Nevolnosti u kojence

Autor: Hanka   18.9.2012 v 18:21

Ahoj, mám pěti a půl měsíčního chlapečka, s příkrmy jsme začali od ukončeného 4. měsíce na radu lékařky, kvůli nízké váze a hladu. Jinak je kojený. Přibližně tři týdny se mu viditelně zvedá žaludek vždy po probuzení a někdy i během bdění. Nevonost není závislá na druhu stravy... po jakém koli ovoci, zelenině, masu a i po mateřském mléku :( Doktorka doporučila vysadit příkrmy a po týdnu na mléku začít opět s postupným zaváděním, ale i při plném kojení je mu pořád špatně :( ještě ke všemu pláče hlady... Nemáte někdo zkušennost? děkujuu!!!!!! :)

Autor: Janči   18.9.2012 v 19:50

Ahoj Hani. Můj synovec měl problém s vajíčky (od 5 měsíců zvracel úplně po všem). Musel držet "vajíčkovou" dietu. Nikdo nemohl přijít na to, proč je tak smutný. Pak na to přišla jeho mamina. Zjistila, že mu vadí cokoliv, kde je vejce. Od té doby má pokoj, teď už mu je 16 měsíců a pomalu začíná jíst věci s vajíčky a problém mu to nedělá Wink

Mojí kamarádky malej a sestřenky holčička měli také problémy s jídlem - zjistili, že jim chybí železo.

Autor: Mat   18.9.2012 v 21:38

Hanko, mě naši vyprávěli, žekdyž jsem byla malá, tak kolem půl roku, měsíc a půl mě drželi jen na banánech a mlíku, protože jsem měla neuvěřitelný průjem. Nikdo nevěděl, jak mi pomoc, hubla jsem. No a pak to vyřešila babička, která mi dala k žužlání karbanátek. Od té doby mě průjmy přešly a já jedla normální jídla, jenom bez koření (dle slov mé máti). No, možná je to brutální, ale přežila jsem a žádné alergie nebo tak něco nemám :-))

Autor: Hanka   19.9.2012 v 13:18

[207067] Moooc děkuju! je fakt, že jsem celou dobu kojení nejedla vajíčka a před 4 měsícem jsem si ho zkusila dát a malej měl průjem a osypal se... tak já zkusim vysledovat v čem jsou vajíčka a držet bezvajíčkovou dietu :) Opravdu moc děkuju! :)

Autor: Hanka   19.9.2012 v 13:21

[207142] Díky :) Můj přítel, malého táta, měl taky jako miminko problémy se zažíváním a taky to vyřešil až rozmixovaný segedin... tak na tom asi něco bude... Nu uvidíme! zatím dáváme kupované skleničky, kvůli dusičnanům a pesticidům, ale masíčko asi začnu vařit... Díky moc :)

Autor: Janči   19.9.2012 v 18:52

Není vůbec zač, Hani Cool Hlavně aby byl malej v pohodičce a všechno tohle zvracení ho přešlo Wink

Autor: Hanka   6.10.2012 v 18:51

Tak holky, příčina našich nevolností odhalena. Hypervitaminoza D ... Takže všechny co kojíte a chodíte na solárko a ujíždíte na tučných mořských rybičkách, jako je tuňák nebo sardinka dávejte bacha na Vigantol! Murové ho předepisují všem stejně :( a neptají se :( Máme dietku :) Maminka je bez ryb , solárka a Domínek bez Vigantolu. Do urovnání hodnot. Poté... nejspíš poloviční dávka Vigantolu... Jsem ráda, že víme!!!! Páč hypervitaminoza D může nadělat pěknou paseku :( Na tak malinkém a křehoučkém tělíčku...Píšu to sem pro všecky co by hledali odpověď na stejnou otázku jako já :)

Autor: Evula63   5.11.2012 v 13:41

Ahoj, zaujal mě váš problém, přemýšlím, jestli nemáme obdobný. Máme 7 měsíců a přikrmujeme od 5,5 měsíce. Všechno jí chutná :-) Včera večer ale strašně zvracela u večerního kojení, resp. odbrkávání. Vyloženě obloukem hodila velké množství ven. Potom byla normálně happy, nic jí nebolelo, smáĺa se, pohoda... Mě to ale strašně vylekalo, protože to nebylo jen takové ublinknutí jako normálně. Od té doby už nezvracela (zatím).Nevím, z čeho to mohlo být, jedla ten den věci, které už jedla předtím a nic jí z toho nikdy nebylo. Zrovna ale ten den měla v zelenině žloutek... A teď když Hani píšeš o tom vitamínu D - Vigantol dáváme 2 kapky večer- takže ho měla před tím zvracením; a pak já měla lososa den předtím. Tak nevím, jestli to může mít souvislost...? Hani, jaké jste ještě měli symptomy? K Mudr. jsem chtěla jít až v případě, že by se to opakovalo... Děkuju moc za názory všech!

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.