reklama

Moučnivka

Založila: Eja, 03. 10. 2012, 10:19

Vložit nový příspěvek

 • Eja Vloženo 03.10. 2012, 10:19 Reagovat Kotva

  Ahoj. Nemáte někdo zkušenosti s touto nemocí? Dcerka ( 10 měsící ) dostala klasickou rýmu ve čtvrtek horečky ( 39 ) v pondělí se drobně osypala na hlavičce zádíčkách a bříšku ale po dvou dnech to zmyzelo a niní už vypadá zdravě...jenže je pořád mrzutá a unavená a včera jsem jí našla v pusince afty tak jsme dnes byli u doktora ten řekl že je to moučnivka a dal nám klasickou fialovou mastičku která se používala už i za nás pamatujusi že dřív tím potírali miminkám pusinky v porodnici. Jenže jsem se zapoměla zeptat zda je to nakažlivé i pro ostatní děti jen vím že nemůžeme jít ve čtvrtek na plavčo...

 • Lucy Příspěvků: 7467
  Oblíbená: 24

  Lucy Vloženo 03.10. 2012, 11:36 Reagovat Kotva

  Ejo, nakažlivé pro jiné děti to není, to spíš jen pokud ještě kojíš, tak se může přenést na bradavky...a ty pak praskají...já jsem to měla....Nám se moučnivka udělala už teď v 6ti týdnech a dostala jsem doporučení na homeopatikum Borax, rozpustí se deset kuliček v deci vody a to dávat po jedné lžičce každé dvě hodiny. Ale i ta fialová vodička pomáhá. Jen se to nemá kombinovat, buď jedno nebo druhé. Po fialové vodičce to zmizí většinou hodně rychle...Borax zkoušíme poprvé.

 • Eja Vloženo 03.10. 2012, 14:34 Reagovat Kotva

  Díky moc... mě šlo o to aby jsme to nepřenesli na jiné děti a mohli jste chodit ven?

 • Jana Vloženo 03.10. 2012, 14:47 Reagovat Kotva

  Ahoj. S moučnivkou klidně můžeš všechno, jen je nutná důkladná hygiena- vyvařovat lžičky, skleničky, popř. i dát fialku na prsa.Jo a taky bych doporučila, aby si hrála s hračkami, které jdou omýt, popř. vyprat. Ven klidně vyrazte.

 • petr1111 Vloženo 14.02. 2013, 02:28 Reagovat Kotva

 • Stáňa Vloženo 17.02. 2013, 11:25 Reagovat Kotva

  Ahoj. My jsme moučnivku dostali v 10ti měsících, máme holčičku, a vskutku mohu doporučit homeopatický lék "Borax 5 ch" a dále "Nystatinovou suspenzi" (- místo té fialové vodičky). Do týdne jsme měli moučnivku pryč. Nystatinovou suspenzi nám vyrobili v lékárně na základě receptu od lékařky. (- bez receptu se nedá získat) Ne jenom, že je to nejlepší suspenze na moučnivku, ale též nebarví. Dítě od toho není zbarvené, ani oblečení. A krásně vidíte v ústech dítěte jak moučnivka mizí. A jde-li o hračky, které nejdou např. omýt, stačí je dát přes noc do mrazáku. Moučnivka nemá ráda zimu a dále kyselost.

 • Inka Bubeníková Vloženo 22.01. 2016, 13:46 Reagovat Kotva

  Malej měl moučnivku v necelých třech měsících (nekojím). Doktorka mi doporučila naředit roztok Tantum verde s vodou (1:2) a tyčinkou do uší mu to potírat. Roztok koupíte ve všech lékárnách a stojí cca 120,- Kč. Natřela jsem mu jazyk a horní ret všehovšudy asi 5x a moučnivka byla pryč.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist