jíst sýry, jogurty a tvarohové výrobky, takže to samotné mléko už není v jídelníčku tak důležité.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist