reklama

Maminky pomáhají

Založila: desideria, 17. 08. 2013, 10:41

Vložit nový příspěvek

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 17.08. 2013, 10:41 Reagovat Kotva

  Ahoj správcová, mám dotaz: můžu založit nové vláklo,a do něj směřovat příspěvky na jednorázovou akci, a to na sbírku nákupu rehabilitačních houpaček pro Centrum komplexní péče pro děti s perinatální zátěží? http://www.medicina.cz/verejne/clanek.dss?s_id=8881&s_ts=40633,0746990741 tady jsou informace o centru. Jedná se o jedinečné zařízení, které vzniklo díky neskutečné vůli a odhodlání lidí, kteří chtějí něco udělat pro rodiče a hlavně děti narozené předčasně. Hodně dětí - nedoušků - nemá naštěstí moc komplikací, na druhou stranu když už se něco objeví, a čím časnější porod byl, tím větší nebezpečí následků, tak to znamená měsíce a roky nápravy a cvičení. Právě pro tyto děti by institut moc uvítal rehabilitační pomůcku - houpačku Wingbo: http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/specialni-detsky-nabytek/wingbo1/houpacka-wingbo.html . Povedlo se mi pár těchto houpaček sehnat za symbolickou cenu 1.500 Kč, díky ochotě a nabídce jedné z maminek. Zatím mají od nás dvě houpačky, které šly hned do rodin postižených dětí, a uvítali by každý kousek navíc. Ta houpačka je neskutečně geniální, nahrazuje určité cvičení na míči například, se kterým jsem i já měla problém, a to Any veskrze postižená není, "jenom" tu hypotonii", nedovedu si představit, jakt o zvládají jiné maminky s víc postiženými dětmi. Málokterá rodina si může dovolit investovat plnou částku do pořízení pomůcky, a z druhé ruky se moc pořídit nedají. Takhle by je institut mohl zapůjčovat do rodin, a také na nich cvičit při rehabilitaci, aby se i doma cvičilo správně.

  Maminky tady se začaly spojovat, a po třeba 200 Kč na hlavu sbírat na další houpačky. Na jednu už máme vybráno, jdeme na druhou. Tak se chci zeptat, jestli můžu udělat samostatný vlákno, kde bych informovala, na kolik houpaček se vybrat povedlo, vkládala detaily (fotky atd), aby měly holky potvrzeno, že ty peníze skutečně šly na tyto pomůcky, a že jsou předaný institutu v pořádku. Díky za zprávu.

 • Příspěvků: 2559
  Oblíbená: 19

  _Eva_ Vloženo 17.08. 2013, 11:48 Reagovat Kotva

  Desi, pevne verim, ze Mitti tuto dobrou vec podpori a umozni ti zalozit nove vlakno, proste ho posveti. Budu mit radost, kdyz takrka "hmatatelne" uvidim, ze zejmena tvoje usili a nase spolecne financni prispevky pomuzou vratit a posilit zdravi detem, ktere v zivote zatim nemely tolik stesti jako treba ty moje.

 • Werkis Příspěvků: 1410
  Oblíbená: 11

  Werkis Vloženo 17.08. 2013, 17:09 Reagovat Kotva

  Des. Dej vědět, kam to poslat, klidně pošlu vícLaughing Držím palečky, ať se to povede a pořídí se houpaček co nejvícKiss

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 17.08. 2013, 17:31 Reagovat Kotva

  Werkis, díky! Holky z Brna, Iv a Věra už daly na první houpačku, Eva začala sbírku na druhou. Je možná libovolná částka, někdo dá padesátku, někdo pěstistovku, jenom zmiňuju částku 1.000 Kč jako hranici, při které se vydává potvrzení o sponzorském daru na odpočet daně, a pak by bylo lepší to poslat na účet institutu (to zařídím v pondělí u paní doktorky a zveřejním pokyny, jak to potvrzení pošleme. Děkuju! Pošli mi prosím SZ, s čím můžu počítat na houpačku č. 2, domluvíme postup, děkuju!!

 • Mitti Příspěvků: 3244
  Oblíbená: 56

  Mitti Vloženo 17.08. 2013, 21:35 Reagovat Kotva

  Ahoj Desi, téma určitě můžeš založit. Omlouvám se, že píšu až teď, byli jsme celý den pryč. Ještě ti během týdne napíšu, jak by se to dalo víc podpořit, teď jsem na to moc unavená. Přeju ať se ti se sbírkou daří.

 • Ivana Příspěvků: 998
  Oblíbená: 14

  Ivana Vloženo 18.08. 2013, 08:48 Reagovat Kotva

  Ahoj, nemám nic proti pomoci dětem, které to potřebují, jen mě překvapuje tvrzení, že se nedají tyto houpačky moc koupit z druhé ruky. Sama jsem ji bez problémů tímto způsobem koupila a zase ji pošlu dál. Když si zadáte v kterémkoliv vyhledávači, vždy Vám to najde několik aktivních nabídek těchto houpaček v ceně do 1000Kč. Z osobní zkušenosti tvrdím, že houpačce se prakticky nedá ublížit, je dělaná velmi bytelně. Kdo chce pomoci, mohl by houpačku na inzerát zakoupit a Centru ji věnovat, bylo by to určitě přínosnější.

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 18.08. 2013, 08:57 Reagovat Kotva

  Určitě! Skvělý nápad, Ivanko!

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 18.08. 2013, 09:05 Reagovat Kotva

  Reakce na [352732]: Mitti, díky, už vybraly holky z Brna na jednu, holky z dubnovek a únorovek na druhou, pak se přidalo pár přátel, skvělý! Holky dávají co kdo může, po stovce, po dvou, právě je úžasný, že na to koupit jednu houpačku sám za sebe má málokdo, ale takhle se spojí třeba 8 maminek, 7 dá po 200 Kč, jedna po 100 Kč, a povezeme další kousek! Když se povede 6 houpaček (samozřejmě ne jenom na maminkách, oslovuju i široké okolí), tak je to naprosto úžasný a hned jdou do rodin, když se povede do 10, tak je to optimum, že zůstane i jedna ve cvičebně. Ono to bude jako při každé pomůcce, někdy budou i chvíli na skladě, jindy kdyby jich bylo dvojnásob, tak bude málo.

  Správcová, budu ráda za pomoc, kam ten test u místit, prosím, pošli mi SZ, díky!

 • desideria Příspěvků: 8732
  Oblíbená: 16

  desideria Vloženo 18.08. 2013, 09:31 Reagovat Kotva

  ještě mě napadlo vysvětlit, proč jsem sama nevyužila myšlenky zkupovat ty houpačky z druhé ruky, ale na druhou stranu opravdu vítám každou iniciativu, a věřím tomu, že když se tyto pomůcky z druhé ruky některá z maminek rozhodně věnovat třeba nejbližší dětské nemocnici na rehabilitaci, budou nadšení! My také tu houpačku, kterou teď využívá Aninka a ještě dlouho využívat bude, tak potom institutu také věnujeme.

  Ale když vybírám cizí peníze, a maminky se skládají korunku po korunce, tak potřebuji znát pevnou částku, a na co konkrétně vybírám. Takhle vím, že sejde-li se 1.500 Kč, hned objednávám, a při nejbližš příležitosti vezu do instiutut. Maminky co nejdřív dostanu potvrzeno, co se s jejich penězi stalo, a že opravdu se za ně pořídila tato konkrétní věc a hned slouží. Nákup z druhé ruky má tu nevýhodu, že a) není jistá cena b) není jisté, že mi tu houpačku někdo "nevyfoukne" c) i když jsou houpačky hodně bytelné, není 100% jistota, že jsou v pořádku. Takže si netroufnu vybrat peníze od dobrých lidí, a pak čekat, trávit hodiny na netu, vyhlížet, kdo zrovna bude kde co prodávat, a doufat, že to prodá za tolik, kolik mě se povedlo vybrat, a potvrdit třeba až za pár týdnů, že se mi někde nákup podařil. Mezi lidmi jsou houpačky, za které rodiče zaplatili i 4.500 Kč, a nejsem si jistá, že by je zrovna chtěli prodávat za tisícovku.

  Ale jsem moc šťastná, že toto téma zvedlo takovou vlnu solidarity mezi maminkami. Nevím, jestli někdo zná sdružení "Dobrotety", ale to jsou taky maminky, které mají na starosti kojeňáky, porodnice a neonatologie v celé republice, a hlídají, co kde kdo potřebuje, a dělají sbírky třeba kojeneckého oblečení, nebo vyrábí prostěradla na dětské postýlky, potahy na inkubátory, polohovací pomůcky pro děti. Je-li někdo manuálně šikovný, a nemůže-li dát peníze, což v dnešní době je pochopitelné, tak pomáhá zase tímto způsobem.

 • maminka Vloženo 18.08. 2013, 12:45 Reagovat Kotva

1 2 3 4 5 6

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist