Očkování - odmítnutí nebo odklad?

Autor: alenavy   21.11.2012 v 11:17

Zdravím, máte někdo zkušenosti s odkladem či rozhodnutím neočkovat dítě? Zajímá mě nejvíce hexavakcína..

Autor: Lída   21.11.2012 v 13:58

Je to povinné očkování, odklad je možný asi jen po dohodě s lékařem ale obecně je důvodem jenom zdravotní stav dítěte, nemá se očkovat při onemocnění. Pokud rodiče odmítnou očkování a nedostaví se na něj, lékař je povinen to ohlásit po uplynutí lhůty vhodné pro očkování na hygienu a uvědomí o tom taky příslušný odbor péče o dítě. Myslím si že hygiena může uložit pokutu a sociálka prostě prošetří poměry v rodině a poučí o důležitosti očkování, zeptají se proč nechtějí rodiče očkovat apod. Ale jsem si jistá že očkování, ani to povinné, není vynutitelné. Já osobně pro důležitá očkování jsem a nechávám i TBC, které je momentálně nepovinné. Myslím si že nemoci proti kterým se očkuje se eliminovala právě díky proočkované populaci a nikdo nemá jistotu že se tato onemocnění znovu nerozšíří pokud se přestane očkovat. Ale je to věc každého rodiče a každý má právo se rozhodnout, určitě odmítání očkování neodsuzuji, chápu že je to veliká zátěž pro organismus.

Autor: Věrka   12.2.2013 v 23:30

Taky mě tohle hodně zajímá (jsem těhotná). Nechci povinné očkování vyloženě odmítat, ale ráda bych našla dětského lékaře, který by byl aspoň ochoten ho odložit na co nejpozdější dobu. Nedávno jsem o tom něco četla, už si nepamatuju přesné časové údaje, ale mezi doporučeným věkem pro očkování (který je podle mě strašně brzo) a ještě legální lhůtou, do kdy to stihnout, je dost času. Ale pro odložení se asi musí hodně bojovat.

Docela mě překvapilo, že se tohoto tématu nikdo moc nechytl-škoda Frown

Autor: Romik a Danielek /12.3.2013/   13.2.2013 v 00:14

Věrko, očkovací kalendář je dost napěchovaný pro ty malé prťata, takže pokud to půjde moc bych ti nedoporučovala něco odkládat, domluv se s pediatričkou, vše ti určitě ochotně vysvětlí. Pokud je dítě nastydlé tak očkování se prostě odložit stejně musí. Mě to taky otravovalo život a hlavně prckům, když bylo mimi na chvíli v klidu, tak očkování, sotva se zmátořilo z jednoho tak hned další a další a pak do toho zoubky, pak první příkrmy, je to prostě na palici o tom žádná. V tom prvním roce si toho ty děti opravdu užijí nechutně.

Mě třeba zbytečně brzy naočkoli prvorozeného syna již v porodnici, narodil předčasně a na toto očkování neměl ani vhodnou váhu a má opravdu ošlivou jizvu z důvodu vpichu příliš hluboko, jednalo se o očkování na TBC, to se musí píchnout opravdu velmi plýtce po kuži. Po třetí Hexe se mu utvořila na ramínku velká boule a tu jsem pak musela tři týdny naleptávat řepíkem, aby se dostal hnis ven. Zbytečně má velkou jizvu a nemohli jsme chodit na plavání, aby se do naleptané rány něco nedostalo. 

[276584]

Autor: Romik a Danielek /12.3.2013/   13.2.2013 v 00:17

Alčo, pokud očkavání odmítneš hrozí ti myslím i pokuta, ale to ti řekne lékařka nebo to najdeš na netu, já jsem nad tímto ani neuvažovala. Dále pokud budeš chtít posléze až bude dítě starší ho umístit do školky tak ho z důvodu, že nebylo očkáváno nepříjmnou.

[234437]

Nový příspěvek

img

Povolené jsou soubory jpg, png.

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.