reklama

Může být 8měsíční kojenec bez mléka?

Založila: e_w_i_c_k_a, 21. 02. 2014, 21:23

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 8
  Oblíbená: 0

  e_w_i_c_k_a Vloženo 21.02. 2014, 21:23 Reagovat Kotva

  Ahoj maminky, potřebovala bych poradit... Synovi je 8,5 měsíce, od narození kojený. I když bylo vždy mléka dost, neobešlo se to bez bojů. Zažili jsme několik bojkotů, ten největší byl cca kolem 5. měsíce, kdy jsem kojila jen v noci a přes den hned po probuzení, když byl ještě rozespalý. Postupně se to zlepšovalo a najeli jsme na příkrmy. Pak nějaký čas to bylo v pohodě. A teď poslední dva měsíce je to tak 14 dní ok, a pak třeba den dva se nechce přisát a když už se přisaje, tak za pár vteřin přestane, takže se ani mléko nestihne spustit :-( Pak zas pár dní dobrý a zas dokola. Vím, že čím víc to řeším a myslím na to, tak jsem ve stresu a mléko se spouští hůř a hůř. Poslední tři dny se ale nechce přisát vůbec, jen v noci. Celý tři dny mě striktně odmítá :-( Pomalu mléka ubývá... Dneska na mě vykouknul třetí zoubek a celkově je ukňouraný, takže to přisuzuju zoubkům. Ale bojím se, že takhle brzo přijdu o mléko úplně a nejhorší na tom je, že absolutně odmítá UM, zkoušeli jsme více značek, i trochu UM jen přimíchat do příkrmu, nebo jen do něj rozmáčet piškoty. Všechno odmítá :-( Oklepe se, zvedne se mu žaludek a křičí :-( Jediné, co mu tedy teď dávám mléčného je bílý jogurt. Ten sní. Ale stačí to? Na jednu stranu jsem ráda, že teď kojím aspoň jednou, max. dvakrát v noci, ale na druhou stranu je už dost velký na to, aby spal celou noc (což od dvou do pěti měsíců spával).

  Napadlo mě už i zkusit udělat třeba krupičku nebo puding z kravského mléka, jestli mu to bude chutnat. Nebo mám ještě počkat? Máte někdo podobnou zkušenost? Mockrát děkuji za reakce a omlouvám se, jestli jsem se rozepsala.

 • Janči Příspěvků: 4164
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 21.02. 2014, 22:27 Reagovat Kotva

  Ahoj ewicko, a nebojkotuje ti malý mléko, když máš mít MS? S tím občas bojujeme. Puding nebo i krupičku můžeš udělat z UM, jestli se kravského mléka bojíš. Já to malýmu ředím, ač už je dost velký. A co kaše s UM, taky nefunguje? Některé děti kojení odmítají a už se k tomu nevrátí (kamarádky malý nechtěl od 9 měsíců, prostě odstrkoval prso a bylo po kojení).

  Na udržení laktace (ano, i teď) je dobré Caro nebo kojící čaje. U mě zaberou vždycky. Můj syn je starší než tvůj a rozhodně celou noc nespí Sealed Chvíli spal, do 4-6 rána, pak kojení a spánek tak do 6:30-7. Ale jak mu rostou zuby (což bude určitě i u vás), tak v noci vstává tak 2x Undecided Když vezmu, že ještě v 8m se budil i 6x, je to sranda Laughing

 • Ivča Příspěvků: 3840
  Oblíbená: 12

  Ivča Vloženo 22.02. 2014, 09:18 Reagovat Kotva

  Ewicko moje první dcera nechtěla ani mateřské ani umělé mléko od 7měsíce,přestala jsem to řešit a najeli jsme na normálné stravu,jedla hodně mléčné výrobky.Večer měla kaši .Ted je jí skoro 12let a je zdravá,kosti i zuby v pořádku,bez alergie.Hlavně se nestresuj,třeba to dělají ty zoubky a zase se přisaje.Držíme palečky at zoubky brzy vyrostou a máte klid.

 • Kozlerka Příspěvků: 3294
  Oblíbená: 11

  Kozlerka Vloženo 22.02. 2014, 12:27 Reagovat Kotva

  Ewi, a on nechce mateřské mléko vůbec, ani z hrníčku? Já jsem pak u dcerky odsávala a mléko bylo pořád a chtěla ho pak z hrníčku a já byla nakonec ráda, že nebude závislá na prsou. A i kdyby už nechtěl, tak holt přijdeš o mléko, ale svět se nezboří, když už je mu 8 měsíců. Já nebyla kojená vůbec, protože mojí mamce se vůbec nespustila laktace, a jsem zdravá, jen běžné dětské nemoci jsem měla, alergii nemám na nic.

 • Příspěvků: 8
  Oblíbená: 0

  e_w_i_c_k_a Vloženo 22.02. 2014, 21:06 Reagovat Kotva

  Ahoj holky, moc děkuju za reakce. Zkoušela jsem puding z UM, a to odmítá také, prostě to z toho cítí :-( Mléčné kaše totéž... Ale naštěstí dneska už to bylo trochu lepší, večer se už i nechal nakojit, tak snad zas bude líp. Caro i kojící čaje piju neustále, je to lepší i pro mou psychiku, že vím, že pro kojení něco dělám. Ale i dnes měl hodně nateklé dásničky, tak mu to sání asi opravdu nedělá dobře, i když s prvním zoubkem to bylo v pohodě. Vím, že v 8 měsících už není tak malý, ale chtěla bych kojit alespoň do roka, tak snad to dáme :-) Děkuju za podporu :-)

 • martina Vloženo 22.02. 2014, 21:20 Reagovat Kotva

  a co takhle zkusit Calgel na dasne, nebo homeopatika? To by mu mohlo pomoct od bolesti a pak by mohl lepe jist/pit.. Nam to pomohlo.

 • Příspěvků: 8
  Oblíbená: 0

  e_w_i_c_k_a Vloženo 24.02. 2014, 20:28 Reagovat Kotva

  Holky, tak jen pro info, už se to zlepšuje, včera i dneska se už nechal dvakrát nakojit, tak zas bude na chvíli lépe :-) Jinak Calgel jsme zkoušeli, to si v tu chvíli, kdy byly dásně úplně nateklé ani nechtěl nechat vmasírovat :-( Jediné, co pomohlo na uklidnění byl panadol na bolest.

 • Janči Příspěvků: 4164
  Oblíbená: 14

  Janči Vloženo 24.02. 2014, 20:44 Reagovat Kotva

  Jé no vidíš, super zpráva Smile Ono se to u dětí dost mění, jejich potřeby a přání Sealed Tak držím palce, ať kojíte i nadále, alespoň do toho roka.

 • Příspěvků: 8
  Oblíbená: 0

  e_w_i_c_k_a Vloženo 25.02. 2014, 21:17 Reagovat Kotva

  Reakce na [465475]:

  Janči, děkuju :-)

 • Vloženo 16.03. 2015, 12:25 Reagovat Kotva

  Hezký den maminky!

  Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

  http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

  Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

  Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča

1 2

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist