reklama

Na ovulaci mi lékař předepsal lék na cukrovku

Založila: peetta, 30. 04. 2012, 22:28

Vložit nový příspěvek

 • Příspěvků: 10
  Oblíbená: 0

  peetta Vloženo 30.04. 2012, 22:28 Reagovat Kotva

  čaute mamče,mám potřebu se trošku vypsat.dneska jsem byla na gyndě,dostala jsem o týden dřív ms,(9 měs.se snažíme o druhé mimi),na podporu ovu beru clostylbegyt a dneska mi předepsal ještě navíc nějaký metformin-a v lékárně mi řekli,že to je při léčbě cukrovky(kterou já nemám!)tak vůbec nerozumím,proč mi to předepsal,říkal,že to nějak posílí tu ovulku SurprisedSurprised to jsem z toho jelínek LaughingLaughing

 • Lucka Vloženo 01.05. 2012, 05:31 Reagovat Kotva

  Ahoj, přesně - taky se na mě v lékárně dívali jak na blbca, když viděli recept podepsaný gynekoložkou na lék na cukrovku:) Ale pomohl mi:), o něco se to zlepšilo. Najdu svoje záznamy teploty atd a napíšu ti, jak dlouho jsme ho brala.

 • Příspěvků: 10
  Oblíbená: 0

  peetta Vloženo 01.05. 2012, 08:55 Reagovat Kotva

  lucko,budu ráda,když mi napíšeš jak jsi na tom byla?a těhu se podařilo?a za jak dlouho?

 • Lucka Vloženo 01.05. 2012, 12:55 Reagovat Kotva

  Já ráda přispěju svým příběhem:-) Pokud si dobře vzpomínám, metformin mi doktorka napsala kvůli tomu, že pozměňuje metabolismus cukrů a to nějak souvisí s hormony. Vždycky jsem měla více méněnepravidelné cykly, můj bývalý doktor se však vůbec nesnažil zjistit proč, až když jsem přešla k mé současné doktorce (ve 22 letech, teď je mi 25), tak se to neřešilo jen vyvolávacími injekcemi ale pátráním po příčině. (Otěhotnět jsem v tu dobu neplánovala, ale v budoucnu ano, a také jsem byla zvědavá co to s tím mým tělem je.) Od začátku roku 2010 jsem se začala učit symptotermální metodu přirozeního plánování rodičovství (zahrnuje měření bazální tělesné teploty a sledování hlenu děložního hrdla). I podle toho mohla moje doktorka určit, že mi při některých cyklech nedozrávají vajíčka. Aby si byla jistá, tak mě ještě poslala na hormonální vyšetření.

 • Lucka Vloženo 01.05. 2012, 13:06 Reagovat Kotva

  Metformin mi předepsala v červenci 2010. Ovulace jsem určovala podle svých záznamů do tabulek ze sdružení CENAP (http://cenap.cz/o-ppr.php#pb_pruv-tab.jpg). A z těch bylo jasné, že mi pak ovulace přicházely rok při každém cyklu, pak jednou ne a pak zase ano. Díky záznamům mi také doktorka řekla, že mi děložní sliznice nenarůstá v každém cyklu úplně ideálně. Doporučila mi, abych s otěhotněním příliš neotálela. V té době jsem byla už zasnoubená. Ještě jsem tedy chtěla dodělat školu... ale asi půl roku po svatbě jsem otěhotněla, díky "zariskování" v plodných dnech, když jsem předpokládala, že ovulace tak pozdě již nepřijde (až 35.den!!!) a ta radost se nedá popsat:-)

  (budu psát ještě dál)

 • Lucka Vloženo 01.05. 2012, 13:24 Reagovat Kotva

  Od začátku užívání metforminu k otěhotnění to bylo 14 měsíců - ale připomínám, že jsme se o mimi nesnažili. Brala jsem metformin (zhruba ten rok) a příležitostně pupalkový olej. Později než metformin mi také paní doktorka doporučila brát hořčík a vitamín B6 a pak (to už jsem byla vdaná a do konce školy zbývalo třičtvrtě roku) i kyselinu listovou.

  Zajímalo mě, proč ti doktor napsal ten clostylbegyt, na co přesně pomáhá atd. Mrkni na příspěvěk (vložený 6.2.2008 8:27): http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=9695&f=221 Tadyty léky jsou tam pěkně komentované, jejich účinnost atd. Podle svých zkušeností bych ti doporučila taky zkusit měřit teploty, není to tak obtěžující a obtížné, jak si mnozí myslí:-) a pro nepravidelné cykly je to vynikající metoda ke zjištění, co je v nepořádku.

  To jsem se rozepsala jak nikdy:-) Moc ti držím palce k vysněnému miminku, určitě to půjde:-)

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist