reklama

Nějaké tipy jak nabírat moč u kojenců?

Založila: Mitti, 16. 11. 2010, 11:18

Vložit nový příspěvek

 • Mitti Příspěvků: 3253
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 16.11. 2010, 11:18 Reagovat Kotva

  Ahoj, napsala jsem článek o infekcích močových cest u dětí https://www.maminkam.cz/infekce-mocovych-cest-u-deti a mám tam chytré rady, jak nabírat moč pro laboratorní vyšetření, ovšem ty rady jsou tak nějak mimo, pokud jde o kojence. Jak jste nabírali moč vy? Já jsem to dělala myslím dvakrát, nechala jsem prostě malou rozbalenou a čekala. Jednou se mi to povedlo chytit, když čůrala, podruhé jsem tu moč slívala do zkumavky z podložky, protože jsem to čůrání propásla. Nadlimitní množství bakterií v moči ani jednou nebylo, zato tam byly bakterie, které v moči asi nikdy nejsou, zvlášť v tom druhém případě :) To se mě doktorka i ptala, jak jsem to nabírala. Dobrý nápad je asi ty děti před odběrem mezi nožkama dobře umýt, protože tak se toho míň opláchne z pokožky, ale jiné rady už nemám. Co vy?

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 4

  Mája Vloženo 16.11. 2010, 11:40 Reagovat Kotva

  Ahoj Mitti, když byl Robík hodně malej, dostala jsem od doktorky pro odběr moči takové speciální strilní odběrové pytlíčky, které měli na straně kulatý otvor, kam se strčil pinďourek. Šlo to s tím docela dobře - ovšem u holčiček by to použít nešlo...když pak v 8. měsíci začal chodit na nočník, vždy jsem nočník pořádně vymyla a nechala ho vyčůrat dovnitř. Moč jsem pak slila do vyvařené skleničky. Dělám to tak dodnes, do samotné skleničky by se asi ještě nevyčůral...

 • Mitti Příspěvků: 3253
  Oblíbená: 50

  Mitti Vloženo 16.11. 2010, 11:58 Reagovat Kotva

  Mě ten pytlíček dala doktorka taky, ale u holčiček je to fakt nepoužitelné :) V odborných textech se ten pytlík moc nedoporučuje, protože se do něho dostanou bakterie z kůže a vzorek může být falešně pozitivní. Ale zase když se dítě pořádně umyje, tak to asi jde. Nočník mě taky napadl, ale moč jsem myslím nabírala ještě dřív než malá seděla a ani potom na nočníku moc nevydržela.

 • Mája Příspěvků: 297
  Oblíbená: 4

  Mája Vloženo 16.11. 2010, 12:10 Reagovat Kotva

  Jó, tak to Robík vysedává na nočníku i půl hodiny. Spíš jsem měla problém s tím, že se rovnou i vykakal, takže moč byla nepoužitelná... Jinak pokud jde o tu kontaminaci z kůže - tak si myslím, že při běžné kontrole moči jde spíše o biochemické parametry než o bakterie a pokud se odebírá moč při zánětech močových cest, tak je to přesně jak říkáš - kůže se musí co nejlépe otřit a pro jistotu upozornit laboratoř (případně doktorku), jak byla moč odebírána, aby byl nález správně interpretován ("odečíst" od nálezu běžnou kožní flóru).

 • vrchovská Vloženo 07.01. 2011, 20:32 Reagovat Kotva

  Reakce na [464]: Dobrý den.Já moč do pytlíčků od lékaře nabírala bez větších problémů i dcerce v půl roce.Chce to jen šikovně nalepit,popřípadě přidržet.Ale jde to.

Vložit nový příspěvek
Připojit další soubor

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist